Cennik ceowników – rodzaje, ceny

Ceowniki stanowią powszechny element, wykorzystywany w budownictwie i przemyśle. To wyrób hutniczy, który zwykle wspomaga konstrukcje stalowe. Poprzeczny przekrój przypomina literę C. Najczęściej możemy zobaczyć go w strukturze mostów, dróg, płotów, bram, a także w nadwoziach pojazdów. Na powszechność ceowników wpływa dowolność w docięciu materiału, możliwość stworzenia otworów i trwałość. Ile kosztują ceowniki? 

Spis treści

Ceowniki cena w 2023

Koszt ceowników rozpoczyna się od 5400 zł do 6500 zł/ t. Zatem za produkty o wadze 500 kg zapłacimy ok. 2700-3250 zł. Cena ta może się różnić w zależności od jakości ceownika i jego przeznaczenia.

Jakie są rodzaje ceownika?

W zależności od przeznaczenia może wyróżnić różne typy ceowników. 

  • zimnogięte – powstają w niskich temperaturach, co wymaga dużej precyzji maszyn. W zależności od kształtu (otwarte, bramowe) wykorzystuje się je do konstrukcji budowlanych, produkcji maszyn i słupów. 
  • gorącowalcowane – powstają w warunkach wysokiej temperatury. Wykorzystywane między innymi w infrastrukturze dróg i mostów, produkcji nadwozia samochodowego, a także bram i płotów. Dzielą się na zwykłe i ekonomiczne. Natomiast wersja standardowa wykazuje większą wytrzymałość. 

FAQ

Ile kosztuje metr bieżący ceownika?

Koszt ceownika zależy od jego masy. Zakładając, że metr bieżący produktu waży ok. 10 kg, to jego cena będzie wynosić ok. 54 zł. 

Ile kosztuje 1 m ceownika 120?

Ceownik o tych wymiarach waży ok. 13 kg. Dlatego jego cena będzie wahać się od 70 do 80 zł. Na koszt wpływa również rodzaj i jakość materiału. Dlatego za bardziej wytrzymały produkt możemy zapłacić nawet ok. 90 zł. 

Ile kosztuje ceownik 160?

Ceownik 160 to masa ok. 18 kg. Zatem średni koszt produktu wyniesie ok. 97 zł. Natomiast niektórzy producenci mogą liczyć sobie nawet powyżej 100 zł. Na koszt składa się nie tylko waga, lecz także przeznaczenie i wytrzymałość ceownika. 

Ile kosztuje ceownik 200?

Ceownik 200 waży ok. 25 kg. Dlatego jego cena będzie znacznie wyższa od lżejszych wersji. Cena produktu o tych wymiarach zaczyna się od 135 zł. Wybrani producenci mogą oferować tańsze wersje. Natomiast warto zwracać uwagę na właściwości i przeznaczenie materiału. 

Ile kosztuje ceownik 100?

Ceownik 100 jest jednym z tańszych rozwiązań, a to ze względu na niską wagę (ok. 10 kg). Wówczas za gotowy produkt nie powinniśmy zapłacić więcej niż 70 zł. Konieczne jest jednak dostosowanie ceownika do jego przeznaczenia. Dlatego cena nie powinna być najważniejszym wyznacznikiem. 

Ile kosztuje metr ceownika 140?

Średnio jeden metr bieżący ceownika 140 waży ok. 16 kg. W związku z tym cena za ten rodzaj produktu będzie wahać się od 85 zł do 95 zł/mb. 

Ile kosztuje ceownik stalowy?

Waga ceownika zależy od jego wymiarów. Najlżejsza wersja to ok. 10 kg. Natomiast wersja C300 może wynieść nawet ok. 50 kg. Masa materiału uzależnia również cenę produkty.