Cennik układania kostki brukowej

Położenie kostki brukowej wokół domu doskonale porządkuje przestrzeń. W zależności od rodzaju i koloru kostki, a także zastosowanego schematu układania efekty mogą być naprawdę niepowtarzalne. Zastosowanie kostki brukowej przed domem sprawia, że podwórko jest zadbane, a sama kostka zapewnia czystość. Należy wybierać kostkę wysokiej jakości, która będzie odporna na ścieranie i przetrwa w nienagannym stanie przez długi czas. Ile kosztuje układanie kostki brukowej?

Spis treści

Układanie kostki brukowej cena w 2023

Za profesjonalne ułożenie kostki brukowej trzeba zapłacić kwotę rzędu 75 – 90 zł/m². Za położenie kostki na powierzchni 200 m² trzeba uiścić opłatę w wysokości około 15 000 – 18 000 zł. Za położenie kostki na powierzchni 150 m² kwota do zapłacenia będzie wynosiła w granicach 11 250 – 13 500 zł.

Jakie są rodzaje kostki brukowej?

Wybór właściwej kostki brukowej do ułożenia przed domem to nie lada wyzwanie. Od rodzaju kostki, barwy i wzoru zależy ostateczny efekt wizualny.

  • Kostka przemysłowa – posiada najprostszą formę i jest stosowana na dużych powierzchniach użytkowych, takich jak na przykład parking. Najczęściej ma kolor szary i gładką powierzchnię. 
  • Kostka szlachetna – występuje w różnorodnych barwach i kształtach. Nadaje się do stosowania wokół domu w celu ułożenia ciekawego schematu. 
  • Kostka szlachetna o powierzchni płukanej – charakteryzuje się chropowatą powierzchnią i doskonałymi walorami wizualnymi. Posiada właściwości antypoślizgowe, lecz może sprawiać trudności z czyszczeniem. 
  • Kostka szlachetna o powierzchni szczotkowanej – ma bardzo delikatną powierzchnię i zapewnia przyjemność z użytkowania, jednocześnie zapewniając wyjątkową estetykę. 
  • Kostka szlachetna o powierzchni postarzanej – poddawana jest specjalnym procesom, które mają na celu zapewnić bardzo naturalny, postarzony wygląd kostki. Świetnie sprawdza się w ogrodach o nieco dzikim charakterze.
  • Kostka szlachetna o powierzchni strukturalnej – wyglądem bardzo przypomina strukturę naturalnego kamienia. Nadaje się do ogrodów naturalistycznych i nieco dzikich. 
  • Kostka szlachetna o powierzchni łupanej – Każda sztuka tej kostki ma niepowtarzalny kształt i obłupane krawędzie. Zapewnia wyjątkowy efekt pasujących do naturalnych ogrodów.

FAQ

Ile kosztuje ułożenie kostki w 2023?

Za położenie kostki brukowej przed domem w 2023 roku trzeba zapłacić około 75 – 90 zł/m². Za ułożenie kostki na powierzchni 150 m² cena będzie wynosić około 11 250 – 13 500 zł. Za położenie kostki na powierzchni 200 m² trzeba uiścić opłatę w wysokości około 15 000 – 18 000 zł.

Jak długo trwa układanie kostki brukowej?

W zależności od powierzchni na jakiej układana jest kostka cały proces może potrwać od kilku do nawet kilkunastu dni. Najpierw trzeba bowiem odpowiednio przygotować teren i utwardzić podłoże, a po położeniu kostki odpowiednio ją zabezpieczyć i oczyścić.

Co można położyć zamiast kostki brukowej?

Coraz częściej wybieraną metodą uporządkowania podwórka stało się układanie płyt gresowych wokół domu.