Jak urządzić kawalerkę?

Nareszcie idziesz na „swoje”? Wymarzona kawalerka wydaje się być cudownym Eldorado, tylko głowę zaprząta myśl, jak urządzić tak małe mieszkanie? Podpowiadamy.

Co prawda, być może właśnie załamujesz ręce i zastanawiasz się, jak urządzić tak małe mieszkanie, jakim jest kawalerka, jednak nos do góry, są na to sposoby. Przy odrobinie pomysłowości, odpowiednio dobranych meblach, dodatkach i oczywiście kolorze ścian, Twoje mieszkanie wkrótce będzie wyglądać na znacznie większe.

A zatem do dzieła.

Meble kompaktowe – idealne do kawalerki

O ile w większych mieszkaniach, możemy sobie pozwolić na duże meblościanki, regały, czy duże stoły z krzesłami, o tyle w przypadku kawalerki, nasz wybór mebli znacznie się zawęża. W tym przypadku warto postawić na meble kompaktowe, które nie tylko nie zabierają dużo miejsca, ale też pełnią kilka funkcji. W małym pomieszczeniu warto też postawić na sofę, która za dnia będzie wygodnym siedziskiem, a wieczorem łóżkiem do spania.

Innym, przydatnym meblem może być również rozkładana ława na regulowanych nóżkach, która w przypadku wizyty gości, w kilku ruchach zmieni się w duży stół. Jeśli zależy Ci na szafie, zdecyduj się raczej na bardzo pojemną szafę z rozsuwanymi drzwiami. Warto zdecydować się na szafę z lustrami na drzwiach. Obecność luster w pomieszczeniu, dodatkowo powiększy optycznie Twój pokój.

Co ważne. Staraj się ustawiać wszystkie meble pod ścianą. Unikaj umieszczania ich na środku.

Kuchnia w kawalerce

Malutka z reguły kuchnia w kawalerce wymaga od nas umiejętnego jej urządzenia. W malutkich kuchniach warto postawić na minimalizm i postawić na najpotrzebniejsze rzeczy. Warto również rezygnować z otwartych szafek, czy też regałów. Ustawiony w otwartych, bowiem szafkach sprzęt, czy garnki sprawią, że nasza kuchnia będzie sprawiać wrażenie jeszcze mniejszej i zagraconej. Podobnie, jak w pokoju, tak i w kuchni doskonałym rozwiązaniem będzie rozkładany stół, który po złożeniu przylega do ściany.

Prysznic zamiast wanny

W przypadku małej łazienki, zamiast ukochanej wanny, warto postawić na prysznic, dzięki któremu zyskamy kilka wolnych centymetrów przestrzeni. Mała pralka, najlepiej otwierana od góry, a także wisząca umywalka i wiszący WC kompakt, to elementy, jakich z pewnością nie powinno zabraknąć w Twojej łazience. Dzięki nim zyskasz kolejne centymetry, a Twoja łazienka będzie wyglądać na większą. Oczywiście nie zapomnij o odpowiednim jej oświetleniu. Jak wiadomo, ciemne kolory zmniejszają optycznie wnętrze, zaś jasne barwy sprawiają, że wydaje się ono większe.