Cennik wynajmu rusztowań klinowych

Jeśli planujesz budowę lub remont domu jednorodzinnego będziesz potrzebował sprzętu, który ułatwi Ci pracę na wysokościach. Na rynku masz możliwość skorzystania z wielu rozwiązań. W tym artykule dowiesz się dlaczego warto skorzystać z rusztowań kolumnowych. Nie musisz ich kupować. Ile kosztuje wynajem rusztowań klinowych? 

Spis treści

Wynajem rusztowania klinowego cena w 2023

Wynajem rusztowania klinowego to koszt ok. 71-98 zł/doba netto. Ceny zależą od lokalizacji, ale też od jego specyfikacji technicznej. Wiele firm zastrzega sobie minimalny okres wynajmu sprzętu, najczęściej wynosi on minimum tydzień. 

Za półtora tygodnia wynajmu rusztowania klinowego zapłacimy ok. 800 zł netto.

Zalety rusztowań klinowych

Przy wyborze odpowiedniego rusztowania musisz kierować się tym, co tak naprawdę zamierzasz zrobić. Na rynku mamy do dyspozycji wiele rozwiązań, dlatego żeby nie popełnić błędu i nie przepalić budżetu dobrze jest się nad tym zastanowić. 

Jeśli na wstępie wiesz, że podczas pracy będziesz miał wiele trudno dostępnych miejsc, postaw na rusztowanie klinowe (choinkowe). Jakie inne zalety przemawiają za tym wyborem?:

  • Prosty montaż i demontaż;
  • Doskonałe dostosowanie do trudnych miejsc, z różnymi poziomami podłoża;
  • Wiele zastosowań – jako rusztowanie przyścienne, ale też wolnostojące, przestrzenne, przejezdne czy wieżowe;
  • Wysoka stabilność;
  • Samousztywnianie rusztowania. 

FAQ

Ile kosztuje wynajęcie rusztowania klinowego?

Za wynajęcie rusztowania klinowego (w zależności od jego wysokości) musimy zapłacić ok. 80 zł/doba netto.

Ile waży rusztowanie klinowe?

Waga rusztowania zależy od powierzchni roboczej oraz liczby dodatkowych elementów, które z kolei są zależne od długości i wysokości rusztowania. Zakładając powierzchnię ok. 100m2 rusztowanie będzie ważyć ok. 1.5 tony.

Po co rusztowanie?

Aby móc bezpiecznie pracować na wysokości należy zdecydować się na skorzystanie z rusztowania niż np. z wolnostojącej drabiny. Pozwoli nam to uniknąć wypadku. 

Jakie obciążenia działają na rusztowania?

W zależności od tego przy jakich pracach wykorzystujemy rusztowania, działają na nie: ciężar całego sprzętu, materiału, ale też pracownicy. Dlatego na rusztowaniu należy powiesić tabliczkę informującą jakie jest dopuszczane obciążenie pomostów i konstrukcji rusztowania.

Kto może montować rusztowania?

Zarówno montaż, jak i demontaż rusztowania musi zostać przeprowadzony przez osobę, która posiada uprawnienia montażysty rusztowań.