Cennik balustrad drewnianych

Niemal w każdym domu jednorodzinnym czy innym budynku  niezbędne są balustrady. Umieszcza się je w różnych miejscach, m.in. przy schodach, pochylniach, tarasach i oczywiście przy balkonach. Nie jest to nic zaskakującego, ponieważ to właśnie balustrady przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo. Balustrady drewniane są jednymi z popularniejszych. Estetycznie prezentują się w nowych domach. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, ile kosztują balustrady drewniane.

Spis treści

Balustrady drewniane cena 2023

Cena balustrad drewnianych jest zależna od regionu kraju ale przede wszystkim rodzaju drewna, z jakiego będą wykonane. Średnia cena balustrady drewnianej to 375 – 440 zł/mb. Dobrej jakości drewno na balustradę to dąb lub buk. Cena zawiera jedynie koszty materiałów.

Jakie są rodzaje balustrad drewnianych?

Szczególnie schody drewniane są otoczone drewnianymi balustradami. Jest to klasyczne połączenie, ale niesamowicie eleganckie. Istnieje co najmniej kilka rodzajów balustrad drewnianych, jakie można umieścić w każdym domu:

  • Balustrady drewniane klasyczne
  • Balustrady drewniane rustykalne
  • Balustrady drewniane kolonialne
  • Balustrady drewniane nowoczesne
  • Balustrady drewniane rzeźbione

FAQ

Ile kosztuje montaż balustrad?

Montaż balustrady w domach jednorodzinnych kosztuje od 290-350 zł netto/1mb. Cena będzie niższa w domach jednorodzinnych, a wyższa w przypadku budynków komercyjnych i zamieszkania wielorodzinnego.

Jak montować balustrady drewniane?

Montaż balustrad drewnianych nie jest skomplikowany. Przede wszystkim trzeba pamiętać o wykonaniu 2 otworów w każdym elemencie poręczy. Następnie przystępujemy do nawiercenia miejsc na tralki w dolnej części poręczy. W celu osadzenia poręczy wkręcamy śrubę. Dalej pozostaje tylko umocowanie całości za pomocą złącza kątowego.

Jak zamontować barierkę?

Poręcz barierki przykręcamy do ściany na szczycie schodów. Do tego celu wykorzystujemy wspornik ścienny. Kolejno mocujemy ją do łączników na pionowych słupkach. Wszystkie śrubki muszą być starannie przykręcone, gdyż dzięki temu poręcz będzie stabilna.

Czym pomalować drewniane balustrady?

Do malowania balustrady drewnianej na zewnątrz dobre okaże się użycie błyszczących farb. Poleca się także impregnaty lub lakiery. Dzięki temu łatwiej będzie usuwać zabrudzenia.

Jak odnowić balustradę w domu?

Zaczynamy od usunięcia starej farby z powierzchni balustrady. Następnie przecieramy ją papierem ściernym, by uzyskać gładkie drewno. Uzupełniamy ewentualne ubytki i pęknięcia masą szpachlową w odpowiednim kolorze. Uszkodzone elementy zastępujemy nowymi.