Zaloguj się
  • Wyślij zapytanie do wielu firm - bezpłatnie
  • Otrzymaj oferty od firm z Twojego regionu - bezpłatnie
  • Zdecyduj którą firmę wybrać (Oszczędność do 30% ceny)
Opisz co masz do wykonania...
Zaznacz jeśli zapytanie jest pilne
Województwo:
Miejscowość:
E-mail:
Telefon:
Akceptuję
      regulamin

Artykuły

Zobacz inne

Drewno kominkowe

Kiedy zbliża się nieuchronnie jesień i zima, warto zawczasu przygotować sobie zapas drewna na opał do kominka. W ten sposób, zanim przyjdą prawdziwe mrozy, będziemy przygotowani na nowy sezon grzewczy...

więcej
Budowa domu pod klucz

Któż z nas nie marzy o własnym mieszkanku, czy też własnym domku, najlepiej w zacisznym i spokojnym miejscu. Komu nie marzy się piękny ogródek i poranna kawa pita na ganku? Takie marzenie można zrea...

więcej
Materiały termoizolacyjne – jak prawidłowo ich używać?

  Odpowiednia izolacja budynku to jeden z najważniejszych elementów, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Jakość zastosowanych materiałów, sposób przechowywania a nawet detale podczas montażu mog...

więcej
Instalacja gazowa w domu

Instalacja gazowa ma swoje plusy i minusy. Zanim zdecydujemy się na nią, trzeba przemyśleć, czy opłaca się skorzystać z takiego rozwiązania. Dzięki temu, nie wpakujemy się w inwestycję, która nie będz...

więcej
 

Sposoby na stworzenie wejścia do domu

 Wejście do domu jest bardzo ważne, ponieważ jest początkiem oglądania domu przez naszych gości. Powinno ono zaintrygować znajomych i zachęcić do dalszego obejrzenia mieszkania. Na wejście do domu składa się kilka czynników, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, podczas jego projektowania i tworzenia. Mianowicie, zaczynając od ogrodzenia, furtki, poprzez piękny ogród, ścieżkę do schodów wejściowych, aż do drzwi powinniśmy być coraz bardziej ciekawi, co zobaczymy dalej. Jest bardzo dużo możliwości. Wystarczy trochę kreatywności i wszystko będzie wyglądać oryginalnie, a wejście do naszego domu będzie zachęcało do zwiedzania dalszej części domu.

 

Nasza furtka powinna być najbardziej zaskakująca. To ją zobaczymy pierwszą i to ona zachęci nas do zobaczenia czegoś więcej. Poza innowacyjnym wyglądem, powinna być również praktyczna, a to jest osiągalne, dzięki zrobieniu odpowiedniej wielkości szerokości. To jest bardzo ważne. Furtka powinna mieć ciekawe kolory, współgrające ze sobą. Może być z kamieni lub z drewna. To już zależy od gustu właściciela. Bardzo często, wykonuje się równie furtki ze stali. Są one solidne i bardzo ładnie się prezentują. Można będzie z nich korzystać przez wiele lat bez utraty ich estetycznego wyglądu.

 

Idąc dalej, widzimy coraz więcej. Rzuca nam się w oczy ogród, więc należy umiejętnie zaplanować przestrzeń przed wejściem do domu. Jest kilka rzeczy, które muszą się tutaj zmieścić. Dobrze, by było gdyby znajdował się w miarę szeroki podjazd, miejsce na samochód lub inny pojazd oraz ścieżka, dzięki której dojdziemy do drzwi wejściowych. Ścieżkę tworzymy dowolną. Można skorzystać z kostki betonowej, klinkieru brukowego czy nawet drewna. Liczy się pomysłowość oraz wygoda z korzystania z takiego rozwiązania. Na pewno nie powinniśmy zostawiać błota przed domem i chodzić po nim. W razie jakiegokolwiek deszczu, wszystko wnosilibyśmy do domu, a nasze buty ulegałyby zniszczeniu. W związku z tym, warto taki teren przed domem w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Przed samym wejściem do domu, widoczne powinny być piękne kwiaty w donicach. Dzięki temu, rozsiewały będą piękny zapach, a także pięknie ozdabiały takie wejście.

 

Schody to jeden z najważniejszych rzeczy wejścia do domu. To na nie zwracamy największą uwagę. Powinny być one wygodne dla każdego, najlepiej antypoślizgowe, by zimą nie wywrócić się, gdy znajdzie się na nich śnieg. Mogą być szerokie, wąskie, posiadać dużo schodków lub kilka.

To zależy od usytuowania domu, czy jest blisko ziemi. Na pewno jednak muszą być odpowiednio bezpieczne. Warto umieścić obok nich barierkę, dzięki której będzie można się przytrzymywać podczas wychodzenia po nich. Stworzymy sobie wtedy odpowiedni komfort z korzystania z nich.

 

Ostatni punkt to drzwi wejściowe. Zależą one od upodobań mieszkańców. Mogą być skromne lub nowoczesne. Niektórzy decydują się na przeźroczyste albo takie z szybą w środku. Rozwiązań jest bardzo wiele. Ważne też, by nie zapomnieć o oświetleniu wejścia.

 

 

 
poprzednia Kiedy potrzebny jest drenaż domu? Pomysły na stworzenie ścieżek w ogrodzie następna

Zyskaj do 75% czasu
na szukanie wykonawcy
Otrzymaj oferty
i wybierz najlepszą
Oszczędzaj do 30%
wydatków na usługę


X Zamknij