Cennik wynajmu wkrętarki akumulatorowej

Wkrętarka akumulatorowa to jedno z tych elektronarzędzi, które ma szerokie zastosowanie w pracach remontowo-budowlanych. Sprawdza się zarówno do samodzielnego użytku, jak i profesjonalnego wykorzystania na większych inwestycjach. Za pomocą wkrętarki można złożyć nowe meble w mieszkaniu lub przykręcić telewizor do ściany. Mocniejsze wkrętarki pozwalają na prace z drewnem, a nawet lekkim betonem. Ile kosztuje wynajem wkrętarki akumulatorowej?

Spis treści

Wynajem wkrętarki akumulatorowej cena w 2023

Za wynajęcie na jeden dzień wkrętarki akumulatorowej trzeba zapłacić kwotę rzędu 50 – 60 zł. Jeśli wkrętarka będzie użytkowana przez dłuższy czas powyżej tygodnia to cena będzie w granicach 40 – 50 zł/dzień. Za wynajęcie wkrętarki akumulatorowej na 2 dni trzeba więc zapłacić około 100 – 120 zł. Za wynajem długoterminowy na 7 dni kwota będzie rzędu 700 – 840 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za wynajem wkrętarki akumulatorowej odnotowany w Polsce

Netto (PLN)Brutto (PLN)
Najniższa cena5061,5
Średnia cena5567,65
Najwyższa cena6073,8

Ile kosztuje wynajem wkrętarki akumulatorowej w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (PLN)Cena brutto (PLN)
Białystok5263,96
Bydgoszcz5365,19
Gdańsk5972,57
Gorzów Wielkopolski5162,73
Katowice5567,65
Kielce5466,42
Kraków5972,57
Lublin5263,96
Łódź5567,65
Olsztyn5162,73
Opole5466,42
Poznań5668,88
Rzeszów5061,5
Szczecin5567,65
Toruń5365,19
Warszawa6073,8
Wrocław5668,88
Zielona Góra5162,73

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za wynajem wkrętarki akumulatorowej na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces wynajmu wkrętarki akumulatorowej krok po kroku

 • Zidentyfikuj potrzebę wynajmu wkrętarki akumulatorowej – czy jest to konieczne dla Twojego projektu?
 • Dokonaj analizy kosztów – porównaj koszt wynajmu wkrętarki z kosztem zakupu własnej wkrętarki lub zatrudnienia profesjonalisty.
 • Znajdź firmę oferującą wynajem wkrętarki – upewnij się, że firma jest wiarygodna i ma dobre opinie.
 • Sprawdź dostępność – upewnij się, że wkrętarka będzie dostępna w dniach, gdy jej potrzebujesz.
 • Zrozum warunki umowy – czy są jakieś dodatkowe opłaty za transport, paliwo, czyszczenie, itp.?
 • Zarezerwuj i zapłać za wynajem – upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty i środki do dokonania płatności.
 • Odbierz wkrętarkę – sprawdź jej stan i czy jest gotowa do użycia.
 • Skorzystaj z wkrętarki – upewnij się, że wiesz, jak z niej korzystać.
 • Zwróć wkrętarkę – upewnij się, że jest czysta i w dobrym stanie, aby uniknąć dodatkowych opłat.

Na co zwrócić uwagę wybierając wkrętarkę akumulatorową?

W zależności od potrzeb można zdecydować się na różne wkrętarki. Kryteria wyboru zależą od zakresu prac i materiału, do jakiego będzie sprzęt użytkowany.

 • Moc – wkrętarki o mniejszej mocy świetnie sprawdzają się do domowego użytku. Pozwalają samodzielnie skręcić nowe meble, przykręcić sprzęt RTV lub wykonać inne, raczej lekkie prace. Jeśli wkrętarka ma posłużyć do drewna lub lekkiego betonu należy zdecydować się na sprzęt o większej mocy. Słabsze wkrętarki charakteryzują się napięciem od 3,6 – 4,8 V. Najmocniejsze wkrętarki działają pod napięciem nawet do 18 V.
 • Moment siły – najtańsze wkrętarki posiadają moment siły wynoszący około 5 Nm. Są to wkrętarki do użytku domowego, aby wykonać najlżejsze prace. Bardziej profesjonalne wkrętarki mają nawet 19 – 28 Nm i nadają się do cięższych zadań.
 • Zasilanie – do wkrętarek stosowane są trzy rodzaje akumulatorów. W zależności od ich rodzaju sprzęt będzie wykazywał inny czas funkcjonowania bez konieczności ponownego ładowania lub wymiany akumulatora.

Ile kosztuje wkrętarka akumulatorowa?

Za najbardziej podstawową wkrętarkę o napięciu 4 V należy zapłacić około 165 zł. Wkrętarka o napięciu 18 V to koszt około 230 zł. Za wkrętarkę udarową o napięciu 18 V, która może sprawdzić się przy cięższych pracach trzeba zapłacić kwotę rzędu 950 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem wkrętarki akumulatorowej?

Za cały dzień wypożyczenia wkrętarki akumulatorowej trzeba zapłacić około 50 – 60 zł. W przypadku wynajmu trwającego dłużej niż 7 dni każdy dzień będzie kosztował od 40 – 50 zł.

Jakie są rodzaje wkrętarek?

Wyróżnia się wkrętarki akumulatorowe, czyli przenośne oraz sieciowe lub pneumatyczne, które są stacjonarne. Wkrętarki różnią się również mocą i momentem obrotowym.

Jaka wkrętarka akumulatorowa do domu?

Do własnego użytku domowego sprawdzą się wkrętarki o napięciu do 5 V. Nadaję się one do skręcania mebli lub innych lekkich prac. Aby jednak wkrętarka pozwalała na funkcjonalne korzystanie warto zdecydować się na sprzęt pomiędzy 10 – 14 V, który będzie miał nieco szersze zastosowanie.