Cennik układania kostki granitowej

Ułożenie kostki granitowej wokół domu i przed jego wejściem zapewnia bardzo ciekawy efekt wizualny. Kostka granitowa doskonale pasuje do architektury o charakterze historycznym. Jednocześnie odpowiednie ułożenie kostki granitowej pasuje również do nowoczesnych budynków zapewniając efekt kontrastu. Kostka granitowa jest bardzo wytrzymała, a ze względu na swoją estetykę również niezwykle ponadczasowa. Ile kosztuje układanie kostki granitowej?

Spis treści

Układanie kostki granitowej cena w 2023

Za układanie kostki granitowej doświadczeni fachowcy liczą około 100 – 130 zł/m². Ułożenie kostki na terenie o powierzchni równej 150 m² koszt wyniesie w granicach 15 000 – 19 500 zł. Ułożenie nawierzchni z kostki granitowej na terenie o powierzchni 300 m² będzie kosztowało w granicach 30000 – 39 000 zł. 

Jakie są rodzaje kostki granitowej?

Kostkę granitową można znaleźć w kilku wymiarach i barwach. Wybór pomiędzy konkretnymi kategoriami uzależniony jest od oczekiwanego efektu wizualnego. 

  • Surowo-łupana – kostka granitowa, której wszystkie boki zostały poddane surowemu łupaniu. Kostka nie ma szczególnych walorów estetycznych, lecz charakteryzuje się właściwościami antypoślizgowymi.
  • Płomieniowana z ciętymi bokami – kostka z bokami o bardzo gładkiej i jednocześnie matowej powierzchni.
  • Płomieniowana z łupanymi bokami – kostka płomieniowana poddawana jest łupaniu boków na surowo. Boki nie są gładkie po takim zabiegu.

FAQ

Ile kosztuje układanie kostki granitowej?

Za układanie kostki granitowej trzeba zapłacić kwotę rzędu 100 – 130 zł/m². Ułożenie kostki na terenie o powierzchni równej 150 m² koszt wyniesie w granicach 15 000 – 19 500 zł.

Ile kosztuje tona kostki granitowej?

Za tonę kostki granitowej do ułożenia trzeba zapłacić około 400 – 800 zł. Cena jest uzależniona od rodzaju kostki granitowej oraz ilości zamówionego materiału.

Dlaczego warto wybrać kostkę granitową?

Kostka granitowa jest przede wszystkim bardzo wytrzymała. Kostkę granitową można kłaść nawet w miejscach, gdzie odbywa się intensywny, ciężki ruch. Kostka granitowa jest odporna nawet na skrajne warunki atmosferyczne i stosowanie soli drogowej. 

Czy kostka granitowa ma wady?

Kostka granitowa niestety nie jest za bardzo odporna na ścieranie, a ułożenie w niej ciekawych wzorów wymaga umiejętności. Kostka granitowa jest małych rozmiarów co sprawia, że układanie zabiera dużo czasu.

Jakie kolory ma kostka granitowa?

Standardowa kostka granitowa występuje w kolorze szarym. Jednak można dostać również kostkę w barwach rudawych, różowych lub brązowych. Pozwala to na układanie niepowtarzalnych wzorów i tworzenie wyjątkowych kompozycji kolorowych. 

Jakie wymiary ma kostka granitowa?

Kostka granitowa najczęściej ma formę sześcianu lub prostopadłościanu. Wymiary nie są standardowe i można dostać kostkę o zróżnicowanych rozmiarach. Kostka granitowa jest jednak mniejsza od kostki brukowej zwykle układanej przed domem.