Cennik montażu dachówki

Dachówka jest najbardziej widocznym elementem wykończenia dachu. Jej właściwy wybór jest ważny zarówno ze względu na funkcję ochronną, jak i estetyczną. W zależności od rodzaju dachu i jego stopnia nachylenia sprawdzą się różne typy dachówek. Na cenę końcową położenia dachu wpłynie nie tylko sam rodzaj pokrycia, ale również jego konstrukcja oraz zakres prac związanych z montażem. Ile kosztuje montaż dachówki? Sprawdź!

Spis treści

Montaż dachówki cena w 2023 roku

Koszt montażu blachodachówki na dachu dwuspadowym to 70-95 zł/m2, natomiast tzw. karpiówki – 90-115 zł/m2 w zależności od regionu. Do tego należy doliczyć koszt materiału. Cena blachodachówki to ok. 60-75 zł/m2. Za dachówki cementowe lub ceramiczne zapłacimy 5-7 zł/sztukę, co przy zużyciu ok. 10 dachówek na m2 daje koszt ok. 50-70 zł/m2.

montaż dachówki cena

Jakie są rodzaje dachówki?

Dachówki możemy podzielić ze względu na materiał z którego zostały wykonane na cementowe, ceramiczne oraz blachodachówkę. Dużo bardziej funkcjonalny jest podział ze względu na wygląd i sposób montażu. W tym kryterium znajdziemy:

●     Dachówkę karpiówkę – gładką, układaną jedna na drugą, z zakończeniem łuskowym lub prostym, do jej montażu wykorzystuje się łuskę lub koronkę.

●     Dachówkę zakładkową – montowaną na zaczepy znajdujące się po bokach lub na górze i na dole dachówki, jest dość łatwa w montażu i od lat najpopularniejsza.

●     Dachówkę zakładkową przesuwną – nadającą się idealnie do przykrywania dachów z nierównościami.

●     Dachówkę tradycyjną pasującą do klasycznych stylowych budynków.

FAQ

Ile za metr położenia dachówki?

Koszt montażu dachówki to wynosi średnio 70-115 zł/m2 w zależności od wybranego materiału, kształtu dachu oraz regionu Polski.

Ile kosztuje m2 dachu na gotowo 2023?

Wyliczając cenę dachu należy wziąć pod uwagę ceny więźby dachowej, membrany lub papy do jej pokrycia oraz dachówki. Do tego należy doliczyć koszty wszystkich prac dekarskich. W zależności od rodzaju materiałów, kształtu i wielkości całego dachu cena za 1m2 dachu na gotowo może wynosić od 200 do 400 zł/m2.

Ile kosztuje 100 metrów dachu?

Biorąc pod uwagę koszty materiałów oraz robocizny koszt dachu o powierzchni 100 m2 może wynieść od 20 000 do 40 000 zł. Należy pamiętać, że ostateczna cena będzie zależeć od rodzaju wybranych materiałów i ceny za usługi dekarskie.

Ile bierze dekarz z metra?

Za montaż dachówki dekarz policzy 70-115 zł/m2 w zależności od kształtu dachu i rodzaju materiału. Cena może się też różnić w zależności od regionu.

Jaki jest koszt dachówki ceramicznej?

Ceny dachówki ceramicznej wahają się w granicach 4,95-6,85 zł/szt., co przy średnim zużyciu 9 dachówek na m2 daje koszt w granicach 44,55-61,65 zł/szt.

Ile kosztuje położenie papy termozgrzewalnej 2023?

Koszt położenia papy termozgrzewalnej mieści się w zakresie 30-35 zł/m2, jeśli dodamy do tego styropianowa izolację to ceny będą sięgać nawet 50 zł/m2.

Jaki jest koszt dachu dwuspadowego 200m2?

Na koszt dachu składają się koszty materiałów oraz jego wykonania. Ze względu na duże zróżnicowanie kształtów, rodzaj użytych materiałów oraz region Polski, całkowity koszt dachu dwuspadowego o powierzchni do 200 m2 może wynieść od 40 000 do 80 000 zł. Konkretną wycenę najlepiej zlecić specjalistom.

Od czego zacząć układanie dachówki?

Po zbudowaniu więźby dachowej należy określić powierzchnię krycia. Następnie trzeba dobrać przekrój łat oraz pokryć dach membraną lub papą. W kolejnym kroku można przystąpić do montażu dachówek pamiętając o przymocowaniu ich do łat.

Jakie są błędy przy układaniu dachówki?

Do najczęściej popełnianych błędów podczas montażu dachówki zalicza się krzywe ułożenie dachówki, brak przerw wentylacyjnych, niepoprawne połączenie poszczególnych dachówek oraz błędy przy montażu folii paroprzepuszczalnej. Dlatego nawet zlecając krycie dachu fachowcom, warto kontrolować ich pracę.