Cennik opieki nad ogrodem

Piękny ogród wymaga odpowiedniego projektu, aranżacji oraz regularnej pielęgnacji. Każdy z tych etapów powinien przebiegać z zachowaniem właściwych zasad oraz terminów. Samodzielne dbanie o ogród może być więc zbyt dużym i wymagającym wyzwaniem. Warto skorzystać z profesjonalnych usług doświadczonych ogrodników, którzy zaopiekują się ogrodem i stworzą piękną przestrzeń. Ile kosztuje opieka nad ogrodem?

Spis treści

Opieka nad ogrodem cena w 2023

Profesjonalna opieka nad ogrodem to najlepszy sposób na uzyskanie przestrzeni łatwej w utrzymaniu i odpowiadającej oczekiwaniom estetycznym. Rośliny dopasowane są do warunków glebowych i nasłonecznienia na poszczególnych stanowiskach. 

Rodzaj usługi ogrodniczejCena
Zaprojektowanie ogrodu5 – 8 zł/m²
Sadzenie roślin16 – 22 zł /m²
Położenie trawy z rolki60 – 120 zł /m²
Przycinanie roślin15 – 20 zł /m²
Wertykulacja trawnika2 – 3/m²
Wapnowanie trawnika1 – 2 zł /m²
Zakładanie trawnika z siewu30 – 35 zł /m²
Ręczne pielenie6 – 10 zł /m²
Grabienie liści2 – 3 zł/m²

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z opieki nad ogrodem?

Samodzielne założenie ogrodu, a następnie pielęgnowanie roślin, aby miały ładny wygląd i dobry stan jest wymagające. Skorzystanie z profesjonalnych usług ma wiele zalet i pozwala w skuteczny sposób zadbać o przestrzeń w ogrodzie.

  • Przemyślany projekt – ogród powinien być zaaranżowany w przemyślany sposób, dzięki czemu przez cały sezon wiosenny i letni będzie można cieszyć się kwitnącymi roślinami. Projekt ogrodu należy zlecić przed rozpoczęciem pierwszych prac związanych z ogrodnictwem.
  • Terminy prac ogrodniczych – zlecając profesjonalnej firmie opiekę nad ogrodem można być spokojnym o przeprowadzenie wszystkich prac we właściwych terminach. Ogrodnik zadba o sadzenie, pielenie i nawożenie roślin w najbardziej dogodnym czasie.
  • Szeroka wiedza – doświadczenie i wiedza profesjonalnego ogrodnika zapewniają pielęgnację ogrodu na najwyższym poziomie.

FAQ

Ile kosztuje godzina pracy ogrodnika?

Cena godziny pracy ogrodnika może wahać się od 40 – 150 zł/h. Koszty uzależnione są przede wszystkim od rodzaju przeprowadzanych prac.

Ile za pielęgnację ogrodu?

Jednorazowa wizyta w ogrodzie w celu przeprowadzenia niezbędnych prac może kosztować w granicach 400 – 500 zł. Najlepiej jednak zdecydować się na regularne korzystanie z opieki ogrodnika nad ogrodem.

Ile kosztuje renowacja ogrodu?

Z usług doświadczonego ogrodnika często korzysta się w celu renowacji zapuszczonego ogrodu. Koszt usługi może być w granicach 20 – 40 zł/m². Za renowację ogrodu o powierzchni 300 m² będzie trzeba więc zapłacić około 6000 – 12 000 zł.

Ile zarabia prywatny ogrodnik?

Średnie zarobki prywatnego ogrodnika wahają się od 3000 – 6000 zł. Stawki uzależnione są od doświadczenia oraz ilości ogrodów, nad którymi ogrodnik sprawuje opiekę.

Od czego zależy koszt zagospodarowania ogrodu?

Zagospodarowanie terenu w ogrodzie uzależnione jest od rodzaju usług oraz ilości prac. Wpływ na cenę ma również w dużym stopniu powierzchnia działki do zagospodarowania.