Cennik wynajmu koparko-ładowarki z operatorem

Za pomocą koparko-ładowarki można wykonać odpowiednio zaprojektowane wykopy na przykład pod budynek stawianego domu jednorodzinnego, a następnie wyrównać cały teren. Operator odpowiada nie tylko za same prace ziemne, lecz również ciągłe kontrolowanie stanu technicznego sprzętu oraz ewentualne przetransportowanie całego urobku. Ile kosztuje wynajem koparko-ładowarki z operatorem?

Spis treści

Wynajem koparko-ładowarki z operatorem cena w 2023

Za potrzebę skorzystania z wynajmuj koparko-ładowarki wraz z doświadczonym operatorem należy zapłacić cenę w granicach 180 – 210 zł/h. Przykładowo za 12 godzin pracy koparko-ładowarki obsługiwanej przez uprawnioną osobę będzie trzeba zapłacić kwotę rzędu 2160 – 2520 zł.

Jakie są rodzaje usług wykonywanych przy pomocy koparko-ładowarki?

Wykonanie wielu prac ziemnych nie byłoby możliwe bez wykorzystania koparko-ładowarki prowadzonej przez odpowiednio do tego uprawnioną osobę. 

  • Wykop pod instalacje – wykonanie różnych typów sieci, jak między innymi sieci wodociągowe lub kanalizacyjne nie może odbyć się bez wykopów. Sieci tego typu mogą być przydatne między innymi podczas robienia przydomowej pompy ciepła i oczyszczalni ścieków.
  • Wykop pod fundamenty – koparko-ładowarka to odpowiednie narzędzie do przygotowania terenu na działce pod fundamenty. Niezależnie od rodzaju budynku, a także projektu fundamentów nie można wykonać żadnych czynności bez udziału specjalnej maszyny.
  • Wyrównywanie terenu – niwelacja terenu przy pomocy koparko-ładowarki przebiega szybko i bezproblemowo. Jest to więc zdecydowanie najrozsądniejsze rozwiązanie na wyrównanie działki zwłaszcza na trudnych glebach.
  • Rozbiórka – koparko-ładowarkę można z powodzeniem wykorzystać do wyburzenia istniejących zabudowań. Kluczowe jest doświadczenie i umiejętności operatora, który powinien zachować jak największą ostrożność.

Ile kosztuje koparko-ładowarka?

Za nową używaną koparko-ładowarkę o mocy 100 KM zapłacimy około 190 000 zł. Nowa koparko-ładowarka o mocy 60 KM to koszt w granicach 310 000 zł. 

FAQ

Ile kosztuje wynajem koparko-ładowarki?

Za wynajęcie koparko-ładowarki, która będzie obsługiwana przez uprawnionego operatora należy zapłacić kwoty rzędu 180 – 210 zł/h. Za dzień pracy operatora w koparko-ładowarce trwający do 8 godzin ponosi się koszt około 1440 – 1680 zł. 

Ile kosztuje 1 m³ wykopu?

W przypadku rozliczenia za objętość wykopu należy zapłacić kwotę w granicach 30 – 60 zł/m³. Stawka uzależniona jest od ustaleń z operatorem czy ma wywozić urobek, a także rodzaju gleby i warunków środowiskowych.

Na jaką głębokość kopie koparka?

Głębokość na jaką koparka może dokonać wykopu uzależniona jest od jej rodzaju, mocy oraz konstrukcji. Jako najgłębsze wykopy możliwe do wykonania koparką uznaje się te o wysokości 14 metrów.

Jak zabezpieczyć wykop przed osunięciem?

W przypadku niewielkich wykopów to doświadczony operator zadba o to, aby całość była właściwie zabezpieczona. W przypadku znacznie głębszych wykopów o dużych powierzchniach możliwe jest zabudowywanie i wzmacnianie ścianek.