Cennik wynajmu elektrycznej przecinarki do płytek

Kładzenie glazury w łazience lub płytek na podłogę korytarza w mieszkaniu to stałe elementy każdego remontu. Do precyzyjnego położenia płytek nawet w trudno dostępnych miejscach oraz zmniejszenie ilości odpadu niezbędne jest wyposażenie się w maszynkę do przecinania. Zakup nowego sprzętu to często zbędny wydatek, dlatego najlepiej zdecydować się na wypożyczenie maszynki. Ile kosztuje wynajem elektrycznej przecinarki do płytek?

Spis treści

Wynajem elektrycznej przecinarki do płytek cena w 2023

Wynajęcie elektrycznej przecinarki do płytek to koszt około 160 – 170 zł/dzień, jeśli sprzęt potrzebny jest na jedną dobę. W przypadku wypożyczenia maszynki na ponad tydzień należy zapłacić cenę w granicach 110 – 130 zł/dzień. Za wynajem przecinarki na 3 dni zapłacimy więc około 480 – 510 zł. Natomiast za korzystanie ze sprzętu przez 7 dni należy zapłacić od 770 – 910 zł.

Jakie są rodzaje przecinarek do płytek?

Przecinarki do glazury znacznie usprawniają prace podczas remontu. Możliwość dopasowania kształtu płytki do powierzchni, na której są montowane poprzez odpowiednie cięcie zmniejsza ilość odpadu. Przecinarki do płytek występują w dwóch rodzajach.

  • Przecinarka ręczna – sprzęt o niewielkiej wadze, który można z łatwością przenosić. Obsługa wymaga jednak precyzji i stanowczych ruchów, a następnie samodzielnego przełamania płytek w miejscu nacięcia.
  • Przecinarka elektryczna – elektryczne maszynki pozwalają efektywnie i szybko przecinać duże ilości glazury. Cięcia są niezwykle precyzyjne, a obsługa sprzętu bardzo prosta. Elektryczne przecinarki pozwalają dokonać cięć pod kątem prostym, półokrągłych oraz owalnych. Pozwala to dopasować glazurę to każdej powierzchni, na której jest montowana.

Ile kosztuje elektryczna przecinarka do płytek?

Zakup elektrycznej przecinarki do glazury zasilanej napięciem 230V i maksymalnej długości cięcia do 35 cm to koszty rzędu 445 – 480 zł. Koszt przecinarki bez ograniczenia długości maksymalnego cięcia wynosi mniej więcej 930 – 1200 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem elektrycznej przecinarki?

Za wynajęcie elektrycznej przecinarki do glazury na dobę trzeba zapłacić w granicach 160 – 170 zł/dzień. W przypadku wynajmu na ponad 7 dni należy uiścić opłatę wysokości 110 – 130 zł/dzień.

Jak prawidłowo ciąć płytki?

Aby przyciąć płytki w sposób precyzyjny należy narysować linię za pomocą rysika lub noża szklarskiego.

Jak ciąć duże płytki?

Do wykonania precyzyjnego, długiego cięcia płytki o dużej powierzchni potrzebna jest odpowiednia przecinarka z dużym blatem. Najlepiej sprawdzi się przecinarka elektryczna, która wykorzystuje wodę do chłodzenia.

Jak ciąć gres bez odprysków?

Żeby przycięta płytka nie posiadała nieestetycznych odprysków należy użyć przecinarki najwyższej jakości. Elektryczna przecinarka zapewnia precyzyjne cięcia, choć wymaga skupienia i koncentracji podczas czynności.

Jak ciąć płytki pod kątem?

Ze względów estetycznych i konieczności ułatwienia montażu płytki przycina się pod kątem 45 stopni. Najłatwiej wykonać to za pomocą precyzyjnej maszynki elektrycznej do cięcia glazury.