Cennik wynajmu dmuchawy do liści

Jednym z najmniej przyjemnych sezonów w ogrodzie jest jesień, gdy liście w dużych ilościach opadają z drzew i gniją na trawniku. Aby nie narażać trawnika oraz wszystkich roślin na rozwijanie się szkodników warto regularnie pozbywać się liści. Grabienie dużej ilości liści wymaga wysiłku i nie jest przyjemne. Warto skorzystać z dmuchawy, dzięki której można w krótkim czasie uporządkować przestrzeń w ogrodzie. Ile kosztuje wynajem dmuchawy do liści?

Spis treści

Wynajem dmuchawy do liści cena w 2023

Za wypożyczenie dmuchawy do liści należy zapłacić kwotę rzędu 60 – 70 zł/dzień. Wypożyczenie sprzętu na dłuższy czas należy zapłacić około 40 – 50 zł/dzień. Wykorzystanie wynajętej dmuchawy do liści na 3 dni będzie kosztowało 180 – 210 zł. Za 10 dni użytkowania dmuchawy do liści z wypożyczalni kwota będzie wynosić około 400 – 500 zł.

Jakie są rodzaje dmuchaw do liści?

Wybór odpowiedniej dmuchawy do liści należy uzależnić od przeznaczenia sprzętu, dostępu do źródła zasilania oraz budżetu.

  • Dmuchawa akumulatorowa – można ją wykorzystywać na dużych powierzchniach, ponieważ nie jest ograniczona żadnym przewodem. Jedynym ograniczeniem jest pojemność akumulatora, który po rozładowaniu uniemożliwia dalszą pracę. 
  • Dmuchawa elektryczna – ze względu na brak wbudowanego akumulatora sprzęt jest lżejszy i jednocześnie najtańszy ze wszystkich rodzajów. Ograniczeniem jest przewód, który musi być wciąż podłączony do źródła prądu.
  • Dmuchawa spalinowa – charakteryzuje się zdecydowanie największym zasięgiem, dlatego nadaje się do stosowania w ogrodach i przestrzeniach o dużych powierzchniach. Niedogodności jakie mogą dokuczać podczas pracy dmuchawa spalinową to hałas oraz drgania.

Ile kosztuje dmuchawa do liście?

Za nową elektryczną dmuchawę do liści trzeba zapłacić około 230 zł. Dmuchawa akumulatorowa to wydatek rzędu 490 zł. Z kolei dmuchawa spalinowa kosztuje w granicach 700 zł.

FAQ

Ile kosztuje wypożyczenie dmuchawy do liści?

Za wynajem dmuchawy do liści na krótki czas należy zapłacić około 60 – 70 zł/dzień. W przypadku dłuższego wynajmu koszt będzie w granicach 40 – 50 zł/dzień. Wykorzystanie wynajętej dmuchawy do liści na 3 dni będzie kosztowało 180 – 210 zł.

Jakie dmuchawy do liści są najlepsze?

Najlepsza dmuchawa to taka, która jest dopasowana do potrzeb. W przypadku niewielkich powierzchni warto wykorzystać dmuchawy elektryczne lub akumulatorowe. Dmuchawy spalinowe będą najlepsze w przypadku dużych powierzchni.

Czy dmuchawa do liści nadaje się do śniegu?

Dmuchawa do liście o odpowiedniej mocy nadaje się również do śniegu. Dmuchawa nie poradzi sobie z twardym śniegiem, dlatego najlepiej odśnieżać świeży śnieg, który dopiero spadł.

Co lepsze dmuchawa czy odkurzacz do liści?

Dmuchawa pozwala ułożyć liście w dużych ilościach w jednym, wybranym miejscu. Odkurzacze do liści zasysają liście do wewnątrz. Sprzęt należy dobrać zgodnie z własnymi upodobaniami i potrzebami.