Cennik demontażu blachy dachowej i blachodachówki – porady, ceny

Prace remontowe w przypadku starego budynku, powinno zacząć się od sprawdzenia jakości pokrycia dachowego, ponieważ jest to jedna z ważniejszych części całej konstrukcji. Ten element, pod wpływem warunków atmosferycznych i wielu lat użytkowania, często wymaga wymiany lub naprawy. Wymianę należy rozpocząć od demontażu starej blachy dachowej. Jest to proces, który najlepiej zlecić fachowcom, by uniknąć niepotrzebnych i kosztownych błędów. Ile kosztuje demontaż blachy dachowej i blachodachówki?

Spis treści

Demontaż blachy dachowej i blachodachówki cena w 2023

Zlecając usługę demontażu blachy dachowej i blachodachówki, powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu 13,9-19,6 zł/m2. Cena ta, dotyczy usługi demontażu pokrycia dachowego o prostym kształcie. Za usługę demontażu blachy dachowej i blachodachówki, z dachu jedno lub dwuspadowego o powierzchni 100 m2, zapłacimy 1390-1960 zł.

Jakie są rodzaje blachy dachowej?

Decydując się na naprawę lub demontaż blachy dachowej, powinniśmy wiedzieć, jaki jest jej podział, ze względu na kształt oraz podstawowa charakterystyka.

  • trapezowa – nowoczesne rozwiązanie w postaci trapezowego pokrycia dachowego. Jest wytrzymałe i zarazem lekkie, a najczęściej stosuje się je w budynkach przemysłowych i halach. Estetyczny wygląd tego typu blachy dachowej, powoduje, że używa się jej również jako elementów elewacji.
  • blachodachówka – najbardziej popularne rozwiązanie w przypadku domów jednorodzinnych i budynków gospodarczych. Jest trwałe i solidne, a wykorzystuje się je głównie w przypadku stromych dachów.
  • płaska – stosowana w dachach płaskich ale i tych o stromym nachyleniu. Jest lekka i łatwa w montażu, dzięki czemu zyskuje na popularności.
  • na rąbek stojący – stosowana najczęściej jako elewacja lub dach budynków biurowych, szkół, hal sportowych i budynków mieszkalnych. Ma postać pionowej konstrukcji lub poziomej okładziny metalowej.

FAQ

Ile kosztuje demontaż blachodachówki?

Koszt demontażu blachodachówki, to kwoty w granicach 13,9-19,6 zł/m2. Kwota ta dotyczy, usługi demontażu, w przypadku dachu jedno lub dwuspadowego, o mało skomplikowanej konstrukcji.

Ile kosztuje demontaż dachu?

Demontaż pokrycia z blachodachówki, to koszt w granicach 13,9-19,6 zł/m2. W przypadku demontażu papy dachowej, zapłacimy 29-46 zł/m2. Za tę samą usługę, w przypadku dachu z eternitu, zapłacimy 46-69 zł/m2.

Ile za rozbiórkę dachu?

Decydując się na rozbiórkę dachu z blachodachówki, powinniśmy przygotować się na koszt w granicach 13,9-19,6 zł/m2. W przypadku demontażu dachu z papy dachowej, zapłacimy 29-46 zł/m2. Za usługę demontażu, w przypadku dachu z eternitu, zapłacimy 46-69 zł/m2. Ceny te, dotyczą usługi demontażu dachu jedno lub dwuspadowego.

Ile biorą za położenie blachodachówki?

Zlecenie dekarzowi, położenia blachodachówki na dachu dwuspadowym, w przypadku normalnego stopnia trudności wykonania, to koszt na poziomie 61,9-89,0 zł/m2. Za usługę położenia blachodachówki na dachu o pow. 80 m2, zapłacimy 4952-7120 zł.