Cennik wynajmu kosiarki elektrycznej

Utrzymanie trawnika wokół domu w dobrym stanie wizualnym nie jest możliwe bez regularnego koszenia. Można do tego wykorzystać kosiarkę elektryczną, która zapewni uzyskanie efektu równej i gęstej powierzchni trawnika. Kosiarka elektryczna może posiadać zasilanie akumulatorowe lub z sieci. Jest to cichszy i bardziej ekologiczny rodzaj kosiarek do domowego użytku w porównaniu ze spalinowymi. Ile kosztuje wynajem kosiarki elektrycznej?

Spis treści

Wynajem kosiarki elektrycznej cena w 2023

Za wynajem kosiarki elektrycznej do skoszenia trawnika należy zapłacić około 100 – 110 zł/dzień. Jeśli wynajem potrwa ponad 7 dni koszty mogą wynosić w granicach 80 – 90 zł. Za wypożyczenie kosiarki na 3 dni zapłacimy więc kwotę rzędu 300 – 330 zł. Za 7 dni korzystania z kosiarki elektrycznej kwota będzie wynosić około 560 – 630 zł.

Jakie są rodzaje kosiarek elektrycznych?

Kosiarki elektryczne występują w kilku rodzajach dzielonych ze względu na rodzaj zasilania. 

  • Kosiarka elektryczna akumulatorowa – sprzęt posiadający specjalny akumulator o określonym czasie pracy. Kosiarka jest funkcjonalna na małych powierzchniach, gdyż nie wymaga pilnowania przewodu w trakcie pracy. Nie nadaje się jednak do trawników o dużych powierzchniach, gdyż akumulator może się w między czasie rozładować.
  • Kosiarka elektryczna podłączana do sieci – kosiarki pozwalające na skoszenie dowolnej powierzchni trawnika. Ograniczeniem staje się jednak przewód, który musi być podłączony do gniazdka przez cały czas pracy. Przy dużych powierzchniach wymaga to nawet wykorzystania dodatkowego przedłużacza. Należy bardzo uważać na przewód, aby nie najechać go kosiarką w trakcie pracy.
  • Kosiarka elektryczna hybrydowa – najlepszy i najbardziej funkcjonalny typ kosiarki. Podczas pracy na małych powierzchniach umożliwia korzystanie z akumulatora. Podczas koszenia trawników o większej powierzchni umożliwia podłączenie do sieci po całkowitym rozładowaniu akumulatora.

Ile kosztuje kosiarka elektryczna?

Za hybrydową kosiarkę elektryczną z koszem o pojemności do 45 l trzeba zapłacić kwotę rzędu 6000zł. Za nieco mniejszą kosiarkę elektryczną akumulatorową z koszem o pojemności maksymalnej 35 l trzeba zapłacić niecałe 700 zł.

FAQ

Ile kosztuje wypożyczenie kosiarki do trawy?

Za wypożyczenie kosiarki elektrycznej trzeba zapłacić około 100 – 110 zł/dzień. W przypadku wynajmu trwającego ponad 7 dni koszty wynoszą około 80 – 90 zł/dzień.

Jakie są typy kosiarek?

Poza popularnymi kosiarkami elektrycznymi można wyróżnić kosiarki ręczne, kosiarki spalinowe oraz tak zwane traktorki ogrodowe do koszenia.

Jaka jest najlepsza kosiarka elektryczna?

Najszersze zastosowanie i największą funkcjonalność wykazuje kosiarka elektryczna hybrydowa. Umożliwia koszenie trawnika z wykorzystaniem akumulatora, a następnie po jego rozładowaniu może być podłączona przewodem do sieci pozwalając na dalszą pracę w ogrodzie bez konieczności zrobienia przerwy na ładowanie akumulatora.