Urządzamy dom z Feng Shui

W ogólnej branży, jaką jest aranżacja wnętrz, można wyróżnić kilka najpopularniejszych stylów, których trendy często spotykane się w różnych projektach oraz realizacjach aranżacji. Wiele mówi się o aranżacji wnętrza domu czy mieszkania z Feng Shui.

Niestety jeszcze nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, na czym polega urządzenia mieszkania w tym stylu. Dlatego też każdy, kto jest zainteresowany urządzeniem swojego mieszkania zachowując harmonię i nastrój stylu Feng Shui, powinien poznać chociaż kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować idąc w stronę tego nurtu.

Czym jest Feng Shui?

Po pierwsze powinniśmy zadać sobie to niezwykle ważne pytanie, które uświadomi nam fakt, czy naprawdę chcielibyśmy mieszkać na co dzień w miejscu, które urządzone jest w zgodzie z tą teorią. Przyjrzyjmy się więc jej bliżej. Feng Shui, to bardzo stara nauka, która rozwinęła się w Chinach. Jej najważniejszą zasadą, a właściwie podstawą tej nauki, jest utrzymywanie wody oraz wiatru w odpowiedniej równowadze.

Woda, przez właściwie wszystkie kultury świata jest uznawana za źródło życia i energii witalnej. Do pary do niej trafił również wiatr, ponieważ był on uważany za symbol niebios. Feng Shui uważa, że utrzymywanie tych dwóch czynników w równowadze ze sobą, może pomóc człowiekowi.  Chodzi przede wszystkim o harmonię energii życiowej, która wpływa na sytuację życiową, zdrowie oraz stosunki między ludzkie. Te trzy aspekty naszego życia przekładają się na pozostałe jego sfery.

Ale jak z Feng shui do domu?

Jak widać uwzględnienie tej teorii w wystroju wnętrz może nie być wcale takie proste. Sztuka tej nauki mówi o energetycznym oddziaływaniu kształtów, kolorów oraz materiałów na ludzi, którzy przebywają w danym miejscu i o konkretnej porze. Na pewno wiele osób zadaje sobie pytanie, jak osiągnąć taką harmonię. Wystarczy już kilka wskazówek, aby zacząć Feng shui w swoim domu.

Urządzamy wnętrze według Feng shui.

Obecnie powstało nawet wiele książkowych poradników, które mówią o urządzeniu każdego z pomieszczeń w naszym domu. Możemy się z nich dowiedzieć, jak należy ustawić, meble, stół oraz inne elementy w pokoju dziennym. Szczególnie istotne jest urządzenie sypialni, gdzie teoria mówi o energii żeńskiej i męskiej.  Warto pamiętać, że w zgodzie z Feng shui wejście do każdego pomieszczenia powinno być czyste, dobrze oświetlone oraz nie powinny pojawić się w nim jakiekolwiek przeszkody.  Wiele osób może zastanawiać się po co to wszystko. Nauka Feng shui mówi o osiągnięciu zgodności ze środowiskiem naturalnym.