Cennik wynajmu frezarki do betonu

Frezowanie betonu pomaga zwiększyć przyczepność kół na powierzchni, wyrównać posadzki, zmniejszyć niedoskonałości nawet do kilku milimetrów i pozbyć się wierzchniej warstwy. Frezarki do betonu mają szerokie zastosowanie i przede wszystkim służą do obróbki powierzchni, która zyskuje oczekiwany wygląd oraz właściwości. Ile kosztuje wynajem frezarki do betonu?

Spis treści

Wynajem frezarki do betonu cena w 2023

Za wynajęcie frezarki do betonu trzeba zapłacić cenę około 70 – 80 zł/dzień, jeśli wypożyczenie trwa poniżej 7 dni. Wynajem na dłuższy czas wymaga zapłacenia kwoty rzędu 60 – 70 zł/dzień. Za 3 dni wypożyczenia frezarki do betonu trzeba więc zapłacić kwotę około 210 – 240 zł. Za 10 dni korzystania ze sprzętu cena będzie wynosić 600 – 700 zł.

Jakie są rodzaje frezarek do betonu?

Frezarki do betonu mogą być samojezdne lub ręczne i dzieli się je na różne kategorie w zależności od zamontowanego silnika.

  • Frezarka z silnikiem elektrycznym – frezarka z silnikiem elektrycznym powinna być zasilana siecią o napięciu 380 V. Sprzęt tego rodzaju jest prosty w obsłudze, świetnie sprawdza się wewnątrz budynków i nie powoduje zanieczyszczania powietrza. Obszar maksymalny obróbki wynosi 30 cm szerokości. Głębokość maksymalna obróbki waha się od 3 do 7 mm.
  • Frezarka z silnikiem benzynowym – sprzęt do użytku zewnętrznego, który charakteryzuje się największą mocą. Maksymalny obszar roboczy może mieć do 40 cm szerokości i od 5 do 15 mm głębokości. Frezarka z silnikiem benzynowym może być stosowana wewnątrz budynków pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej wentylacji.
  • Frezarka z silnikiem Diesel – sprzęt o największych rozmiarach oraz największej maksymalnej głębokości obróbki nawet do 20 mm. Świetnie sprawdza się do prac wykonywanych na dużych powierzchniach.

Ile kosztuje frezarka do betonu?

Nowa frezarka elektryczna o mocy 2200 to koszt w granicach 11 tys. zł. Za frezarkę o mocy 6400 W z silnikiem Diesel trzeba zapłacić około 63 tys zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem frezarki do betonu?

Za jeden dzień wynajmu frezarki do betonu trzeba zapłacić około 70 – 80 zł. Kilka dni korzystania ze sprzętu może kosztować około 60 – 70 zł/dzień.

Jaką frezarkę do betonu wybrać?

Wybór odpowiedniej frezarki do betonu zależy od miejsca i wielkości powierzchni, gdzie wykonywane będą prace. Do użytku wewnątrz budynku bez wentylacji należy użyć frezarkę elektryczną. Większe powierzchni na zewnątrz powinny być frezowane sprzętem z silnikiem benzynowym lub Diesel.

Jak głęboko działa frezarka do betonu?

Zakres maksymalnej głębokości waha się między 3 – 20 mm. Najgłębsze frezowanie jest możliwe sprzętem z silnikiem Diesel.

Czy można frezować wewnątrz budynku?

Wewnątrz budynku bez wentylacji można frezować sprzętem elektrycznym. Korzystanie z frezarki z jednostką benzynową jest możliwe wewnątrz budynków z dobrą wentylacją, która pozwoli na pozbycie się wytwarzanych spalin na bieżąco podczas wykonywania prac na budowie.