Cennik wyburzania ścian działowych – porady, ceny

Elementem wielu budynków i pomieszczeń są ściany działowe, które pomimo różnych zastosowań, nie pełnią funkcji konstrukcyjnej. Do zalet ścian działowych, należą przede wszystkim szerokie możliwości aranżacyjne, jakie stwarza to rozwiązanie. Dzięki niemal dowolnej możliwości stawiania takich ścian, można zmieniać całkowicie układ i funkcjonalność wnętrz. Oprócz stawiania, ściany działowe można dość łatwo i szybko burzyć, co często czyni się podczas remontów. Ile kosztuje wyburzanie ścian działowych?

Spis treści

Wyburzanie ścian działowych cena w 2023

Usługa wyburzania ścian działowych z cegły, to wydatek na poziomie 76-99 zł/m2. W przypadku ścian z płyt kartonowo-gipsowych, koszt wyburzenia będzie wynosił 46-59 zł/m2. Za wyburzanie ścian działowych o powierzchni 20 m2, zapłacimy 1520-1980 zł, w przypadku ścian z cegły lub 920-1180 zł w przypadku ścian kartonowo-gipsowych.

wyburzania ścian działowych z cegły cena

Jakie są rodzaje ścian działowych?

Podejmując decyzję o zmianie aranżacji pomieszczenia, poprzez wyburzanie ścian działowych, powinniśmy znać ich podstawowy podział ze względu na materiał wykonania. 

  • cegła – ściany działowe z tego materiału, posiadają dobre właściwości wygłuszające i są wytrzymałe. Niestety taki rodzaj ścian jest stosunkowo ciężki i bardziej czasochłonny w budowie niż pozostałe rodzaje.
  • płyty karton gips – jest to najpopularniejszy oraz najszybszy w montażu materiał do ścian działowych. Ściany z płyt karton-gips są również lekkie, ale podatne na uszkodzenia mechaniczne.
  • beton komórkowy – ściany działowe z betonu komórkowego, są szybkie i łatwe w montażu. Ponadto posiadają właściwości wygłuszające, izolujące ciepło oraz dobrą wytrzymałość.
  • szkło – jednym z materiałów do budowania ścian działowych, są szklane pustaki, nadające pomieszczeniom lepszego doświetlenia i estetyki.
  • drewno – rosnąca popularność naturalnego drewna, powoduje, że materiał ten, wykorzystywany jest również, do stawiania dekoracyjnych ścian działowych.

Młoty wyburzeniowe – Sprawdź ofertę!

FAQ

Ile kosztuje wyburzenie ścianki działowej?

Usługa wyburzania ścianki działowej zbudowanej z cegły, to koszt w granicach 76-99 zł/m2. W przypadku ścianek zrobionych z płyt kartonowo-gipsowych, usługa ich wyburzenia będzie kosztowała 46-59 zł/m2.

Czy trzeba zgłosić wyburzenie ściany działowej?

Wyburzanie ściany działowej, nie jest skomplikowanym procesem. Jeśli prace nie ingerują w ściany nośne, nie ma obowiązku zgłaszania wyburzenia ściany działowej żadnym organom ani uzyskiwania pozwolenia na takie prace.

Czy każdą ścianę działową można wyburzyć?

Ściany działowe, nie są elementem konstrukcyjnym budynków i jeśli nie wpływa to na konstrukcję ścian nośnych, możliwe jest ich wyburzanie wedle preferencji aranżacyjnych. Ponadto, roboty budowlane polegające na wyburzaniu takich ścian, nie wymagają zgłaszania ani pozwoleń.

Czy wyburzenie ścianki działowej to przebudowa?

Ścianki działowe, nie są elementem konstrukcyjnym budynków, a ich wyburzanie nie wpływa na parametry użytkowe i techniczne. Z tego powodu, wedle prawa, wyburzanie takich ścian nie jest przebudową.