Cennik koszenia kosiarką spalinową

Regularne koszenie trawnika to najlepszy sposób na utrzymanie go w dobrym stanie i jednoczesne pobudzanie do aktywnego wzrostu. Koszona regularnie trawa staje się gęsta, soczyście zielona i bardzo ładna. Skoszenie dużego obszaru wymaga jednak czasu oraz wysiłku. Dlatego warto skorzystać z usługi profesjonalnego koszenia za pomocą kosiarki spalinowej. Ile kosztuje koszenie kosiarką spalinową?

Spis treści

Koszenie kosiarką spalinową cena w 2023

Za usługę profesjonalnego koszenia trawnika kosiarką spalinową należy zapłacić między 2 –3zł/m². Usługa zawiera również wykoszenie trawy przy krawędziach chodnika oraz w kątach o nietypowych kształtach. Za skoszenie trawnika kosiarką spalinową w ogrodzie o powierzchni 500 m² trzeba więc zapłacić 1000 – 1500 zł.

Jakie są rodzaje kosiarek spalinowych?

Skoszenie trawnika na terenie o dużej powierzchni jest bardzo czasochłonne i wymaga wiele wysiłku. Warto skorzystać więc z profesjonalnej usługi koszenia za pomocą specjalnego sprzętu.

  • Kosiarka spalinowa bębnowa – nazywana jest kosiarką wrzecionową. Jej użytkowanie jest łatwe i nie wymaga nadmiernego wysiłku. Kosiarki spalinowe bębnowe posiadają zamontowane wrzeciono ze specjalnymi ostrzami. Koszenie trawnika odbywa się ruchem nożycowym. Używanie kosiarki spalinowej bębnowej nie sprawia, że źdźbła trawy ulegają zniszczeniu, lecz zostają bardzo precyzyjnie ścięte. Nie nadaje się do stosowania na nierównym terenie i trawnikach z długą trawą.
  • Kosiarka spalinowa rotacyjna – ten rodzaj kosiarki wyposażony jest w jeden nóż posiadający dwa ostrza. Trawa koszona jest ruchem obrotowym, a następnie skierowana w stronę zamontowanego kosza lub wylotu. Należy dbać o ostrość noży, aby trawa nie była miażdżona i urywana. Stępione ostrza podczas koszenia mogą powodować uszkodzenia trawy i pojawienie się szkodników.

FAQ

Ile za koszenie trawnika 2023?

Skoszenie trawnika kosiarką spalinową kosztuje w granicach 2 – 3 zł/m². Skoszenie ogrodu o powierzchni 500 m² będzie kosztowało mniej więcej 1000 – 1500 zł.

Pod jakim kątem można kosić kosiarką spalinową?

Kosiarka spalinowa najlepiej sprawdza się przede wszystkim na trawnikach równych. Teren z dużymi nierównościami może sprawić, że ostrza zostaną zniekształcone i całkowicie uszkodzone, a dalsze koszenie trawnika będzie niemożliwe.

Kiedy wykonać koszenie trawnika?

Trawę należy kosić, gdy osiąga długość najlepiej około 8 – 10 cm. Pierwsze koszenie po okresie zimowym, gdy ustaną roztopy i trawa się uaktywni odbywa się najczęściej na przełomie marca i kwietnia.

Jaka pora dnia jest najlepsza na koszenie trawy?

Trawnik można kosić o dwóch porach. Najlepiej wykonać czynność wczesnym rankiem lub dopiero po południu. Dzięki temu koszenie nie będzie uciążliwe, a źdźbła trawy będą się lekko ścinać.

Jak kosić trawnik kwietny?

Trawnik kwietny wystarczy skosić zaledwie kilka razy w ciągu całego sezonu wiosennego oraz letniegok. Można tego dokonać właśnie kosiarką spalinową rotacyjną, która poradzi sobie z dłuższą trawą.