Cennik wynajmu glebogryzarki

Stosowanie glebogryzarki w ogrodzie przy domu zapewnia lepsze warunki dla trawnika, warzyw oraz wszystkich roślin ozdobnych. Glebogryzarka sprawia, że gleba staje się spulchniona oraz doskonale napowietrzona, a dzięki temu do roślin dociera większa ilość ważnych składników odżywczych. Konstrukcja glebogryzarki przypomina swoim wyglądem walec. Ile kosztuje wynajem glebogryzarki?

Spis treści

Wynajem glebogryzarki cena w 2023

Za wynajęcie glebogryzarki na cały dzień trzeba zapłacić kwotę około 130 – 150 zł. W przypadku dłuższego okresu wynajmu cena może być rzędu 120 – 140 zł/dzień. Za 5 dni korzystania z glebogryzarki trzeba będzie zapłacić około 650 – 750 zł. Za 8 dni cena będzie wynosić w granicach 960 – 1120 zł.

Jakie są rodzaje glebogryzarek?

Glebogryzarki mogą różnić się w zależności od rodzaju zasilania. Wybór odpowiedniej glebogryzarki zależy od zakresu prac i dostępu do źródła prądu.

  • Glebogryzarka ręczna – jest to najprostszy i najbardziej poręczny rodzaj sprzętu. Glebogryzarka ręczna porusza się na kołach i posiada specjalne noże. Ze względu na zasilanie wyłącznie siłą mięśni ręczne glebogryzarki nie są szczególnie dobrym wyborem do miejsc o dużych powierzchniach.
  • Glebogryzarka elektryczna – pracują cicho i nadają się do użytku wokół domu. Wymagają podłączenia do sieci elektrycznej i w trakcie pracy trzeba bardzo uważać na przewód. 
  • Glebogryzarka spalinowa – świetnie nadają się do dużych powierzchni, lecz mogą doskwierać w trakcie pracy ze względu na emitowany hałas. Glebogryzarki spalinowe rzadko wykorzystywane są do użytku domowego.

Ile kosztuje glebogryzarka?

Za najbardziej podstawową ręczna glebogryzarkę trzeba zapłacić około 250 zł. Glebogryzarka elektryczna o mocy 1050 W kosztuje w granicach 400 zł. Glebogryzarka spalinowa z silnikiem o mocy 7 KM kosztuje około 1600 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem glebogryzarki?

Za wypożyczenie glebogryzarki trzeba zapłacić około 130 – 150 zł/dzień. Za dłuższy wynajem kwota wynosi w granicach 120 – 140 zł/dzień. Za 5 dni korzystania z glebogryzarki trzeba będzie zapłacić około 650 – 750 zł. Za 8 dni cena będzie wynosić w granicach 960 – 1120 zł.

Dlaczego warto używać glebogryzarki?

Stosowanie w ogrodzie glebogryzarki skutecznie napowietrza i spulchnia całą glebę. Dzięki temu rośliny mają szansę znacznie lepiej się rozwijać, dzięki większemu dostępowi do najważniejszych składników odżywczych.

Jak glebogryzarka do twardej ziemi?

Z bardzo twardą skorupą ziemi nie poradzi sobie każda glebogryzarka. Najlepiej wybrać glebogryzarkę o zasilaniu spalinowym. Glebogryzarki elektryczne oraz ręczne nadają się do samodzielnego użytku domowego, gdzie gleba nie jest tak twarda.

Czy glebogryzarka zastąpi kopanie?

Glebogryzarka pozwala w krótszym czasie i przy znacznie mniejszym nakładzie pracy zadbać o własny ogród. Kopanie wymaga wysiłku i często trwa nawet kilka dni zanim wykona się cały zakres pracy nawet w ogrodzie o niewielkiej powierzchni.