Cennik wynajmu przycinarki do płytek ręcznej

Precyzyjne położenie płytek w kuchni, łazience lub na podłodze w mieszkaniu nie może odbyć się bez cięcia niektórych z nich. Niezbędna jest do tego specjalna przycinarka do płytek, którą można obsługiwać ręcznie. Pozwala ona na idealne dopasowanie płytki do kształtu powierzchni i zmniejsza ilość powstającego odpadu. Ile kosztuje wynajem przycinarki do płytek ręcznej?

Spis treści

Wynajem przycinarki do płytek ręcznej cena w 2023

Za wynajem ręcznej maszynki do przecinania płytek należy uiścić opłatę w granicach 50 – 60 zł/dzień, gdy wypożyczenie trwa zaledwie parę dni. Jeśli sprzęt jest potrzebny ponad tydzień to koszt wyniesie około 40 – 50 zł/dzień. Dlatego za 3 dni korzystania z wynajętej przycinarki ręcznej zapłacimy mniej więcej 150 – 180 zł. Z kolei za 10 dni korzystania z maszynki trzeba będzie zapłacić kwotę rzędu 400 – 500 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za wynajem ręcznej maszynki do przecinania płytek odnotowany w Polsce

Cena netto (zł/dzień)Cena brutto (zł/dzień)
Najniższa5061.5
Średnia5567.65
Najwyższa6073.8

Ile kosztuje wynajem ręcznej maszynki do przecinania płytek w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł/dzień)Cena brutto (zł/dzień)
Białystok5061.5
Bydgoszcz5263.96
Gdańsk6073.8
Gorzów Wielkopolski5162.73
Katowice5871.34
Kielce5263.96
Kraków5972.57
Lublin5365.19
Łódź5668.88
Opole5263.96
Olsztyn5162.73
Poznań5770.11
Rzeszów5162.73
Szczecin5770.11
Toruń5365.19
Warszawa6073.8
Wrocław5668.88
Zielona Góra5061.5

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za wynajem ręcznej maszynki do przecinania płytek na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces wynajmu ręcznej maszynki do przecinania płytek krok po kroku

  • Zidentyfikowanie potrzeb – Zdecyduj, jakiego typu ręczna maszynka do przecinania płytek jest Ci potrzebna.
  • Wyszukanie dostawcy – Po określeniu potrzeb, poszukaj dostawcy, który oferuje wymagany sprzęt do wynajęcia.
  • Rezerwacja maszynki – Gdy znajdziesz odpowiedniego dostawcę, zarezerwuj maszynkę na określony czas.
  • Odbiór maszynki – W dniu początku rezerwacji, odbierasz maszynkę od dostawcy.
  • Używanie maszynki – Po odbiorze, możesz jej używać do przecinania płytek zgodnie z jej przeznaczeniem.
  • Zwrócenie maszynki – Po upływie czasu rezerwacji, zwracasz maszynkę do dostawcy.
  • Uiszczenie opłaty – Na koniec procesu, uiszczasz opłatę za wynajem zgodnie z ceną ustaloną na początku.

Jak prawidłowo używać przycinarki ręcznej do płytek?

Aby za pomocą specjalne przycinarki do płytek uzyskać oczekiwany efekt należy zastosować się do kilku prostych zasad. Dzięki nim przycięta płytka będzie miała idealny rozmiar, kształt oraz niepostrzępione krawędzie.

  • Pomiary – nie jest możliwe przycięcie płytki o idealnym kształcie pasującym do powierzchni bez dokonania pomiarów pozostałego na ścianie bądź podłodze miejsca. Dla najlepszej precyzji wskazane jest wykonanie pomiaru dwukrotnie, aby wykluczyć ewentualne błędy.
  • Linia na płytce – po dokonaniu pomiarów trzeba narysować precyzyjną linię na płytce, w wzdłuż której wykonane zostanie cięcie. Kreskę można delikatnie wykonać nożem szklarskim lub specjalnym rysikiem.
  • Cięcie – wzdłuż narysowanej linii należy poprowadzić kółeczko tnące, w które wyposażona jest przecinarka. Następnie dociska się stopę gilotyny i delikatnie przełamuje płytkę wzdłuż wykonanego nacięcia. Jeśli krawędź płytki nie jest idealnie gładka można użyć diamentową szlifierkę kątową.

Ile kosztuje przycinarka do płytek ręczna?

Za przycinarkę ręczną do glazury o maksymalnej długości cięcia do 600 mm trzeba zapłacić około 600 – 640 zł. Natomiast za maszynkę ręczną o maksymalnej długości cięcia nawet do 900 mm należy zapłacić ponad 1500 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajęcie przycinarki do płytek ręcznej?

Za wynajęcie ręcznej przycinarki do płytek na jeden dzień należy zapłacić kwotę około 50 – 60 zł/dzień. W przypadku dłuższego okresu wypożyczania przekraczającego 7 dni opłata będzie wynosić około 40 – 50 zł/dzień.

Czym najlepiej ciąć płytki gresowe?

Do precyzyjnego przycięcia płytek najlepiej użyć ręczną maszynkę z gilotyną oraz nóż szklarski, którym można przygotować linię cięcia.

Jakie jest prawidłowe cięcie płytek?

Żeby płytki zostały przycięte prawidłowo i bez odprysków należy wykazać się dużą precyzją. W pierwszej kolejności trzeba dokonać szczegółowych pomiarów i na ich podstawie nakreślić linię cięcia. Następnie wykonuje się cięcie maszynką oraz ostrożne przełamanie płytki wzdłuż wykonanego nacięcia.

Jak ciąć płytki bez odprysków?

Aby płytka przycięta ręczną maszynką do glazury nie posiadała nieestetycznych odprysków należy czynność wykonywać z dużą precyzją. Ponadto po przełamaniu płytki wszystkie ewentualne odpryski i postrzępione krawędzie można bardzo ostrożnie wyszlifować diamentową tarczą szlifierki kątowej.

Jakie cięcie można zrobić maszynką ręczną?

Za pomocą ręcznej przycinarki do glazury najczęściej można wykonać cięcia o maksymalnej długości do 600 mm. Specjalne przycinarki pozwalają na wykonanie cięć o maksymalnej długości nawet do 900 mm.