Cennik wynajmu bruzdownicy

Potrzebujesz wykonać dokładne wgłębienie w betonie, kamieniu lub cegle, aby móc umieścić wewnątrz kable, lub rury? Najlepiej do tego typu działań wykorzystać bruzdownicę, która przy pomocy wbudowanych tarcz wykona precyzyjne bruzdy – o określonej szerokości i głębokości. Ile kosztuje wynajem bruzdownicy?

Spis treści

Wynajem bruzdownicy cena w 2023

Decydując się na wynajem bruzdownicy musimy być gotowi na wydatek rzędu od ok. 120 – 220 zł/ doba. Istnieje też możliwość wynajęcia bruzdownicy na godziny, wówczas cena za wynajem wynosi od ok. 25 – 65 zł/ doba.

Za 5h wynajmu zapłacimy ok. 300 zł. Jeśli planujemy dłuższe prace i chcemy wynająć maszynę na np. 4 dni cena wyniesie ok. 720 zł.

Zdarza się, że do ceny musimy doliczyć koszt tarcz ok. 10 zł/mm.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie bruzdownicy?

Przy wynajmie profesjonalnego i precyzyjnego sprzętu musimy zastanowić się do czego będziemy go potrzebowali, to pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

  • Moc użytkowa – różni się nieco od mocy nominalnej (określa maksymalną moc urządzenia). Moc użytkowa zwykle wynosi ok. 60% mocy nominalnej i pokazuje średnią moc osiągalną podczas pracy.  Od mocy użytkowej zależy jak wydajne będzie nasze urządzenie, w sytuacji pracy na twardym podłożu powinniśmy wybrać urządzenie o dużej mocy. 
  • Waga – to ona decyduje o komforcie naszej pracy. Nie jest jednak powiedziane, że najlepsze urządzenie to te o najmniejszej wadze. Wręcz przeciwnie zbyt lekkie nie pozwoli nam robić precyzyjnych bruzd. Bruzdownice mogą ważyć od 2.5 do 10 kg. 
  • Prędkość obrotowa – uzależniona jest od wielkości tarcz. To ona decyduje o szybkości i wydajności pracy. Im mniejsza średnica tarcz, tym więcej obrotów. mówi o szybkości 
  • Dodatkowo – w zależności od wyboru sprzętu możemy skorzystać z produktów, które ograniczają wydzielanie się kurzu (można podłączyć odkurzacz), mają też wbudowane systemy monitorujące przegrzanie, albo funkcje wspomagające płynny start. 

Ile kosztuje bruzdownica?

Decydując się na zakup bruzdownicy musimy pamiętać, że ceny zależą od jej mocy oraz ilości wbudowanych tarcz. Prosty sprzęt możemy nabyć już za około 300 zł. W przypadku, kiedy chcemy kupić już bardziej profesjonalny sprzęt – bruzdownicę elektryczną o mocy 1800W z dwiema tarczami będziemy musieli zapłacić ok. 500 – 2000 zł. 

FAQ

Co robi bruzdownica?

To maszyna, której zadaniem jest tworzenie precyzyjnych bruzd w podłożu – kamieniu, betonie, cegle, po to aby umożliwić zainstalowanie np. rur lub kabli.  

Jaka tarcza do bruzdownicy?

Przy zakupie bruzdownicy powinniśmy zapoznać się z umieszczoną na niej informacją od producenta. Zazwyczaj do tego typu sprzętu korzystamy z tarcz o średnicy zewnętrznej 110, 115, 125 i 230, nie mniej trzeba najpierw sprawdzić, jaka tarcza pasuje do naszego sprzętu. 

Ile kosztuje bruzdowanie za metr?

Nie musimy kupować ani wynajmować bruzdownicy, na rynku są usługi bruzdowania za metr. Standardowo za tę usługę zapłacimy ok 50 zł/mb.

Dlaczego widać kable na ścianie?

Powodem są zbyt płytkie bruzdy pod przewody oraz zbyt cienka warstwa tynku.