Cennik wynajmu piły spalinowej do cięcia betonu

Do przecięcia betonu nie wystarczy piła służąca do drewna. Należy wykorzystać piłę spalinową dedykowaną specjalnie do cięcia betonu. Ten rodzaj sprzętu poradzi sobie również z przecinaniem kamieni, asfaltu oraz innych materiałów twardych. Dzięki zastosowaniu specjalnej pił do betonu można dopasować go do każdej powierzchni w bardzo precyzyjny sposób. Ile kosztuje wynajem piły spalinowej do cięcia betonu?

Spis treści

Wynajem piły spalinowej do cięcia betonu cena w 2023

Za wynajem piły spalinowej do przecięcia betonu należy zapłacić kwotę rzędu 120 – 150 zł/dzień. Za wynajęcie sprzętu na okres 5 dni trzeba będzie więc zapłacić kwotę około 600 – 750 zł. Wynajęcie na okres powyżej tygodnia kosztuje około 100 – 120 zł/dzień. Korzystanie z piły przez 7 dni będzie kosztowało 700 – 840 zł.

Jakie są rodzaje maszyn do cięcia betonu?

Aby przeciąć beton i uzyskać oczekiwany kształt oraz rozmiar płyty należy użyć specjalnego sprzętu. Występuje kilka rodzajów maszyn służących do cięcia betonu.

  • Piła łańcuchowa – piły diamentowe najczęściej wyposażone w systemy chłodzenia wodą. Nadają się do przecinania betonu, asfaltu, kamieni oraz innych materiałów twardych. 
  • Przecinarka tarczowa – sprzęt wyposażony często w specjalne ograniczniki cięcia, dzięki czemu praca jest precyzyjna i efektywna. Przecinarki zazwyczaj wyposażone są w tarcze diamentowe.
  • Piła stołowa – sprzęt o największych rozmiarach, który służy do profesjonalnego użytkowania. Piły stołowe wyposażone są w specjalne zbiorniki na wodę służącą do chłodzenia. Piła stołowa zasilana jest energią elektryczną, dlatego należy zachować maksymalną ostrożność podczas pracy.

Ile kosztuje piła spalinowa do cięcia betonu?

Za piłę do cięcia betonu i innych twardych powierzchni, takich jak asfalt o mocy 8 KM trzeba zapłacić ponad 7600 zł. Piła o mocy 11 KM kosztuje w granicach 8900 – 9000 zł. Za sprzęt o mocy 13 KM trzeba zapłacić 9300 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem piły spalinowej do cięcia betonu?

Za wynajęcie piły spalinowej do cięcia betonu na cały dzień trzeba zapłacić około 120 – 150 zł. Jeśli wynajem będzie długoterminowy i będzie trwał powyżej 7 dni to koszt wyniesie około 100 – 120 zł/dzień.

Ile kosztuje piła spalinowa do cięcia betonu?

Za zakup nowej piły do przecinania betonu oraz innych twardych materiałów trzeba zapłacić kwotę rzędu 7600 – 9300 zł. Cena uzależniona jest od mocy sprzętu.

Jaką piłę do cięcia betonu najlepiej wybrać?

Wybór odpowiedniej piły do przecinania betonu zależy od zakresu prac i oczekiwań. Piły łańcuchowe sprawdzają się w przypadku cięcia niewielkich elementów betonowych. Przecinarki tarczowe posiadają z kolei specjalne ograniczniki, a piły stołowe charakteryzuje największy zakres cięcia.

Jaką moc ma piła do cięcia betonu?

Piły spalinowe do cięcia betonu oraz innych rodzajów nawierzchni, takich jak asfalt lub kamienie mogą mieć około 8 – 13 KM. Wybór właściwej piły zależy od rodzaju i twardości powierzchni, którą trzeba przeciąć w trakcie wykonywania prac.