Zaloguj się
  • Wyślij zapytanie do wielu firm - bezpłatnie
  • Otrzymaj oferty od firm z Twojego regionu - bezpłatnie
  • Zdecyduj którą firmę wybrać (Oszczędność do 30% ceny)
Opisz co masz do wykonania...
Zaznacz jeśli zapytanie jest pilne
Województwo:
Miejscowość:
E-mail:
Telefon:
Akceptuję
      regulamin

Artykuły

Zobacz inne

Jak wybrać ogrodzenie do swojej posiadłości?

Ogrodzenie jest ważnym elementem każdej nieruchomości. Pozwala nie tylko na zapewnienie bezpieczeństwa i poczucia prywatności wszystkim mieszkańcom, ale także może być przyjemnym elementem dekoracyjny...

więcej
System centralnego odkurzania

Duży dom, pomimo wszystkich swoich zalet, poczucia wolności oraz komfortu ma także jedną wadę- wymaga poświęcania sporej ilości czasu na sprzątanie. Odkurzanie nie jest zbyt lubianą aktywnością, szcze...

więcej
Izolacja pozioma ścian fundamentowych

 Ściany fundamentowe są najważniejszymi ścianami w całym domu i ich izolacja jest najważniejsza i wiąże się z dużymi kosztami i trudnym wykonaniem. Jednak, zdecydowanie na tym aspekcie nie należy osz...

więcej
Chłodzenie pomieszczeń

  Wiele się mówi o pasywnym ogrzewaniu pomieszczeń, przeszkleniu całych ścian oraz innych metodach, które mają na celu oszczędzanie na ogrzewaniu budynku. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ...

więcej
 

Budowa domu pod klucz

Któż z nas nie marzy o własnym mieszkanku, czy też własnym domku, najlepiej w zacisznym i spokojnym miejscu. Komu nie marzy się piękny ogródek i poranna kawa pita na ganku?

Takie marzenie można zrealizować jedynie decydując się na budowę domu lub jego kupno na rynku wtórnym. W tym przypadku jednak, jesteśmy raczej ograniczeni możliwościami aranżacji, czy rozmieszczenia pomieszczeń. Jeśli pragniesz stworzyć swój własny dom od podszewki, warto skusić się na budowę własnego domu. Oczywiście, jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami lub mamy okazję wziąć kredy hipoteczny na budowę własnego azylu.
Ponieważ dom, to inwestycja, która ma nam służyć przez bardzo długie lata, warto decydować się na produkty i materiały najlepszych producentów.
Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usług fachowców, czyli firmy budowlanej, warto zasięgnąć informacji, czy zajmują się budową domów w stanie surowym, czy też interesuje ich budowa domu pod klucz. Bardzo często okazuje się, że budowa domu pod klucz jest znacznie tańsza niż budowa domu w stanie surowym.

Od czego zacząć?

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na własny domek i posiadamy wystarczające środki na ten cel, czas zacząć poszukiwania odpowiedniej i solidnej zarazem firmy budowlanej. Najlepiej podpytać najpierw wśród znajomych, rodziny. Zawsze może się okazać, że ktoś z nich może ci polecić sprawdzoną firmę. To bardzo ważne, by pracą przy budowie twojego domu zajęła się firma profesjonalna z doświadczeniem. W licznych portalach internetowych, czy też forach poświęconych tej tematyce, można też znaleźć opinie internautów na temat konkretnych firm budowlanych. To z pewnością ułatwi ci wybór tej jednej.
Jeśli jeszcze nie posiadasz projektu, najczęściej firmy przedstawiają ci co najmniej kilka projektów domów, byś mógł wybrać ten najbardziej odpowiedni dla ciebie i twojej rodziny. Bardzo często, możesz również umówić się z wykonawcą na odbiór domu pod klucz.

Co oznacza nazwa „budowa domu pod klucz”?


Dla niewtajemniczonych, tłumaczymy, że termin tej określa stan domu, w jakim ten zostanie nam przekazany do użytku. W tym przypadku oznacza to, że w chwili odbioru domu, możesz się natychmiast do niego wprowadzić. Twój wymarzony dom jest nie tylko wyposażony w okna, czy drzwi, ale również jest całkowicie zaaranżowany i urządzony.
Bardzo często bywało, i bywa zresztą tak, że rodzina wprowadza się do jednego wykończonego pomieszczenia i stopniowo wykańcza następne. W przypadku domu pod klucz, przychodzisz na gotowe. Oczywiście nie oznacza to, że firma samodzielnie wybrała ci kolory ścian, czy też rodzaj płytek ściennych, czy meble i artykuły agd. Wszystko to wykonane jest po uprzednim uzgodnieniu z właścicielem domu.

Domy z prefabrykatów

Co prawda w naszym kraju rynek gotowych domów wykonanych z prefabrykantów nadal mocno raczkuje, jednak coraz częściej Polacy decydują się na domy stawiane metodą kanadyjską. Składany najczęściej z płyt dom, już po dwóch, czy też trzech dniach, stoi złożony, gotowy do aranżacji wnętrza. Jeśli brakuje nam jednak czasu na wykończenie domu, możemy zlecić firmie montującej domy tego typu, by wykończyła dom za nas. W takim przypadku już po sześciu tygodniach, możesz od razu wprowadzać się do cieplutkiego, własnego domku.

 
Budowa domu pod klucz
poprzednia Budowa domu wg projektu Dlaczego kostka brukowa? następna

Zyskaj do 75% czasu
na szukanie wykonawcy
Otrzymaj oferty
i wybierz najlepszą
Oszczędzaj do 30%
wydatków na usługę


X Zamknij