Cennik demontażu punktów hydraulicznych – porady, ceny

W przypadku remontu łazienki albo kuchni bardzo często występuje konieczność demontażu starych punktów hydraulicznych. Demontaż umywalki, baterii, wanny czy brodzika może być sporym wyzwaniem, dlatego warto powierzyć go profesjonaliście, który dysponuje nie tylko odpowiednim sprzętem, ale również wiedzą. Ile kosztuje demontaż punktów hydraulicznych?

Spis treści

Demontaż punktów hydraulicznych cena w 2023

Cena za demontaż punktów hydraulicznych uzależniona jest od regionu Polski i stopnia skomplikowania prac. Nie uwzględnia ona potrzebnych materiałów i narzędzi. Koszt prac przy demontażu punktów hydraulicznych mieści się w zakresie 127 – 176 zł/szt.

Czym są punkty hydrauliczne?

Hydraulicy podczas wyceny usługi bardzo często posługują się pojęciem punktów hydraulicznych. Warto wiedzieć więc, czym one są i w jaki sposób się je nalicza.

Prosta definicja mówi, że punkty hydrauliczne są miejscami, w których instalacja hydrauliczna łączy się z urządzeniem. W trakcie przebudowy sieci kanalizacyjnej zazwyczaj najpierw demontuje się stare punkty, by w innym miejscu stworzyć nowe. Na koniec prac do nowych punktów podłącza się sanitariaty – wanny, toalety, umywalki i brodziki.

FAQ

Ile kosztuje przeniesienie punktu wodnego?

Na wykonanie nowego podejścia wodno- kanalizacyjnego z plastiku trzeba wydać nawet 300 zł za punkt hydrauliczny. Cena wzrasta o kilkadziesiąt złotych, jeśli w tym celu wykorzystuje się miedź.

Jak liczy się punkty hydrauliczne?

Ogromna większość fachowców za jeden punkt hydrauliczny uznaje pojedyncze połączenie do sanitariów, takich jak umywalka, toaleta, grzejnik czy też piec.

Ile kosztuje wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Wpływ na koszt wymiany instalacji wodno-kanalizacyjnej ma rozległość instalacji, sposób jej prowadzenia, a także wielkość domu. Zazwyczaj cały koszt remontu mieści się w kwocie 4000 – 6000 zł.

Ile trwa naprawa kanalizacji?

W większości przypadków naprawa awarii kanalizacji nie zajmuje dłużej niż jeden dzień. W przypadku większego stopnia skomplikowania prac może ona potrwać nieco dłużej.

Ile bierze hydraulik za wymianę grzejnika?

Osoby chcące wymienić stare grzejniki muszą przygotować się na koszt rzędu 60 – 80 zł. Dodatkowo płatna jest usługa demontażu, która kosztuje mniej więcej 50 zł za sztukę. Jeśli trzeba wymienić również bojler i piec, koszty znacznie wzrosną.

Ile kosztuje zamontowanie hydrauliki?

Ceny montażu hydrauliki są ustalane indywidualnie dla każdego projektu. Ich zakres jest bardzo szeroki i wynosi od 40 do nawet 250 zł za sztukę.