Cennik układania wzorów z kostki szlachetnej

Ułożenie kostki brukowej szlachetnej przed domem to sposób na uzyskanie lepszego efektu wizualnego oraz zachowanie większej czystości wokół budynku. Kostki brukowe szlachetne umożliwiają ułożenie ciekawych i niepowtarzalnych wzorów. Samodzielne położenie kostki brukowej nie jest proste, a dodatkowe wykonanie wzoru jeszcze bardziej to zadanie utrudnia. Ile kosztuje układanie wzorów z kostki szlachetnej?

Spis treści

Układanie wzorów z kostki szlachetnej cena w 2023

Za ułożenie kostki brukowej szlachetnej z ciekawy wzór należy zapłacić około 100 – 120 zł/m². Za położenie kostki szlachetnej przed domem z utworzeniem niepowtarzalnego wzoru na powierzchni o metrażu 100 m² trzeba zapłacić kwotę rzędu 10 000 – 12 000 zł. Za ułożenie wzoru na powierzchni 300 m² cena będzie wynosić mniej więcej 30 000 – 36 000 zł.

Jakie są rodzaje wzorów, które można ułożyć z kostki szlachetnej?

Układanie wzorów z kostki szlachetnej nie jest łatwym zajęciem. Należy cały czas zachować ostrożność i sprawdzać czy wzór dobrze się układa. Istnieje kilka podstawowych rodzajów wzorów, jakie można ułożyć z kostki szlachetnej.

  • Kostka nostalit – kostka o niewielkich wymiarach, która umożliwia tworzenie ciekawych okręgów oraz łuków. Świetnie wyglądu wykonana w pobliżu rabat kwiatowych, które dzięki temu stają się wyróżnione.
  • Kostka cypryjska – rodzaj kostki w barwach jesiennych. Połączenie kostek o zróżnicowanych barwach tworzy ciekawą kompozycję. Ciężko jednak wykonać z tej kostki określony i wyraźny wzór.
  • Kostka rodosse – kostka o wyraźnej barwie, która wyróżnia się na ciemnym tle. Można ją łączyć z dowolnymi kolorami projektując ciekawe układanki.

FAQ

Ile kosztuje ułożenie wzorów z kostki szlachetnej?

Fachowiec za ułożenie kostki szlachetnej w ciekawy wzór może wziąć kwotę około 100 – 120 zł/m². Za ułożenie wzoru na powierzchni 100 m² cena będzie wynosiła mniej więcej 10 000 – 12 000 zł. Za ułożenie wzoru na powierzchni 300 m² cena będzie wynosić mniej więcej 30 000 – 36 000 zł.

Ile kosztuje przygotowanie terenu pod kostkę?

Przygotowanie całego terenu do położenia kostki może kosztować około 20 – 30 zł/m². Za przygotowanie terenu o powierzchni 100 m² trzeba więc zapłacić 2000 – 3000 zł. Powierzchnię o metrażu 300 m² fachowiec przygotuje za kwotę 6000 – 9000 zł. 

Ile za ułożenie krawężników?

Po ułożeniu kostki brukowej lub kostki szlachetnej w ciekawy wzór należy zadbać również o zamontowanie krawężników. Ułożenie krawężników kosztuje w granicach 30 – 40 zł/mb. Ułożenie 100 mb krawężników będzie kosztowało w granicach 3000 – 4000 zł.

Jak długo trwa układanie wzoru z kostki szlachetnej?

Układanie kostki przed domem zazwyczaj trwa kilka dni. Razem z przygotowaniem terenu, ułożeniem kostki standardowej oraz ciekawego wzoru z kostki szlachetnej może to zabrać aż kilkanaście dni.

Co położyć zamiast kostki?

Jeśli kostka brukowa lub szlachetna nie spełniają oczekiwań warto zdecydować się na ułożenie dużych rozmiarów płyt gresowych o nowoczesnym charakterze.