Cennik wynajmu piły łańcuchowej spalinowej

Piły łańcuchowe spalinowe umożliwiają przecinanie różnych rodzajów materiałów. Najczęściej wykorzystywane są do przecinania drewna, lecz sprawdzą się również w przypadku tworzyw sztucznych oraz materiałów drewnopodobnych. Piła spalinowa łańcuchowa ma prostą budowę oraz mechanizm działania, a prawidłowe użytkowanie zapewnia jej długie funkcjonowanie. Ile kosztuje wynajem piły łańcuchowej spalinowej?

Spis treści

Wynajem piły łańcuchowej spalinowej cena w 2023

Wypożyczenie piły łańcuchowej spalinowej kosztuje 80 – 90 zł/dzień. Jeśli okres wynajmu trwa ponad 7 dni koszt będzie rzędu 70 – 80 zł/dzień. 3 dni użytkowania wynajętej piły łańcuchowej spalinowej będzie kosztować 240 – 270 zł. Za 8 dni użytkowania piły należy zapłacić kwotę w granicach 560 – 640 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za wypożyczenie piły łańcuchowej spalinowej odnotowany w Polsce

UsługaNajniższa cena netto (zł/dzień)Średnia cena netto (zł/dzień)Najwyższa cena netto (zł/dzień)Najniższa cena brutto (zł/dzień)Średnia cena brutto (zł/dzień)Najwyższa cena brutto (zł/dzień)
Wypożyczenie piły łańcuchowej spalinowej80859098.4104.55110.7

Ile kosztuje wypożyczenie piły łańcuchowej spalinowej w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł/dzień)Cena brutto (zł/dzień)
Białystok82100.86
Bydgoszcz84103.32
Gdańsk90110.7
Gorzów Wielkopolski8098.4
Katowice88108.24
Kielce8199.63
Kraków89109.47
Lublin8098.4
Łódź83102.09
Olsztyn82100.86
Opole84103.32
Poznań87107.01
Rzeszów8098.4
Szczecin86105.78
Toruń85104.55
Warszawa90110.7
Wrocław89109.47
Zielona Góra8098.4

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za wypożyczenie piły łańcuchowej spalinowej na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces wypożyczenia piły łańcuchowej spalinowej krok po kroku

 • Wyszukiwanie firmy – Poszukiwanie firmy, która oferuje usługi wynajmu pił łańcuchowych spalinowych. Wyszukiwanie można zrealizować za pośrednictwem internetu lub lokalnych list telefonicznych.
 • Sprawdzenie dostępności – Kontakt z firmą w celu potwierdzenia dostępności piły łańcuchowej spalinowej do wypożyczenia na potrzebne terminy.
 • Weryfikacja wymagań – Zrozumienie wymagań i warunków firmy dotyczących wypożyczenia piły, takich jak wymagane dokumenty, wpłata kaucji, koszty wynajmu i odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia.
 • Przygotowanie dokumentów – Zbieranie wszystkich potrzebnych dokumentów, takich jak dowód osobisty, karta kredytowa do wpłacenia kaucji i wypełnienie formularza wypożyczenia.
 • Odbiór piły – Osobiste odebranie piły łańcuchowej spalinowej z punktu wypożyczalni i podpisanie umowy o wypożyczeniu.
 • Szkolenie – Jeżeli to jest wymagane przez firmę wynajmującą, udział w szkoleniu dotyczącym bezpiecznego użytkowania piły łańcuchowej spalinowej.
 • Zwrócenie piły – Po zakończeniu używania, należy zwrócić piłę łańcuchową spalinową do firmy wynajmującej w ustalonym terminie. W przypadku uszkodzeń, mogą być nałożone dodatkowe opłaty.

Czym się kierować, kupując lub wynajmując piłę spalinową do drewna?

Podczas wyboru piły spalinowej do drewna należy kierować się kilkoma jej parametrami, które należy dopasować do jej przeznaczenia, a będą to: 

 • waga – piły wykorzystywane w warunkach domowych są lżejsze – zazwyczaj ważą 4-6 kg, profesjonalne piły mogą ważyć nawet 10 kg. 
 • moc – im wyższa moc, tym piła będzie w stanie przeciąć grubsze drewno. Moc pił spalinowych zazwyczaj mieści się w zakresie 1,5-9 KM
 • pojemność silnika, która decyduje o wydajności piły. 
 • poziom hałasu – piły spalinowe do drewna osiągają poziom hałasu w granicach 110-120 dB. Do pracy z piłą mechaniczną, warto zaopatrzyć się w słuchawki ochronne.
 • długość prowadnicy – to parametr określający długość piły, który należy dopasować do rodzaju ciętego drewna. Krótsza prowadnica pozwoli na cięcie gałęzi, dłuższa będzie w stanie ścinać również pnie drzewa. 
 • szerokość prowadnicy – im większa tarcza, tym łatwiej prowadzić długie cięcie bez ryzyka, że ostrze ucieknie na bok i przytnie coś krzywo. 
 • łańcuch – do przycinania gałęzi i drewna na opał nie potrzebne są tak agresywnych zębów, jak do ścinania drzew.
 • funkcje dodatkowe na przykład automatycznego smarowania łańcucha, hamulec, czy wygodny uchwyt.

Ile kosztuje piła spalinowa łańcuchowa?

Za nową piłę spalinową łańcuchową o mocy silnika 2,8 KM trzeba zapłacić około 450 zł. Za piłę spalinową łańcuchową o mocy 6 KM cena wynosi około 800 zł. 

FAQ

Ile kosztuje wypożyczenie piły spalinowej łańcuchowej?

Za jeden dzień korzystania z wypożyczonej piły łańcuchowej spalinowej trzeba zapłacić kwotę około 80 – 90 zł. Za korzystanie ze sprzętu przez okres dłuższy niż 7 dni koszt wyniesienie około 70 – 80 zł/dzień.

Jaka piła spalinowa do użytku domowego?

Do przecinania niewielkich gałęzi lub drobnych elementów nie jest potrzebna bardzo mocna piła spalinowa. Jeśli jednak konieczne jest przecinanie grubych wałków drewna między innymi na opał do kominka warto zdecydować się na mocną piłę spalinową z łańcuchem, która jest do tego przeznaczona.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piły spalinowej?

Wybierając piłę spalinową należy sprawdzić moc silnika, długość prowadnicy, wagę sprzętu oraz poziom emitowanego hałasu. Piły o mniejszej masie pozwalają wygodniej i dłużej z nich korzystać ze względu na brak nadmiernego obciążenia.

Ile KM powinna mieć piła spalinowa?

Sprzęt o mocy silnika do 2,8 KM w zupełności wystarczy do przecinania gałęzi oraz drobnych elementów. Jeśli jednak piła ma służyć na przykład do przecinania grubych wałków drewna na opał należy wybrać urządzenie o większej mocy do 6 KM, która doskonale sobie z takim wyzwaniem poradzi.