Cennik wynajmu osuszacza – rodzaje, ceny

Osuszacze są sprzętem niezbędnym w pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie występuje stosunkowo duża wilgotność powietrza. Osuszacz przydaje się nie tylko podczas budowy lub remontu, lecz również wtedy, gdy na szybach skrapla się powietrze, a samopoczucie domowników spada. Zastosowanie osuszacza powietrza nie ogranicza się więc wyłącznie do takich pomieszczeń jak łazienka lub kuchnia. Ile kosztuje wynajem osuszacza?

Spis treści

Wynajem osuszacza cena w 2023

Za wynajęcie osuszacza trzeba zapłacić kwotę około 50 – 60 zł/dzień, jeśli sprzęt potrzebny jest na kilka dni. W przypadku wynajmu trwającego ponad tydzień kwota będzie w granicach 40 – 50 zł/dzień. Za 3 dni korzystania z wynajętego osuszacza zapłacimy więc 150 – 180 zł. Z kolei wynajęcie na okres 7 dni kwota będzie wynosić około 280 – 350 zł.

Jakie są rodzaje osuszaczy?

Osuszacze działają na zasadzie zasysania wilgotnego powietrza, a następnie skraplania go. Można wyróżnić kilka rodzajów osuszaczy powietrza.

  • Osuszacz absorpcyjny – sprzęt o niezmiennej wydajności niezależnie od aktualnie panującej temperatury powietrza. Wciąga parę wodną poprzez zawarty w sobie materiał.
  • Osuszacz adsorpcyjny – sprzęt wyposażony w dwa obiegi. Jedne obieg polega na przepuszczaniu powietrza przez specjalny żel granulowany bądź nanofiltr. W drugim obiegu powietrze styka się z substancją chłonącą. 
  • Osuszacz kondensacyjny – osuszacz zmniejsza temperaturę zasysanego powietrza i powoduje skraplanie pary wodnej.  Osuszacz staje się nieco mniej wydajny, gdy temperatura powietrza jest zbyt niska.
  • Osuszacz membranowy – powietrza zasysane przez osuszacz przepuszczane jest przez pewien rodzaj membrany. Na powierzchni membrany zatrzymują się cząsteczki wody.

Ile kosztuje osuszacz powietrza?

Za nowy osuszacz kondensacyjny o pojemności 13 l i mocy 210 W trzeba zapłacić około 750 zł. Osuszacz adsorpcyjny o mocy 205 W i pojemności 10 l kosztuje około 900 zł. 

FAQ

Ile kosztuje wynajem osuszacza?

Za dzień wynajmu osuszacza trzeba zapłacić kwotę około 50 – 60 zł. Jeśli wynajem będzie trwał ponad 7 dni to cena będzie w granicach 40 – 50 zł/dzień.

Jak dobrać osuszacz powietrza?

Aby dopasować odpowiedni osuszacz należy sprawdzić dokładne parametry przepływu powietrza, a następnie porównać je z kubaturą pomieszczenia.

Co lepsze osuszacz powietrza czy pochłaniacz wilgoci?

Osuszacze powietrza zazwyczaj są znacznie wydajniejsze i przede wszystkim nadają się do pomieszczeń, w których odbywają się prace remontowe. Ponadto pochłaniacze wilgoci nie nadają się do miejsc, w których poziom wilgoci jest naprawdę wysoki.

Ile może pracować osuszacz powietrza?

Osuszanie całego domu po zakończeniu określonych prac budowlanych i remontowych może potrwać około 2 – 3 tygodnie w zależności od panującej aktualnie temperatury oraz poziomu wilgoci w powietrzu.

W jakim miejscu postawić osuszacz powietrza?

Osuszacz nie powinien znajdować się blisko kominka, okien oraz drzwi. Najlepiej postawić go minimum pół metra od najbliższej ściany w pomieszczeniu.