Cennik trawy z rolki – rodzaje, cena

Zastosowanie trawy z rolki we własnym ogrodzie to najszybszy możliwy sposób na założenie trawnika. Największą zaletą trawy z rolki jest bardzo szybki efekt gęstej i efektownie wypielęgnowanej zieleni. Ważne jest ostrożne użytkowanie trawy tuż po zamontowaniu, aby nie doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń. Ile kosztuje trawa z rolki?

Spis treści

Trawa z rolki cena w 2023

Cena profesjonalnego położenia trawy z rolki waha się od 60 – 120 zł/m². Za położenie trawy w ogrodzie o powierzchni 300 m² należy więc zapłacić w granicach 18 000 – 36 000 zł. Sam koszt zakupu trawy z rolki to ceny pomiędzy 20 – 30 zł/m². Zakup trawy do ogrodu o powierzchni 300 m² będzie więc kosztował 6000 – 9000 zł.

Jakie są rodzaje trawy z rolki?

Wyhodowane w specjalnych warunkach trawniki z rolki asymilują się doskonale w każdym miejscu. Dopasowanie rodzaju trawy z rolki uzależnione jest od potrzeb i terenu, na którym ma być użytkowana.

  • Trawa ogrodowa – nazywana potocznie rekreacyjną. Doskonale sprawdza się w prywatnych ogródkach przydomowych. Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo estetycznym wyglądem oraz łatwością w utrzymaniu i pielęgnacji.
  • Trawa sportowa – świetnie sprawdza się jako powierzchnia obiektów sportowych. Jej główne cechy to duża wytrzymałość i zdolność do szybkiej regeneracji. Nawet intensywnie użytkowana wygląda świetnie.
  • Trawa na inwestycje – rodzaj trawnika odpornego na częste deptanie, a nawet niewielki ruch kołowy. Jest to rodzaj trawy, którą stosuje się na terenach o trudnym ukształtowaniu, jak na przykład skarpy lub nasypy. Trawa na inwestycje jest odporna na skrajne warunki atmosferyczne.

FAQ

Ile za ułożenie trawnika?

Profesjonalne położenie trawy z rolki to koszty rzędu 60 – 120 zł/m². Sam koszt zakupu trawnika to mniej więcej 20 – 30 zł/m².

Czy warto kupić trawę z rolki?

Założenie trawnika z rolki daje natychmiastowy efekt pięknej i zadbanej zieleni. Taki rodzaj trawy jest odporny na deptanie, trudne warunki atmosferyczne, a także różnego rodzaju choroby i szkodniki.

Jaka jest najlepsza trawa z rolki?

Trawę z rolki należy przede wszystkim dopasować do rodzaju terenu i sposobu użytkowania. Prawidłowo przygotowana trawa w rolce powinna mieć intensywny kolor i dużą gęstość. Grubość podłoża powinna wynosić około 2 – 3 cm.

Czy trawa z rolki może się nie przyjąć?

Trawa z rolki ukorzenia się w bardzo krótkim czasie. Należy jednak ograniczyć jej użytkowanie przez kilkanaście dni po ułożeniu. Trawa może się również nie przyjąć w sytuacji wystąpienia przymrozków tuż po ułożeniu w ogrodzie.

Jak położyć trawę w rolkach?

Trawę w rolce należy układać w sposób ścisły bez pozostawiania przerw. Wskazane jest rozpoczynanie od linii prostych przy krawędziach, na przykład takich jak ściana budynku lub krawędź chodnika.

Jak często podlewać trawnik z rolki?

Trawnik położony z rolki przez kilkanaście pierwszych dni należy podlewać codziennie. Później podlewanie może odbywać się raz na 2 lub 3 dni. Wskazane jest także regularne nawożenie trawnika położonego z rolki.