Cennik kontenerów na gruz – ceny, porady

W branży budowlanej, w trakcie remontów, rozbiórek czy budowy, gromadzenie się odpadów w postaci gruzu, jest normalnym zjawiskiem. Odpady te muszą zostać odpowiednio zgromadzone oraz wywiezione z terenu, na którym się znajdują. Działaniami takimi zajmują się specjalne firmy, które oferują wynajem kontenera i dowożą go we wskazane miejsce, a następnie odbierają w wyznaczonym terminie. Skorzystanie z takiej usługi, oszczędza nam czas i daje gwarancję, że wypełniony kontener, trafi do sortowni i zostanie odpowiednio zutylizowany. Ile kosztuje kontener na gruz?

Spis treści

Kontenery na gruz cena w 2023

Zamówienie kontenera, na gruz czysty o pojemności 6 m3, na czas do 7 dni, to koszt w granicach 690-830 zł. W przypadku kontenera, którego pojemność wynosi 2,7 m3, cena wynajmu na 3 dni, będzie wynosiła 520-630 zł. Wynajem dużego kontenera o pojemności 10 m3, na czas do 7 dni, to koszt rzędu 1190-1330 zł. 

Jakie są rodzaje kontenerów na gruz?

Decydując się na wywóz gruzu za pomocą kontenera, powinniśmy zapoznać się jego podstawowym podziałem, ze względu na wielkość, aby móc wybrać właściwe rozwiązanie.

  • małe – kontenery o wielkościach 1-5 m3, służące do wywozu małych ilości gruzu, zajmujące niewiele miejsce, stosowane przy małych pracach budowlanych.
  • średnie – kontenery o standardowej pojemności 5-10 m3, najczęściej wybierane w przypadku remontów mieszkań lub lokali
  • duże – budowa domu, jeśli pozwala na to dostępność miejsca, wymaga zamówienia jednego większego kontenera, którego pojemność może wynosić 10-15 m3. Spowodowane jest to dużą częstotliwością, wytwarzania odpadów podczas takich prac budowlanych.
  • przemysłowe – są to największe z dostępnych kontenerów i mogą mieć pojemność nawet 35 m3. Używane są, w przypadku odpadów wielkogabarytowych oraz podczas bardzo dużych prac budowlanych.

FAQ

Ile kosztuje kontener na gruz?

Zamówienie kontenera na gruz, na czas 3 dni, to koszt 480-560 zł na najmniejszy kontener o pojemności 1,7 m3. Zamówienie kontenera 2,7 m3, na taki sam czas, to kwota 520-630 zł. W przypadku większego kontenera, o pojemności 6 m3, kwota wynajmu na czas do 7 dni, wynosi 690-830 zł. 

Ile koszt kontenera 7m3?

Decydując się, na zamówienie kontenera na gruz o standardowej pojemności 7 m3, powinniśmy przygotować się wydatki rzędu 820-940 zł. Cena ta zawiera zamówienie kontenera oraz jego wywóz w terminie do 7 dni.

Jak najtaniej pozbyć się gruzu?

Wynajem worka na odpady budowlane do koszt na poziomie 190-340 zł. Najtańszym rozwiązaniem, może być darmowy worek na gruz, który możemy otrzymać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które funkcjonują w większości gmin.

Jak załatwić worki na gruz?

Decydując się, na wywóz gruzu, za pomocą worków, możemy skorzystać z usług firmy oferującej takie rozwiązanie. Warto pamiętać, że w większości gmin funkcjonują Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które oferują darmowe worki na gruz, w przypadku ich samodzielnego transportu we wskazane miejsce.