Cennik wiercenia średnich otworów w betonie

Wiercenie otworów w ścianach, to czynność, z którą niemal każdy miał styczność. Podczas remontów, czy różnego rodzaju prac prowadzonych w naszym domach czy mieszkaniach, zachodzi czasem potrzeba wywiercenia otworu w ścianie. Takie zadanie wydaje się pozornie łatwe, lecz należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i użyciu odpowiednich narzędzi, szczególnie do wiercenia w betonie. Wiercenie średnich otworów w betonie, powinno zostać przeprowadzone przez profesjonalistę, który zagwarantuje nam przede wszystkim jakość, wykonania takich prac. Ile kosztuje wiercenie średnich otworów w betonie?

Spis treści

Wiercenie średnich otworów w betonie cena w 2023

Wiercenie otworów w betonie, o średnicy 150-200 mm, to koszt na poziomie 4,9-7,5 zł/cm. Za otwory o średnicy 250-300 mm, zapłacimy 8,8-12,9 zł/cm. W przypadku wywiercenia otworu o średnicy 400 mm, koszt usługi wyniesie 12,7-19,9 zł/cm. Kwoty te, dotyczą usługi wiercenia otworów metodą diamentową. 

Jakie są rodzaje wierteł do wiercenia otworów w betonie?

Podejmując się wiercenia otworów w betonie, powinniśmy znać podstawowe rodzaje wierteł, używanych w tego typu pracach budowlanych. 

  • koronowe – stosowane do wiercenia, przede wszystkim większych i głębszych otworów. Najczęściej wykonane z syntetycznego diamentu, stali lub węglika spiekanego. Są bardzo dobrym rozwiązaniem to wielu materiałów, w tym betonu.
  • diamentowe – wykonane z użyciem syntetycznego diamentu, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe. Sprawdzają się przy wierceniu otworów o małych średnicach.
  • widiowe – niemal równie wytrzymałe co wiertła diamentowe. Są bardzo popularne, szczególnie jako wiertła do stali nierdzewnej i metalu. Używa się ich również do wiercenia w betonie.
  • z płaską głowicą – głównie wykorzystywane do wiercenia otworów w murach i betonie.

FAQ

Ile kosztuje przewiert w stropie?

Przewierty wykonane w stropie, o średnicy 10-120 mm, to koszt na poziomie 2,4-5,9 zł/cm. W przypadku wykonania przewiertu o średnicy 150-400 mm, kwota ta, wyniesie 4,9-19,9 zł/cm. Wykonania szerokich przewiertów, o średnicy 450-600 mm, to koszt 16,5-38,9 zł/cm. 

Ile kosztuje wiertło do betonu?

Wiertło do betonu, mniejszych rozmiarów od takiego producenta jak Makita czy Bosch, to koszt na poziomie 49-59 zł/szt. Wiertła większych rozmiarów od tych samych producentów, mogą kosztować nawet 129-157 zł/szt. Zestawy kilku wierteł do betonu dobrej jakości, to koszt w granicach 159-218 zł. 

Jakie otwory w stropie?

Zaleca się by, otwory wykonywane w stropie miały średnicę do 25 cm. W przypadku prostokątnych otworów, ich wymiary powinny mieć maksymalnie 25 x 25 cm. Takie otwory, uważa się za bezpieczne, natomiast przy zachowaniu odpowiednich zasad wykonania, wykonuje się również większe otwory.

Jaka moc wiertarki do wiercenia w betonie?

Wiertarki o mocy 500-700 W, w zupełności wystarczą, do takich jak wiercenie w betonie. Moc takiego narzędzia wpływa na maksymalną średnicę otworu, który chcemy wywiercić. W przypadku wiertarki o mocy 600 W, możemy wywiercić otwór o średnicy 13 mm.