Cennik wynajmu odśnieżarki spalinowej

Pierwsze opady śniegu u wielu ludzi wywołują radość. Jednak w krótkim czasie pozytywne emocje zamieniają się w frustrację związaną z koniecznością regularnego odśnieżania. Dlatego też, aby ułatwić sobie odśnieżanie warto zdecydować się na wykorzystanie specjalnego sprzętu, jakim jest odśnieżarka spalinowa. Dzięki niej wejście do domu, chodnik oraz ścieżka w ogrodzie zyskają estetyczny wygląd i staną się bezpieczne. Ile kosztuje wynajem odśnieżarki spalinowej?

Spis treści

Wynajem odśnieżarki spalinowej cena w 2023

Za wypożyczenie odśnieżarki spalinowej trzeba zapłacić kwotę rzędu 200 – 210 zł/dzień. Jeśli wynajem potrwa dłuższy czas kwota będzie wynosiła około 180 – 190 zł. Za 3 dni używania wynajętej odśnieżarki trzeba zapłacić 600 – 630 zł. Za 10 dni odśnieżania wypożyczonym sprzętem koszt będzie wynosił około 1800 – 1900 zł.

Jakie są rodzaje odśnieżarek spalinowych?

Odśnieżarki spalinowe dzielą się na kilka kategorii przede wszystkim w zależności od ich sposobu działania. 

  • Odśnieżarka spalinowa jednostopniowa – sprzęt wyrzuca cały śnieg wokół własnej osi. Dzięki temu sprzęt sprawdza się w przypadku pokrywy śnieżnej o grubości około 20 – 30 cm.
  • Odśnieżarka spalinowa wirnikowa dwustopniowa – jeden z wirników odrzuca śnieg z nawierzchni, podczas gdy drugi wirnik go skutecznie rozdrabnia. Ten rodzaj odśnieżarki nadaje się do pokrywy śniegu o grubości nawet 50 cm. 
  • Odśnieżarka spalinowa trzystopniowa – dodatkowy wirnik zapewnia szatkowanie śniegu i odrzucanie go bardzo daleko. Odśnieżarka trzystopniowa sprawdza się nawet w przypadku dużych zasp śnieżnych.

Ile kosztuje odśnieżarka spalinowa?

Za nową odśnieżarkę z jednym wirnikiem i szerokością roboczą do 60 cm trzeba zapłacić około 2700 zł. Odśnieżarka o roboczej szerokości maksymalnej nawet do 1 m kosztuje w granicach 5600 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem odśnieżarki spalinowej?

Wypożyczenie odśnieżarki spalinowej kosztuje około 200 – 210 zł/dzień. Jeśli jest to dłuższy okres wynajmu to cena wynosi w granicach 180 – 190 zł. Za 3 dni używania wynajętej odśnieżarki trzeba zapłacić 600 – 630 zł. Za 10 dni odśnieżania wypożyczonym sprzętem koszt będzie wynosił około 1800 – 1900 zł.

Jaka odśnieżarka do domu?

Z pokrywą śniegu przed domem z powodzeniem poradzi sobie podstawowa odśnieżarka spalinowa z jednym wirnikiem. W przypadku większej powierzchni warto wybierać sprzęt z dwoma lub trzema wirnikami z dodatkowymi funkcjami rozdrabniania i odrzucania śniegu. 

Jaki gruby śnieg zbierze odśnieżarka?

Poszczególne rodzaje odśnieżarek spalinowych przeznaczone są do pracy z inną grubością pokrywy śnieżnej. Ze śniegiem o grubości 20 – 30 cm poradzi sobie podstawowy jednowirnikowy sprzęt. Większe zaspy o grubości 50 cm i więcej należy odśnieżać za pomocą sprzętów z dwoma i trzema wirnikami oraz większą powierzchnią roboczą.

Ile kosztuje odśnieżarka?

Zakup nowej odśnieżarki do śniegu to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości wynajmu sprzętu, który pozwoli pozbyć się pokrywy śnieżnej. Będzie to znacznie bardziej ekonomiczne podejście do odśnieżania.