Cennik systemu automatycznego nawadniania

System automatycznego nawadniania to rozwiązanie o wysokiej funkcjonalności, które oszczędza czas, wodę oraz pieniądze. Dzięki zamontowaniu systemu rośliny utrzymują doskonałą kondycję, a pielęgnacja ogrodu staje się znacznie mniej uciążliwa. Po zamontowaniu systemu nie ma potrzeby samodzielnego podlewania za pomocą konewki lub węża ogrodowego. Ile kosztuje system automatycznego nawadniania?

Spis treści

System automatycznego nawadniania cena w 2023

Koszt profesjonalnego zamontowania systemu automatycznego nawadniania przez profesjonalną firmę waha się w granicach 15 – 23 zł/m². W takim przypadku za zamontowanie systemu automatycznego nawadniania do ogrodu o powierzchni 300m² należy zapłacić od 4500 – 6900 zł.

Jakie są rodzaje systemów automatycznego nawadniania?

Montaż systemu automatycznego nawadniania to najlepszy sposób na pielęgnację ogrodu bez dużego zaangażowania. Rośliny mają doskonałą kondycję i świetnie wyglądają przez cały sezon. System należy dopasować do zasadzonych w ogrodzie roślin.

  • Zraszacze statyczne – najczęściej wybierane do ogrodów o stosunkowo niewielkiej powierzchni lub nietypowym kształcie.
  • Zraszacze rotacyjne – umożliwiają podlewanie pod zróżnicowanym kątem oraz wybranym zasięgiem. Zraszacze rotacyjne mogą tworzyć tak zwane kurtyny deszczowe.
  • Mikrozraszacze – doskonale nadają się do nawadniania krzewów i drzew. Montowane są pod koronami roślin.
  • Zraszacze młoteczkowe – najczęściej wybierane do ogrodów o dużych powierzchniach ze względu na zasięg nawet do 50 metrów.
  • System nawadniania kropelkowego – rodzaj systemu o największej skuteczności w przypadku żywopłotów i krzewów. Dzięki temu systemowi straty wody są najmniejsze. Należy dbać o regularną filtrację i dopływ krystalicznie czystej wody, aby nie zapychać instalacji.

FAQ

Ile kosztuje projekt nawadniania?

Profesjonalne zaprojektowanie systemu automatycznego nawadniania do ogrodu to koszt w granicach 600 – 2400 zł.

Ile kosztuje montaż nawadniania ogrodu?

Usługa profesjonalnego montażu systemu automatycznego nawadniania kosztuje 15 – 23 zł/m². Za zamontowanie profesjonalnego systemu automatycznego nawadniania do ogrodu o powierzchni 300m² należy zapłacić od 4500 – 6900 zł.

Czy warto zrobić system nawadniania?

Zamontowanie automatycznego systemu nawadniania pozwala zadbać o rośliny w całym ogrodzie bez dużego wysiłku poświęcanego na samodzielne podlewanie konewką lub wężem ogrodowym.

Co jest potrzebne do automatycznego nawadniania?

Do każdego systemu automatycznego nawadniania zaliczają się rury, wybrany rodzaj zraszaczy, zawory i złączki. Czasem w zestawie występują również inne elementy hydrauliczne.

Ile kosztuje podlewanie?

Przyjmując ceny za wodę około 10 zł/m³ podlewanie ogrodu o powierzchni 300 m² przez cały okres wegetacyjny wyniesie mniej więcej 3600 zł.

Ile zraszaczy na 200 m²?

W przypadku ogrodu o tej powierzchni powinna wystarczyć jedna linia zraszaczy. Jeśli ogród posiada nietypowy kształt może być konieczne dołożenie kolejnej sekcji zraszaczy.