Cennik wynajmu betoniarki

Planując remont lub budowę domu warto szukać oszczędności na każdym etapie. Dlatego zamiast kupować ciężki sprzęt można go wynająć. Pozwoli nam to ograniczyć koszty, ale też będziemy mieli pewność, że jest on serwisowany oraz dostępny od ręki. W takim razie – ile kosztuje wynajem betoniarki? 

Spis treści

Wynajem betoniarki cena w 2023

Wynajem betoniarki to koszt ok. 56-74 zł/doba. Ceny zależą od województwa, warto zaznaczyć, że do kwoty wynajmu należy doliczyć koszt betonu i cementu. 

Jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z niej przez 7 dni, to zapłacimy za to ok. 420 zł. Do tej kwoty należy doliczyć kwotę kaucji za sprzęt, która wynosi 270-370 zł.

Jakie są rodzaje betoniarek?

W zależności od potrzeb możemy skorzystać z wielu rodzajów betorianek. Zazwyczaj dzielimy je na trzy kategorie. 

  1. Ze względu na kształt i pojemność mieszalnika:
  • betoniarka bębnowa – charakteryzuje się stosunkowo nie dużą pojemnością – od 80 do 200 litrów. Sprawdza się przy budowie domu jednorodzinnego lub w trakcie remontów;
  • betoniarka kielichowa – wykorzystywana przez profesjonalistów, jej pojemność może osiągać nawet do 3000 litrów. Jest przeznaczona dla fachowców, którzy wykorzystują ją każdego dnia.
  1. Ze względu na sposób przemieszczania:
  • betoniarka przenośna – ma najmniejszą wagę i niezbyt rozbudowany mieszalnik. Jest wygodna w użytkowaniu, zazwyczaj jest to wymieniona wyżej betoniarka bębnowa;
  • betoniarka stacjonarna – zdecydowanie cięższa z bardziej rozbudowanym mieszalnikiem, służy do prac profesjonalistom. W tej kategorii można jeszcze wymienić tzw. gruszki, czyli betoniarki znajdujące się na samochodach ciężarowych.
  1. Ze względu na sposób pracy:
  • betoniarka okresowa – jej praca umożliwia osobie obsługującej włączanie i wyłączanie w dowolnym momencie. Tutaj zaliczamy zarówno betoniarki przenośne, jak i stacjonarne.
  • betoniarka ciągła – działa bez ustanku, dlatego jest to profesjonalny sprzęt używany w zakładach gdzie zostaje wyrabiany beton w sposób ciągły.

Ile kosztuje betoniarka?

Decydując się na zakup betoniarki o pojemności 120l zasilanej napięciem 230 V zapłacimy ok. 590-680 zł. W przypadku betoniarki o pojemności 200l koszt zakupu to widełki od 1300-1760 zł.

FAQ

Jakie są rodzaje betoniarek?

W zależności od kształtu mieszalnika wyróżniamy betoniarki kielichowe i bębnowe, przenośne, stacjonarne, okresowe i te, które pracują w sposób ciągły.

Jaka betoniarka do budowy domu jednorodzinnego?

Przy założeniu 2-3 osobowej ekipy najlepszy wybór to betoniarka bębnowa o pojemności zasypowej 120-140l (ok. 2.5 taczek zaprawy).

Ile kosztuje wynajęcie betoniarki na dobę?

Za betoniarkę o pojemności 100-160 litrów zapłacimy 43-50 zł/doba plus kaucja za sprzęt w wysokości 270-370 zł. 

Czy wypożyczenie betoniarki się opłaca?

Jeśli planujemy nie dużą, jednorazową budowę wypożyczenie betoniarki jest bardzo opłacalne, ponieważ pozwala nam zaoszczędzić kwotę, jaką musielibyśmy wydać na zakup sprzętu, a to koszt min. 1000 zł.

Jak sprawdzić pojemność betoniarki?

Najczęściej znajdziemy ją już w nazwie betoniarki np. MGB-140, co oznacza pojemność 140 l, która jest najlepsza, do prac przy budowie domu jednorodzinnego. 

Ile kosztuje godzina pracy betoniarki?

Betoniarkę możemy wynajmować na doby. wtedy średni koszt to około 58 zł, ale też na godziny, wówczas stawki wynoszą około 6 – 9 zł/h. Takie rozwiązanie może być pomocne dla kogoś, kto dokonuje małego remontu. 

Ile betonu z worka 25kg?

25kg to standardowa wielkość worka cementu, co daje nam 0,083 m3, czyli 83 litry.

Jak sprawdzić pojemność betoniarki?

Najczęściej znajdziemy ją już w nazwie betoniarki np. MGB-140, co oznacza pojemność 140 l, która jest najlepsza, do prac przy budowie domu jednorodzinnego.