Cennik układania szlachetnej kostki brukowej

Decydując się na ułożenie kostki przed własnym domem warto zdecydować się na szlachetny rodzaj. Kostka szlachetna pozwala stworzyć piękny efekt wizualny, ułożyć ciekawe wzory oraz uporządkować całą przestrzeń wokół budynku. Kostka szlachetna często zawiera w sobie domieszki takich kruszyw jak marmur lub bazalt. Kostka szlachetna jest bardzo odporna i trwała nawet mimo skrajnych warunków atmosferycznych. Ile kosztuje układanie kostki szlachetnej?

Spis treści

Układanie kostki szlachetnej cena w 2023

Za układanie kostki szlachetnej trzeba zapłacić około 90 – 130 zł/m². Cena ułożenia kostki szlachetnej na powierzchni 150 m² waha się w granicach 13 500 – 19 500 zł. Jeśli powierzchnia, na której będzie układana kostka jest równa 250 m² to koszty mogą wynosić około 22 500 – 32 500 zł.

Jak prawidłowo ułożyć kostkę szlachetną?

Prawidłowe układanie kostki szlachetnej ma znaczenie dla trwałości oraz efektu wizualnego. Na każdym etapie układania kostki należy zachować uważność i przyłożyć się do wszystkich prac.

  • Materiał – w pierwszej kolejności należy przede wszystkim wybrać odpowiedni materiał. Liczne rodzaje kostki szlachetnej pozwalają każdemu znaleźć odpowiedni produkt, która będzie pasował do stylu budynku. Przed ostatecznym wyborem kostki do zakupu warto skonsultować się z fachowcem, który będzie ją układał. Dzięki temu można uzyskać ciekawe wskazówki i uchronić się przed popełnieniem ewentualnego błędu.
  • Przygotowanie terenu – kostkę należy układać na równy teren, który zostanie odpowiednio przygotowany. Należy wykonać wgłębienie, a następnie wyrównać je i nadać mu odpowiedni poziom nachylenia, aby woda opadowa nie pozostawała na kostce. W przypadku trudnego terenu konieczne może być rozdrobnienie lub zagęszczenie gleby.
  • Obrzeża – przed rozpoczęciem układania kostki szlachetnej należy zamontować wybrane obrzeża. Krawężniki muszą być montowane na specjalnej mieszance piasku z betonem. Bardzo ważne jest zachowanie prostej linii podczas montażu krawężników, aby nie było problemów z układaniem kostki.
  • Układanie kostki – dopiero na tak przygotowanym podłożu z zamontowanymi obrzeżami można zacząć układanie kostki. Kostkę szlachetną można ułożyć w dowolny wzór. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia lub miejsce na podjeździe i przed domem.

FAQ

Ile kosztuje układanie kostki szlachetnej?

Za profesjonalne ułożenie kostki szlachetnej należy zapłacić około 90 – 130 zł/m². Ułożenie kostki szlachetnej na powierzchni 150 m² wynosi w granicach 13 500 – 19 500 zł.

Ile trwa układanie kostki szlachetnej?

Ułożenie kostki szlachetnej przez profesjonalnych fachowców nie powinno trwać dłużej niż kilkanaście dni, jeśli usługa dotyczy dużej powierzchni. Samodzielne układanie kostki wraz z prawidłowym przygotowaniem terenu mogłoby potrwać nawet kilka tygodni.

Po jakim czasie można jeździć po kostce?

Na kostce ułożonej na właściwie przygotowanych terenie można jeździć lub zaledwie kilka dni po zakończeniu prac. Najlepiej skonsultować to z fachowcami wykonującymi usługę.