Cennik wynajmu piły łańcuchowej elektrycznej

Piła łańcuchowa to najlepszy sprzęt do przecinania drewna o większej lub mniejszej średnicy. Piła łańcuchowa elektryczna znajduje zastosowanie w różnych pracach wokół domu oraz w ogrodzie. Możliwe jest rozcinanie drobnych gałęzi spadających z drzew, odcinanie uschniętych gałęzi oraz rozcinanie grubych wałków drewna do palenia w kominku. Ile kosztuje wynajem piły łańcuchowej elektrycznej?

Spis treści

Wynajem piły łańcuchowej elektrycznej cena w 2023

Za cały dzień wypożyczenia piły łańcuchowej elektrycznej trzeba zapłacić około 80 – 90 zł. Jeśli piła będzie użytkowana dłużej niż tydzień należy zapłacić około 70 – 80 zł. Za 4 dni korzystania z wynajętej piły trzeba zapłacić w granicach 320 – 360 zł. Za 10 dni korzystania ze sprzętu cena będzie wynosić około 700 – 800 zł.

Jakie są rodzaje pił łańcuchowych?

Piły łańcuchowe występują w kilku rodzajach w zależności od rodzaju zasilania. Wybór konkretnej piły zależny jest od potrzeb oraz preferowanego sposobu zasilania sprzętu.

  • Piły łańcuchowe spalinowe – posiadają silniki o mocy nawet do 6 KM. Charakteryzują się poręcznością ze względu na brak przewodu. Warto zwracać uwagę na wagę piły podczas dokonywania wyboru oraz poziom emitowanego hałasu.
  • Piły łańcuchowe akumulatorowe – podobnie jak piły spalinowe są bardzo podręczne, lecz podczas pracy nie emitują tak dużego hałasu. Piła akumulatorowa funkcjonuje przez określoną ilość czasu. 
  • Piła łańcuchowa elektryczna – również nie jest głośnym sprzętem w porównaniu do piły spalinowej. Wymaga podłączenia do sieci, co sprawia, że w trakcie pracy należy zachować szczególną ostrożność zwracając uwagę na przewód. 

Ile kosztuje piła łańcuchowa elektryczna?

Za nową piłę łańcuchową elektryczną o mocy 1800 W z prowadnicą o długości 35 cm trzeba zapłacić w granicach 500 zł. Za piłę łańcuchową elektryczną o mocy 2000 W z prowadnicą długości 35 cm należy zapłacić kwotę około 730 zł.

FAQ

Ile kosztuje wypożyczenie piły łańcuchowej elektrycznej?

Za wynajęcie piły łańcuchowej elektrycznej na całą dobę trzeba zapłacić około 80 – 90 zł. Dłuższy czas wynajmu wymaga zapłacenia kwoty rzędu 70 – 80 zł/dzień. Za 4 dni korzystania z wynajętej piły trzeba zapłacić w granicach 320 – 360 zł. Za 10 dni korzystania ze sprzętu cena będzie wynosić około 700 – 800 zł.

Jaka piła łańcuchowa elektryczna do drzewa?

Do cięcia niezbyt grubych gałęzi z drzew, które spadły lub są suche nada się piła elektryczna o mocy do 1800 W. Do przecinania grubych wałków drzewa na opał warto zastosować mocniejszą piłę. Warto zwracać również uwagę na długość prowadnicy, jeśli piła ma służyć do szerokich wałków drewna.

Ile kosztuje piła elektryczna?

Możliwe jest kupienie piły łańcuchowej elektrycznej do kwoty 300 zł, lecz nie będzie ona szczególnie funkcjonalna i mocna. Lepiej zdecydować się na sprzęt wyższej jakości, który może kosztować w granicach 500 – 730 zł. Dzięki temu będzie można wykonywać dowolne czynności w ogrodzie i wokół domu.