Cennik wynajmu przyczepy kempingowej

Korzystanie z przyczepy kempingowej pozwala na podróżowanie w dowolnie wybrane miejsca bez konieczności wynajmowania pokoju hotelowego. Podróż kempingiem może być bardzo różnorodna i zapewnić docieranie do wielu ciekawych miejsc, w których nie ma innych możliwości noclegowych. Zakup własnej przyczepy kempingowej to spory koszt, dlatego warto zdecydować się na jej wypożyczenie. Ile kosztuje wynajem przyczepy kempingowej?

Spis treści

Wynajem przyczepy kempingowej cena w 2023

Żeby wynająć przyczepę kempingową należy ponieść koszt około 70 – 150 zł/dzień. Konieczne jest również uiszczenie kaucji zwrotnej na ewentualność spowodowania uszkodzeń w przyczepie. Za 7 dni wypożyczenia przyczepy kampingowej należy zapłacić kwotę w granicach 490 – 1050 zł. Do tej ceny należy również doliczyć koszt kaucji w wysokości od 500 do 1000 zł. 

Jakie są rodzaje przyczep kempingowych?

Koszt wynajęcia i komfort korzystania z przyczepy kempingowej zależy od jej rodzaju oraz wyposażenia. 

  • Lekkie przyczepy kempingowe – nadają się do użytku turystycznego i holowania przez zwykły samochód osobowy. Najczęściej są niewielkie, a po stabilnym ustawieniu na gruncie wymagają rozstawienia dodatkowej części namiotowej. Najczęściej wyposażone są wyłącznie w najbardziej podstawowy sprzęt.
  • Przyczepy kempingowe średniej klasy – są zdecydowanie dłuższe od przyczep lekkich i mogą osiągać długość nawet do 7,5 m. Mają komfortowe wyposażenie, lecz nie zawsze posiadają dużą ilość miejsc do spania. Do holowania tego rodzaju przyczep niezbędne są samochody typu pick-up lub SUV.
  • Największe przyczepy kempingowe – spektakularne przyczepy o długościach osiągających nawet do 12 m. Nie nadają się do użytku turystycznego. Najlepiej sprawdzają się postawione w jednym miejscu na cały sezon. Holowanie tej przyczepy umożliwia w zasadzie jedynie samochód ciężarowy.

Ile kosztuje przyczepa kempingowa?

Za nową przyczepę kempingową o masie do 750 kg z podstawowym wyposażeniem trzeba zapłacić około 55 tysięcy złotych. Za nieco lepiej wyposażoną przyczepę o masie prawie 1500 kg należy zapłacić kwotę bliską 135 tysięcy złotych.

FAQ

Ile kosztuje wynajem przyczepy kempingowej?

Za wynajęcie przyczepy campingowej trzeba zapłacić około 70 – 150 zł/dzień w zależności od jej rodzaju i wyposażenia. Tydzień korzystania z wypożyczonej przyczepy będzie więc kosztował w granicach 490 – 1050 zł.

Jakie prawo jazdy jest potrzebne do przyczepy kempingowej?

Niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Jeśli jednak przyczepa przekracza dopuszczalną wagę całkowitą zestawu do jazdy z prawem jazdy B należy posiadać kategorię B + E. 

Ile kosztuje pole kempingowe w Polsce?

Za postój na polu kempingowym trzeba zapłacić około 30 – 60 zł/dzień. Cena uzależniona jest od ilości osób nocujących w przyczepie oraz ewentualnych opłat za prąd.

Czy da się mieszkać w przyczepie kempingowej?

Zgodnie z prawem w Polsce jest to niemożliwe. Przyczepy kampingowe służą wyłącznie do celów turystycznych i rekreacyjnych.