Cennik pełnych drzwi wejściowych drewnianych

Drewniane elementy wykończenia budynku mają walor nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim korzystnie wpływają na izolację domu. W ten sposób chroni się wnętrze przed nadmierną utratą ciepła i dźwiękami z zewnątrz. Zatem to rozwiązanie zapewnia zarówno komfort, jak i znaczące zmniejszenie kosztów poniesionych za energię. Ile kosztują pełne drzwi wejściowe drewniane? 

Spis treści

Pełne drzwi wejściowe drewniane cena w 2023 

Średni koszt pełnych drzwi wejściowych, wykonanych z drewna, wynosi ok. 3500 zł. Cena ta może być wyższa, w przypadku wysokogatunkowego materiału. Wówczas za montaż wraz z ościeżnicą możemy zapłacić nawet ponad 4000 zł. W zależności od aglomeracji koszt instalacji tych samych drzwi będzie różnił się nawet o 200 zł. 

Jakie są zalety drewnianych drzwi?

Drzwi drewniane to bardzo popularne rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Na ich powszechność wpływa kilka korzystnych właściwości.

  • estetyka – drewniane drzwi świetnie dopełniają przestrzenie rustykalne i nadają ciepła. Jednocześnie to najbardziej uniwersalne i standardowe rozwiązanie. 
  • ponadczasowość  – niezależnie od stylu budownictwa dobrze wpasują się w estetykę każdego budynku. 
  • trwałość  – dobrze zabezpieczone drewno wykazuje świetną wytrzymałość na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Drewniane drzwi posłużą nam nawet kilkadziesiąt lat. 
  • dobra izolacja  – drewno wykazuje wysokie właściwości termoizolacyjne, co zmniejsza koszty zużytej energii. Oprócz tego ten rodzaj drzwi będzie zatrzymywał dźwięki z zewnątrz. 
  • niska rozszerzalność cieplna  – wpływa korzystnie zarówno na termoizolację, jak i trwałość drzwi. 

FAQ

Ile kosztują drewniane drzwi u stolarza?

Praca fachowca jest wyceniana indywidualnie. Zwykle za najtańsze drewniane drzwi u stolarza zapłacimy ok. 750 zł. Natomiast najdroższe są wyceniane nawet powyżej 3500 zł. Koszt zależy od użytego materiału (rodzaju drewna), wymiarów produktu i stopnia skomplikowania. 

Ile kosztują drzwi wewnętrzne z prawdziwego drewna?

Drzwi wewnętrzne są zwykle tańsze od zewnętrznych. Dlatego najtańsze kupimy już nawet za 350 zł. Zwykle wykonane są one z drewna sosnowego. Cena może wzrosnąć w zależności od wykorzystanego materiału. Najdroższe drzwi wewnętrzne mogą kosztować powyżej 2500 zł. 

Ile kosztują drzwi z drewna?

Cena drewnianych drzwi jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju drewna. Produkt wykonany z egzotycznego materiału to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Natomiast proste drzwi sosnowe do pomieszczeń znajdziemy już od kilkuset złotych. 

Ile kosztują drzwi wewnętrzne z ościeżnicą?

Cena ościeżnicy waha się od 150 do 300 zł. Natomiast drzwi wewnętrzne kupimy już za 400 zł. Wówczas całkowity koszt wyniesie nie więcej niż 700 zł.

Czy drzwi kupuje się z ościeżnicą?

Kupując nowe drzwi zwykle możemy liczyć na pełen pakiet tj. drzwi wraz z ościeżnicą. Natomiast w celu przeprowadzenia mniejszej wymiany producenci oferują te elementy również osobno.