Ile kosztują balustrady drewniane

Cennik balustrad drewnianych

Niemal w każdym domu jednorodzinnym czy innym budynku  niezbędne są balustrady. Umieszcza się je w różnych miejscach, m.in. przy schodach, pochylniach, tarasach i oczywiście przy balkonach. Nie jest to nic zaskakującego, ponieważ to właśnie balustrady przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo. Balustrady drewniane są jednymi z popularniejszych. Estetycznie prezentują się w nowych domach. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, ile kosztują balustrady drewniane.

Spis treści

Balustrady drewniane cena 2022

Cena balustrad drewnianych jest zależna od regionu kraju ale przede wszystkim rodzaju drewna, z jakiego będą wykonane. Średnia cena balustrady drewnianej to 375 – 440 zł/mb. Dobrej jakości drewno na balustradę to dąb lub buk. Cena zawiera jedynie koszty materiałów.

Jakie są rodzaje balustrad drewnianych?

Szczególnie schody drewniane są otoczone drewnianymi balustradami. Jest to klasyczne połączenie, ale niesamowicie eleganckie. Istnieje co najmniej kilka rodzajów balustrad drewnianych, jakie można umieścić w każdym domu:

 • Balustrady drewniane klasyczne
 • Balustrady drewniane rustykalne
 • Balustrady drewniane kolonialne
 • Balustrady drewniane nowoczesne
 • Balustrady drewniane rzeźbione

FAQ

Ile kosztuje montaż balustrad?

Montaż balustrady w domach jednorodzinnych kosztuje od 290-350 zł netto/1mb. Cena będzie niższa w domach jednorodzinnych, a wyższa w przypadku budynków komercyjnych i zamieszkania wielorodzinnego.

Jak montować balustrady drewniane?

Montaż balustrad drewnianych nie jest skomplikowany. Przede wszystkim trzeba pamiętać o wykonaniu 2 otworów w każdym elemencie poręczy. Następnie przystępujemy do nawiercenia miejsc na tralki w dolnej części poręczy. W celu osadzenia poręczy wkręcamy śrubę. Dalej pozostaje tylko umocowanie całości za pomocą złącza kątowego.

Jak zamontować barierkę?

Poręcz barierki przykręcamy do ściany na szczycie schodów. Do tego celu wykorzystujemy wspornik ścienny. Kolejno mocujemy ją do łączników na pionowych słupkach. Wszystkie śrubki muszą być starannie przykręcone, gdyż dzięki temu poręcz będzie stabilna.

Czym pomalować drewniane balustrady?

Do malowania balustrady drewnianej na zewnątrz dobre okaże się użycie błyszczących farb. Poleca się także impregnaty lub lakiery. Dzięki temu łatwiej będzie usuwać zabrudzenia.

Jak odnowić balustradę w domu?

Zaczynamy od usunięcia starej farby z powierzchni balustrady. Następnie przecieramy ją papierem ściernym, by uzyskać gładkie drewno. Uzupełniamy ewentualne ubytki i pęknięcia masą szpachlową w odpowiednim kolorze. Uszkodzone elementy zastępujemy nowymi.

Cennik mebli sosnowych

Najlepszej jakości meble z drewna sosnowego cieszą się dużą popularnością. Ten materiał jest solidny i bardzo wytrzymały. Nic dziwnego, że meble sosnowe są jednym z popularniejszych. Oprócz tego drewno sosnowe wykazuje właściwości elektrostatyczne. Docenimy to, ponieważ na powierzchni takich mebli nie będzie zbierał się kurz i unosił w powietrzu. Alergicy na pewno docenią taką właściwość tego drewna. Znajdziemy mnóstwo takich mebli, więc warto sprawdzić ile kosztują meble sosnowe.

Meble sosnowe cena w 2022

Koszt mebli sosnowych do jednego pomieszczenia przedstawia się w przedziale 2150 – 2 700 zł/mb brutto. Cena może się różnić w zależności od regionu kraju i wymiarów mebli. Powyższy koszt dotyczy mebli z dobrej jakości drewna sosnowego.

Jakie są wady i zalety mebli sosnowych?

Meble z drewna sosnowego są dość popularne. Znajdziemy je u różnych producentów i w salonach meblowych. Meble z tego drewna idealnie sprawdzą się w wielu pomieszczeniach w nowoczesnych domach i lokalach. Główne zalety mebli sosnowych to:

 • Meble sosnowe tworzą mikroklimat w pomieszczeniu
 • Meble sosnowe są przyjazne alergikom
 • Meble sosnowe można łatwo malować i lakierować
 • Meble sosnowe to produkty dobrej jakości w przystępnej cenie
 • Meble sosnowe nie wymagają szczególnej pielęgnacji
 • Meble sosnowe są łatwo dostępne na rynku

Meble sosnowe mogą być mniej lubiane przez niektórych, ze względu na swoje wady, m.in.:

 • Meble sosnowe ciemnieją
 • Meble sosnowe są podatne na zarysowania

FAQ

Czy sosna nadaje się na meble?

Tak, to drewno jest przede wszystkim sprężyste i elastyczne. Sosna pozwala na uformowanie z niej mebli nawet o nieregularnym kształcie. Oprócz tego meble sosnowe są lekkie i proste w pielęgnacji.

Jak można odnowić meble sosnowe?

Meble sosnowe można odnowić dzięki pomalowaniu ich powierzchni kryjącą emalią czy bezbarwnym lakierem. W przypadku tego rodzaju drewna sprawdzi się także lakierobejca. Nada ona meblom trochę inny kolor, ale nie zakryje oryginalnej faktury drewna.

Czy warto kupić łóżko sosnowe?

Łóżko sosnowe jest jednym z najczęściej wybieranych. Cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Właśnie takie będzie wytrzymałe. Łóżka sosnowe sprawdzają się w klasycznych i nowoczesnych sypialniach.

Czy sosna nadaje się na stół?

Stoły z sosny cieszą się dużą popularnością. Niestety trzeba pamiętać, że sosna nie jest odporna na zarysowania. Jednak wszelkie rysy dość łatwo usuniemy dzięki szlifowaniu. Stoły sosnowe szczególnie sprawdzą się w jadalniach.

Czy drewno sosnowe ciemnieje?

Drewno sosnowe z czasem naturalnie ciemniej pod wpływem promieniowania UV. Może to być jednak zaleta tego drewna. Chcąc tego uniknąć należy unikać wystawiania mebli słonecznych na mocną ekspozycję promieni słonecznych.