Cennik wiercenia otworów – ceny i porady

W trakcie budowy domu bardzo często występuje potrzeba wykonania w betonie różnego rodzaju otworów, które niezbędne są choćby do montażu instalacji wodociągowej bądź też elektrycznej. Ich wykonanie może być naprawdę bardzo trudne i czasochłonne, a bez specjalistycznego sprzętu wręcz niemożliwe. Dlatego warto powierzyć je specjaliście. Ile kosztuje wiercenie otworów w betonie?

Spis treści

Wiercenie otworów w betonie cena w 2023

Koszt wiercenia otworów w betonie uzależniony jest od ich średnicy. Za niewielkich rozmiarów otwory trzeba zapłacić  4-5 zł za każdy centymetr głębokości. W przypadku dużych otworów cena wzrasta i mieści się w zakresie 6-14 zł za każdy centymetr.[1] 

Dlaczego do wiercenia otworów w betonie warto wykorzystać technikę diamentową?

 Specjaliści zajmujący się wierceniem w betonie często korzystają z techniki diamentowej. Wiertnice diamentowe to urządzenia, które posiadają system chłodzenia wodą, dzięki czemu w trakcie prac nie powstaje brudzący pył. Z wykorzystaniem techniki diamentowej można wiercić otwory nie tylko w betonie, ale również cegłach, żelbetonie, betonie zbrojonym czy też marmurze. Oto zalety wiercenia w betonie techniką diamentową:

  • niski poziom hałasu
  • ograniczone pylenie
  • niski poziom wibracji
  • szybki czas wykonania prac
  • możliwość wykonania otworów w trudno dostępnych miejscach
  • ograniczenie wstrząsów

FAQ

Czy można wiercić w betonie bez udaru?

Specjaliści zgodnie twierdzą, że podczas wiercenia w betonie udar z pewnością okazuje się przydatny. Nie trzeba używać go jednak przez cały czas. Wystarczy włączać go w momencie, kiedy czuje się opór. Warto pamiętać o stałym kontrolowaniu prędkości obrotowej w trakcie wiercenia.

Czym wywiercić dziurę w betonie?

Do wiercenia w betonie najlepiej wykorzystać wiertła ze stali zbrojonej, wiertła tytanowo – węglowe, oraz te wyposażone w diamentową głowicę. Potrzebny również będzie mocny sprzęt – młotowiertarka bądź wiertarka udarowa

Po jakim czasie można wiercić w betonie?

Trzeba pamiętać o tym, że beton w pełni utwardza się po upływie około 4 tygodni – warunkiem jest temperatura przynajmniej 20 stopni Celsjusza

Jak wiercić w żelbecie?

Zwykła wiertarka do wiercenia w żelbecie z pewnością okaże się niewystarczająca. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w młotowiertarkę wyposażoną w udar mechaniczny lub pneumatyczny. Ten drugi jest o wiele lepszym wyborem, jako iż samodzielnie ustala potrzebną siłę nacisku.

Jaka moc wiertarki do wiercenia w betonie?

Do wiercenia w betonie najlepszy jest sprzęt, który posiada przynajmniej kilka biegów i umożliwia przełączanie liczby obrotów. Do wiercenia w betonie lub żelbecie potrzebne jest urządzenie o wysokiej mocy i wygodnym uchwycie zapewniającym bezpieczną i komfortową pracę.