Cennik wynajmu wiertnicy do betonu

Przewiercanie przez twarde materiały, takie jak beton zbrojony nie musi powodować mnóstwa powstającego pyłu i innych uciążliwych niedogodności. Odpowiednia wiertnica do betonu zapewni szybką i bezproblemową pracę polegającą na przykład na wykonaniu przewiertu w stropie, posadzce, ścianie czy elewacji. Korzystanie z wiertnicy do betonu to metoda bezpyłowa, bezudarowa i stosunkowo cicha. Ile kosztuje wynajem wiertnicy do betonu?

Spis treści

Wynajem wiertnicy do betonu cena w 2023

Za wynajęcie na kilka dni wiertnicy do betonu trzeba zapłacić kwotę w granicach 150 – 160 zł/dzień. Jeśli wynajem potrwa ponad 7 dni to kwota będzie wynosiła 130 – 140 zł/dzień. Za wynajęcie wiertnicy do betonu na 4 dni zapłacimy więc 600 – 640 zł. Za wynajem trwający 8 dni kwota będzie rzędu 1040 – 1120 zł.

Jakie są rodzaje wiertnic do betonu?

Wiertnica do betonu jest niezbędna wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonanie odwiertów w powierzchniach twardych. Wiertnice można podzielić na kilka kategorii różniących się od siebie sposobem wykonywania odwiertów.

  • Wiertnica obrotowa – najbardziej klasyczny sprzęt posiadający specjalną koronkę lub świder. Za ich pomocą wywiera się nacisk na powierzchnię, która stopniowo ulega skruszeniu.
  • Wiertnica wibracyjna – sprzęt posiada świder, na który działa siła specjalnej głowicy. Energia rezonansowa powoduje drgania o dużej mocy.
  • Wiertnica udarowa – świder wiertnicy uderza o powierzchnię w wyniku czego powstaje odwiert.
  • Wiertnica obrotowo-udarowa – posiadają dwie możliwości wykonywania odwiertów, poprzez działanie udarowe i poprzez nacisk na powierzchnię.

Ile kosztuje wiertnica do betonu?

Za nową wiertnicę do betonu o mocy 1800 W trzeba zapłacić około 760 zł. Z kolei wiertnica diamentowa o mocy 1900 W posiadająca 3 biegi to koszt około 1400 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem wiertnicy do betonu?

Za całodzienne wynajęcie wiertnicy do betonu trzeba zapłacić 150 – 160 zł. W przypadku korzystania z wynajętej wiertnicy przez okres ponad 7 dni koszty będą wynosiły około 130 – 140 zł/dzień.

Jaką wiertnicę do betonu wybrać?

Podczas wybierania wiertnicy najlepiej kierować się jej mocą. Im większa moc wiertnica tym większa szansa na bezproblemowe użytkowanie i skuteczne wykonanie niezbędnych prac.

Jakie obroty wiertnicy?

Obroty uzyskiwane przez wiertnicę w trakcie przewiertu uzależnione są od rodzaju i twardości materiału. Zazwyczaj wiertnice posiadają 3 biegi. Na 1 biegu ilość obrotów to 200 – 500 obr./min, 2 bieg to 400 – 1000 obr./min, a 3 bieg pozwala osiągać 900 – 2000 obr./min.

Do czego służy wiertnica?

Najczęściej wiertnicę wykorzystuje się do przygotowania otworów w twardych materiałach takich jak beton, drewno czy glazura.

Czy można wiercić w betonie bez udaru?

Jak najbardziej możliwe jest przygotowanie otworów w betonie bez udaru. Najważniejsze jest dokonanie właściwego wyboru wiertnicy, na przykład obrotowej lub wibracyjnej, które pozwalają na bezudarowe zrobienie wyznaczonych przewiertów.