Cennik montażu płyt trawnikowych

Płyty trawnikowe doskonale sprawdzają się jako forma zaaranżowanej ścieżko w ogrodzie lub wokół domu. Charakteryzują się raczej surowym, lecz jednocześnie bardzo nowoczesnym wyglądem. Do wyboru są najbardziej standardowe i klasyczne warianty lub bardziej designerskie, wielkoformatowe płyty. Aby płyty trawnikowe spełniały swoje funkcje powinny być ułożone w umiejętny sposób po właściwym przygotowaniu terenu. Ile kosztuje montaż płyt trawnikowych?

Spis treści

Montaż płyt trawnikowych cena w 2023

Za zamontowanie płyt trawnikowych w ogrodzie profesjonalnej firmie trzeba zapłacić kwotę w granicach 90 – 120 zł/m². Ułożenie ścieżki z płyt betonowych o powierzchni 50 m² będzie więc kosztować około 4500 – 6000 zł. Za zamontowanie płyt przed wejściem do domu i wokół całego budynku na powierzchni równej 150 m² należy ponieść koszt w granicach 13 500 – 18 000 zł.

Jakie są rodzaje płyt trawnikowych?

Płyty mogą świetnie uzupełnić aranżację ogrodu nadając jej większej harmonii i tworząc ciekawą kompozycję z roślinami. Decydując się na wybór odpowiednich płyt warto brać pod uwagę ich przeznaczenie oraz charakter i styl ogrodu.

  • Trawertyn – wyglądający bardzo nowocześnie rodzaj płyt. Doskonale pasują jako nawierzchnia przed wejściem do domu lub na schodach. Płyty z trawertynu świetnie pasują do nowoczesnych budynków i ogrodów zaprojektowanych w minimalistycznym stylu. 
  • Kamień ciosany – płyty wykonane z ciosanego kamienia. Każda płyta ma niepowtarzalny wzór oraz fakturę. Płyty z kamienia ciosanego najlepiej wyglądają w formie ścieżki prowadzącej przez cały ogród lub jako podłoga drewnianej altanki. Płyty z kamienia ciosanego dobrze wyglądają w ogrodach naturalistycznych o nieco dzikim charakterze.
  • Deska ogrodowa – betonowy odpowiednim naturalnego drewna. Płyty wyglądem przypominają deski i doskonale wyglądają na tarasie, werandzie lub jako podłoga ganku domu w tradycyjnym stylu. Płyty betonowe przypominające swoim wyglądem deskę ogrodową są dobrym rozwiązaniem ze względu na większą odporność na skrajne warunki atmosferyczne w porównaniu z naturalnym drewnem. 

FAQ

Ile kosztuje montaż płyt trawnikowych?

Zamontowanie płyt trawnikowych kosztuje w granicach 90 – 120 zł/m². Ułożenie płyt betonowych o powierzchni 50 m² będzie więc kosztować około 4500 – 6000 zł.

Na co kłaść płyty?

Płyty betonowe można położyć bezpośrednio na glebie. Należy ją jednak odpowiednio przygotować między innymi poprzez całkowitą niwelację terenu. Pozostawienie nierówności na glebie może spowodować mało estetyczny efekt końcowy.

Z czego można zrobić ścieżki w ogrodzie?

Estetyczną i solidną ścieżkę w ogrodzie najlepiej wykonać z płyt trawnikowych. Można wybrać na przykład kamień ciosany lub płyty z trawertynu.

Jak ułożyć płyty w ogrodzie?

Płyty można ułożyć w ogrodzie w dowolnie wybrany przez siebie sposób. Najczęściej płyty układane są jedna przy drugiej lub w niewielkich odstępach. Rodzaj ułożenia płyt zależy od oczekiwanego efektu. Ścieżki z większymi przerwami między płytami zapewniają bardziej naturalny efekt.