Cennik wynajmu zgrzewarki do rur PP

Rury PP, czyli wykonane z tworzyw sztucznych mają szerokie zastosowanie. Żeby wykonać instalację w domu z wykorzystaniem rur PP należy wykorzystać specjalną zgrzewarkę. Możliwe jest łączenie rur klejem, lecz jest to mniej solidne i trwałe rozwiązanie. Elementy grzejne w zgrzewarce, do których przykłada się zakończenia rur połączą tworzywo w solidną i długotrwałą spoinę. Ile kosztuje wynajem zgrzewarki do rur PP?

Spis treści

Wynajem zgrzewarki do rur PP cena w 2023

Za wynajęcie zgrzewarki do rur PP trzeba zapłacić około 160 – 170 zł/dzień. Jeśli zgrzewarka będzie potrzebna przez dłuższy czas i wynajem przekroczy 7 dni to cena będzie wynosić około 140 – 150 zł/dzień. Za 3-dniowe korzystanie z wypożyczonej zgrzewarki należy więc zapłacić 480 – 510 zł. Za 8 dni korzystania ze sprzętu cena będzie wynosić około 1120 – 1200 zł.

Czym się kierować podczas wyboru zgrzewarki do rur PP?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na przeznaczenie zgrzewarki, aby nadawała się ona do rur PP, czyli wykonanych z polipropylenu. W dalszej kolejności warto sprawdzić moc oraz wszystkie funkcje sprzętu.

  • Pobór mocy – zgrzewarki o największym poborze mocy pozwalają wykonać określoną pracę efektywniej, gdyż szybciej się nagrzewają. Niestety przy dłuższym stosowaniu mogą osiągać zbyt wysoki poziom nagrzania i jednocześnie powodować większe koszty eksploatacyjne.
  • Regulacja temperatury – warto decydować się na zgrzewarki posiadające funkcję regulacji temperatury. Możliwość regulowania zakresu temperatur pozwala wykorzystać sprzęt do różnych materiałów.
  • Matryce – zgrzewarki, które posiadają kilka różnych matryc charakteryzują się znacznie szerszym zastosowaniem i pozwalają na łączenie elementów o bardziej zróżnicowanych zakresach średnic.

Ile kosztuje zgrzewarka do rur PP?

Za podstawową zgrzewarkę do rur PP o mocy 1200 W należy zapłacić około 110 zł. W przypadku zgrzewarki o mocy 2700 W cena będzie wynosić około 200 zł. Zgrzewarka o mocy 2800 W posiadająca kilka matryc to koszt w granicach 500 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem zgrzewarki do rur PP?

Za wynajęcie profesjonalnej zgrzewarki do rur PP, która będzie miała dużą moc, kilka matryc i szerokie zastosowanie należy zapłacić kwotę około 160 – 170 zł/dzień. Wypożyczenie na dłuższy czas ponad tydzień to koszt w granicach 140 – 150 zł/dzień.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zgrzewarki do rur PP?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc sprzętu, ilość matryc, możliwość regulacji temperatury oraz rodzaj materiałów, do których jest przeznaczona.

Jaka jest najlepsza zgrzewarka do rur PP?

Najlepszą zgrzewarka to taka, która posiada odpowiednią moc pozwalającą na efektywne i szybkie wykonywanie prac, a także funkcję regulowania temperatury. Najlepsza zgrzewarka o szerokim zastosowaniu to taka, która posiada kilka różnych matryc o zróżnicowanym przeznaczeniu.

Jak zgrzewać rury PP?

Zgrzewanie rur PP za pomocą odpowiedniego sprzętu nie jest skomplikowane. Należy nagrzać zgrzewarkę, a następnie stworzyć spoinę łączącą dwa końce rur.