Cennik usług spycharką z operatorem

Spycharka, nazywana potocznie spychaczem, to maszyna wykorzystywana do robót ziemnych oraz budowlanych. Spychacz wykorzystuje się przy wykopach, wykonywaniu nasypów, profilowaniu podłoża oraz przy plantowaniu terenu. Ile kosztują usługi spycharką z operatorem? 

Spis treści

Wynajem spycharki z operatorem cena w 2023?

Średni koszt wynajmu spycharki z operatorem to 200-400 zł/h. Dzień pracy takiej spycharki (8 godzin), kosztuje więc około 2000 zł. 

Najniższy, średni i najwyższy koszt za wynajem spycharki z operatorem odnotowany w Polsce

Netto (zł/h)Brutto (zł/h)
Najniższa cena200246
Średnia cena300369
Najwyższa cena400492

Ile kosztuje wynajem spycharki z operatorem w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł/h)Cena brutto (zł/h)
Białystok200246
Bydgoszcz210258
Gdańsk300369
Gorzów Wielkopolski210258
Katowice290357
Kielce220270
Kraków350430
Lublin220270
Łódź250307
Olsztyn200246
Opole210258
Poznań300369
Rzeszów200246
Szczecin230283
Toruń210258
Warszawa400492
Wrocław320394
Zielona Góra200246

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za wynajem spycharki z operatorem na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces wynajmu spycharki z operatorem krok po kroku

  • Określenie wymaganej spycharki – W zależności od charakteru i rozmiaru projektu, różne typy spycharek mogą być bardziej odpowiednie.
  • Wybór operatora – W większości przypadków wynajem spycharki obejmuje operatora, który jest wykwalifikowany do obsługi tego sprzętu.
  • Zgoda na warunki wynajmu – Przed wynajmem spycharki, konieczne jest zrozumienie i zgoda na warunki umowy wynajmu.
  • Organizacja dostawy – Po zawarciu umowy wynajmu, spycharka zostanie dostarczona do wyznaczonego miejsca w odpowiednim terminie.
  • Monitorowanie pracy – Podczas wynajmu, operator będzie pracować zgodnie z wytycznymi i wymaganiami projektu.
  • Zwrócenie sprzętu – Po zakończeniu projektu, spycharka musi zostać zwrócona do firmy wynajmującej.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie spycharki z operatorem?

Wynajem spycharki z operatorem pozwala na wykonanie usługi, unikając jednocześnie konieczności przejścia kosztownego kursu, kończącego się egzaminem. Na co jednak należy zwrócić uwagę, decydując się na ofertę wynajmu spycharki z operatorem?

  • Rocznik maszyny – nowszy sprzęt jest wydajniejszy oraz o wiele bardziej niezawodny w porównaniu ze starszymi modelami. Należy również sprawdzić czy dana maszyna jest regularnie serwisowana;
  • Wydajność spychacza – podejmując decyzję o wynajmie danego sprzętu, ważne jest to jak sprawnie będą wykonywane prace z jego wykorzystaniem. Należy więc sprawdzić jego wydajność określaną przez moc silnika oraz wielkość lemiesza; 
  • Sposób odbioru – istotne jest sprawdzenie tego w jaki sposób sprzęt będzie dostarczony na teren budowy. Większe spychacze mogą wymagać transportu specjalistycznego co wpływa na koszt usługi;
  • Umowa najmu – należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię formalne. Zapewni to bezpieczeństwo obu stronom transakcji. Dokument powinien zawierać dokładne informacje o cenie najmu, terminie usługi, danych sprzętu oraz informacje o procedurach w przypadku niespodziewanej awarii maszyny. Umowa pozwala na upewnienie się czy warto korzystać z usług danej firmy;

FAQ

Do jakich robót należy wynająć spycharkę z operatorem?

Spychacz wykorzystywany jest do robót ziemnych. Używa się go do wykonywania nasypów, różnego rodzaju wykopów, niwelowania i profilowania terenu oraz do plantowania.

Czy mogę wynająć spycharkę bez operatora?

Istnieje możliwość wynajmu spycharki bez operatora. Do obsługi maszyny są potrzebne odpowiednie uprawnienia. 

Czy mogę pracować spycharką nie mając odpowiednich papierów?

Spycharki podobnie jak koparko ładowarki są narzędziami niebezpiecznymi i ciężkimi. Dlatego też nie można ich używać nie posiadając odpowiedniego zezwolenia. 

Ile kosztuje godzina pracy spycharki?

Godzina pracy spycharki z operatorem wynosi 200-270 zł/h. Niekiedy jednak przed postawieniem fundamentów, wymagane są prace związane z podłożem w celu poprawy jego nośności. Do tego celu wynajmuje się inne maszyny jak walce i zagęszczarki.

Ile kosztuje spychacz?

Ceny spycharek wahają się w zależności od modelu w granicach od 100 tys. zł do 900 tys. zł.

Co to jest spychacz?

Spychacz to ciągnik gąsienicowy zaliczany do grupy maszyn do robót ziemnych.

Na czym polega praca spychacza?

Praca spychacza to głównie ścinanie nierówności terenu oraz przepychanie urobku przed sobą lub spychanie urobku na boki.