Jaką lampę wybrać do salonu i sypialni?

Współcześnie duże sklepy meblowe są bardzo dobrze wyposażone w artykuły oświetleniowe. Oczywiście funkcjonują również obiekty handlowe, które są poświęcone tylko tej branży, która nierozerwalnie wiąże się z wystrojem wnętrz.

Do tego dochodzą jeszcze sklepy internetowe, które prowadzą dystrybucję lamp różnych producentów. Wybór pomiędzy kolejnymi modelami, może mieć naprawdę ogromne znaczenie w ogólnym wystroju wnętrza naszego mieszkania czy domu. Warto więc pamiętać o kilku prostych zasadach, które mogą ułatwić nam zakup lampy do salony oraz sypialni.

Jaka lampa do salonu?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To tutaj zazwyczaj spędzamy czas na rozrywce, czy też zapraszamy gości. Można powiedzieć, że to właśnie tutaj rozgrywa się największa część naszego życia codziennego. W zależności od przestrzeni, jaką w nim dysponujemy, możemy zagospodarować go wedle naszych potrzeb, bądź też zrealizować tylko kilka z nich, idąc w pewnych kwestiach na kompromis. Jednak przede wszystkim powinno nam zależeć na tym, aby w naszym salonie panował  przytulny nastrój.

Jak już wspomniałam na samym początku, duży wpływ na wystrój wnętrz każdego pomieszczenia ma światło. Przy wyborze lampy do salonu powinniśmy się kierować przede wszystkim jego barwą. Ponadto do tego pokoju dziennego warto zdecydować się na kilka lamp, dzięki czemu będziemy mogli ustawić intensywność oświetlenia w zależności od okoliczności. Warto postawić bowiem na duży żyrandol oświetlający całe wnętrze salonu, który pozwoli także na zmianę ilości świecących się żarówek. Decydując się na osłaniające klosze możemy zmniejszyć intensywność światła, bądź też jego barwę. Wieczorami sprawdzą się również niewielkie kinkiety na ścianach z pomarańczowym światłem.

A co z sypialnią?

Jeśli chodzi o sypialnię, to tutaj warto zdecydować się na coś nastrojowego. Obecnie w sklepach z lampami możemy znaleźć szeroki wybór kinkietów, lamp witrażowych, czy też lamp na wysokiej, pojedynczej nodze, których światło zakryte jest dużym, ozdobnym kloszem. Można śmiało powiedzieć, że w sypialni, gra świateł ogrywa specjalną rolę. Musi ona stworzyć atmosferę lekkiej tajemniczości. Barwa światła powinna być raczej ciepła, począwszy od żółci po pomarańcze, która sprawi, że całe pomieszczenie będzie przytulne, a sny w nim spokojne.  Wbrew pozorom barwa światła w sypialni oraz jego intensywność ma ogromne znaczenie dla jakości naszego snu i naszego samopoczucia. 

Pamiętając o tych kilku radach, nie zgubimy się w sklepie z oświetleniem i szybko znajdziemy idealną lampę do swojego wnętrza.