Cennik wynajmu osuszacza – rodzaje, ceny

Osuszacze są sprzętem niezbędnym w pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie występuje stosunkowo duża wilgotność powietrza. Osuszacz przydaje się nie tylko podczas budowy lub remontu, lecz również wtedy, gdy na szybach skrapla się powietrze, a samopoczucie domowników spada. Zastosowanie osuszacza powietrza nie ogranicza się więc wyłącznie do takich pomieszczeń jak łazienka lub kuchnia. Ile kosztuje wynajem osuszacza?

Spis treści

Wynajem osuszacza cena w 2023

Za wynajęcie osuszacza trzeba zapłacić kwotę około 50 – 60 zł/dzień, jeśli sprzęt potrzebny jest na kilka dni. W przypadku wynajmu trwającego ponad tydzień kwota będzie w granicach 40 – 50 zł/dzień. Za 3 dni korzystania z wynajętego osuszacza zapłacimy więc 150 – 180 zł. Z kolei wynajęcie na okres 7 dni kwota będzie wynosić około 280 – 350 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za wynajęcie osuszacza odnotowany w Polsce

Cena Netto (zł)Cena Brutto (zł)
Najniższa5061.50
Średnia5567.65
Najwyższa6073.80

Ile kosztuje wynajęcie osuszacza w największych miastach w Polsce

MiastoCena Netto (zł)Cena Brutto (zł)
Białystok5162.73
Bydgoszcz5263.96
Gdańsk6073.80
Gorzów Wielkopolski5061.50
Katowice5972.57
Kielce5162.73
Kraków6073.80
Lublin5162.73
Łódź5567.65
Olsztyn5263.96
Opole5162.73
Poznań5972.57
Rzeszów5061.50
Szczecin5263.96
Toruń5263.96
Warszawa6073.80
Wrocław5972.57
Zielona Góra5061.50

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za wynajęcie osuszacza na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces wynajmu osuszacza krok po kroku

 • Znajdź lokalną firmę, która oferuje wynajem osuszaczy.
 • Porównaj ceny wynajmu i warunki usługi w kilku firmach.
 • Wybierz firmę oferującą najlepsze warunki wynajmu.
 • Skontaktuj się z firmą i ustal szczegóły wynajmu, takie jak termin odbioru i zwrotu osuszacza.
 • Zapłać za wynajem, zwykle wymagana jest przedpłata.
 • Odbierz osuszacz w ustalonym terminie.
 • Przed rozpoczęciem użytkowania przeczytaj instrukcję obsługi i upewnij się, że sprzęt jest w odpowiednim stanie.
 • Po zakończeniu użytkowania, zwróć osuszacz do firmy wynajmującej.
 • Po zwrocie sprzętu następuje rozliczenie. W przypadku uszkodzeń mogą być naliczane dodatkowe opłaty.

Jakie są rodzaje osuszaczy?

Osuszacze działają na zasadzie zasysania wilgotnego powietrza, a następnie skraplania go. Można wyróżnić kilka rodzajów osuszaczy powietrza.

 • Osuszacz absorpcyjny – sprzęt o niezmiennej wydajności niezależnie od aktualnie panującej temperatury powietrza. Wciąga parę wodną poprzez zawarty w sobie materiał.
 • Osuszacz adsorpcyjny – sprzęt wyposażony w dwa obiegi. Jedne obieg polega na przepuszczaniu powietrza przez specjalny żel granulowany bądź nanofiltr. W drugim obiegu powietrze styka się z substancją chłonącą. 
 • Osuszacz kondensacyjny – osuszacz zmniejsza temperaturę zasysanego powietrza i powoduje skraplanie pary wodnej.  Osuszacz staje się nieco mniej wydajny, gdy temperatura powietrza jest zbyt niska.
 • Osuszacz membranowy – powietrza zasysane przez osuszacz przepuszczane jest przez pewien rodzaj membrany. Na powierzchni membrany zatrzymują się cząsteczki wody.

Ile kosztuje osuszacz powietrza?

Za nowy osuszacz kondensacyjny o pojemności 13 l i mocy 210 W trzeba zapłacić około 750 zł. Osuszacz adsorpcyjny o mocy 205 W i pojemności 10 l kosztuje około 900 zł. 

FAQ

Ile kosztuje wynajem osuszacza?

Za dzień wynajmu osuszacza trzeba zapłacić kwotę około 50 – 60 zł. Jeśli wynajem będzie trwał ponad 7 dni to cena będzie w granicach 40 – 50 zł/dzień.

Jak dobrać osuszacz powietrza?

Aby dopasować odpowiedni osuszacz należy sprawdzić dokładne parametry przepływu powietrza, a następnie porównać je z kubaturą pomieszczenia.

Co lepsze osuszacz powietrza czy pochłaniacz wilgoci?

Osuszacze powietrza zazwyczaj są znacznie wydajniejsze i przede wszystkim nadają się do pomieszczeń, w których odbywają się prace remontowe. Ponadto pochłaniacze wilgoci nie nadają się do miejsc, w których poziom wilgoci jest naprawdę wysoki.

Ile może pracować osuszacz powietrza?

Osuszanie całego domu po zakończeniu określonych prac budowlanych i remontowych może potrwać około 2 – 3 tygodnie w zależności od panującej aktualnie temperatury oraz poziomu wilgoci w powietrzu.

W jakim miejscu postawić osuszacz powietrza?

Osuszacz nie powinien znajdować się blisko kominka, okien oraz drzwi. Najlepiej postawić go minimum pół metra od najbliższej ściany w pomieszczeniu.