Wybieramy wykładzinę do pokoju dziecięcego

Rodzaj wykładziny na podłogę do pokoju naszego dziecka, choć z pozoru może wydawać się sprawą prostą, to jednak powinna być dobrze przemyślana. Nie tylko ze względu na wysokość ceny.

Przy wyborze rodzaju okładziny, która będzie zdobić podłogę w  pokoju naszej pociechy, warto również kierować się względami estetycznymi i zdrowotnymi.

Okładzina dla alergika

Jeśli Twój maluch na co dzień boryka się z alergią, jeśli jest uczulony na roztocza (inaczej mówiąc na kurz), nasz wybór powinien być szczególnie przemyślany. W takiej sytuacji warto zrezygnować z dywanów, bo choć są bardzo piękne, są doskonałym siedliskiem dla kurzu i roztoczy. Zamiast tego, warto pomyśleć nad podłogą drewnianą, bądź wykładziną PCV, dostępną w wielu kolorach. Podłoga tego typu wygląda nie tylko estetycznie, ale jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, co jest szczególnie ważne w przypadku małego alergika.

Postaw na miłą dla oka kolorystykę

Poza funkcjonalnością, przy wyborze wykładziny do pokoju dziecięcego warto też kierować się jej kolorystyką.  Warto zatem, aby dywan, czy też wykładzinę, którą zamierzamy umieścić w pokoju dziecięcym była kolorowa i przyjemna dla oka. Oczywiście ważnym jest, aby współgrała  z kolorystyką i stylem mebli znajdujących się w dziecięcym pokoju.

Dywan, ale jaki?

Ciągły postęp technologii, powoduje, że również i w dziedzinie dywanów wciąż pojawiają się nowe, rewolucyjne zmiany. Coraz częściej, bowiem producenci dywanów, oferują nam również i takie, które doskonale sprawdzą się w pokoju małego alergika.

  • Dywany z naturalnych włókien. Jeśli uważasz, że w pokoju Twojego malucha koniecznie musi się znaleźć dywan, warto wybierać te, które wytworzone są z naturalnych materiałów, gdyż naturalne włókna są wytrzymalsze na ogień, oporne na zabrudzenia. Jednak w przypadku małego alergika, lepiej postawić na dywany z jedwabiu, bądź bawełny, które w porównaniu z dywanami wełnianymi, są zdrowsze i bardziej antystatyczne.
  • Dywany ze sztucznych włókien. W przypadku, kiedy decydujemy się na dywan wykonany ze sztucznych włókien, do wyboru mamy szereg ciekawych kolorystycznie wykładzin wykonanych z polipropylenu (między innymi uszlachetnione polipropylenowe, a także poliamidowe i akrylowe). Co ważne, te ostatnie cechują się dużą odpornością na ścieranie, a przede wszystkim są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Oryginalne kształty

W przypadku, kiedy chcemy ożywić pokój naszego malca i wykładzinę, która zdobi podłogę jego pokoju, warto zdecydować się na zakup kolorowych dywaników w ciekawych kształtach. To może być dywanik w kształcie zwierzątka, z łapkami i zabawnymi uszkami, bądź dywanik w kształcie kwiatka, serduszka, czy samochodziku. Najważniejsze, aby podobał się Twojemu maluchowi.