Cennik montażu lampy sufitowej

Lampy sufitowe to nie tylko podstawa oświetlenia niemalże każdego pomieszczenia. Często pełnią też funkcję dekoracyjną dodając uroku i stylu kuchni czy sypialni. Zamontowanie lampy sufitowej polega zarówno na prawidłowym podłączeniu jej do instalacji elektrycznej, jak i na trwałym i stabilnym przykręceniu jej do sufitu, tak aby nie stanowiła zagrożenia dla domowników. Ile kosztuje montaż lampy sufitowej? Sprawdź!

Spis treści

Montaż lampy sufitowej cena w 2023 roku

Cena usługi montażu lampy sufitowej wynosi średnio 80-120 zł w zależności od regionu. W przypadku listw oświetleniowych koszt montażu wzrasta do 130-160 zł. Producenci oferują szeroki wybór lamp, których ceny zaczynają się od 20 zł z najprostsze modele, a kończą na kilku tysiącach za kryształowe żyrandole.

montaż lampy sufitowej cena

Jakie są rodzaje lamp sufitowych?

Lampy sufitowe to podstawa oświetlenia niemalże każdego pomieszczenia. Wybierając lampy należy mieć na uwadze wystrój całego pomieszczenia, jego wielkość oraz efekt jaki chcemy osiągnąć. Inną lampę wybierzemy do salonu, a inną do sypialni, czy łazienki. W szerokim wachlarzu lamp oferowanym przez producentów znajdziemy:

  • Plafony – płaskie, najczęściej okrągłe lub kwadratowe, montowane przy suficie zajmują mało miejsca i nadają się do niskich pomieszczeń.
  • Reflektory dają intensywne światło, które można skierować w wybraną stronę. Są montowane na listwach.
  • Spoty – pojedyncze reflektory używane do doświetlenia konkretnych części pomieszczenia, np. stół w jadalni.
  • Lampy tuby to reflektory w kształcie tuby dające światło prostopadle lub pod kątem, w zależności od sposobu wykonania lampy.
  • Lampy designerskie, czyli niestandardowe, oryginalne i ozdobne.
  • Lampy z kloszem szklanym lub plastikowym osłaniającym żarówkę.
  • Lampy z abażurem, czyli kloszem wykonanym z tkaniny lub innego naturalnego materiału. Takie lampy dają cieplejsze, bardziej przytłumione światło.
  • Żyrandole to złożone z kilku źródeł światła ozdobne, często bardzo efektowne lampy wiszące.
  • Lampy kule – wiszące lampy ze szklanymi kloszami w kształcie kuli.
  • Żarówki na kablu – proste lampy wiszące składające się jedynie z kabla i ozdobnej żarówki.

FAQ

Ile kosztuje montaż halogenów?

Za montaż halogenów zapłacimy średnio 50-100 zł za sztukę w zależności od rodzaju instalacji i stopnia skomplikowania prac.

Ile kosztuje montaż gniazdek elektrycznych?

Montaż jednego gniazdka elektrycznego kosztuje średnio ok. 35-45 zł za gniazdo jednofazowe oraz 45-55 zł za gniazdo trójfazowe. 

Ile kosztuje montaż wyłącznika schodowego?

Za montaż wyłącznika schodowego zapłacimy średnio 45-60 zł za sztukę.

Ile za montaż listwy LED?

Montaż listwy LED na płaskim suficie kosztuje średnio 130-160 zł/m2. W przypadku sufitów wielopoziomowych cena może wzrosnąć nawet do 200 zł/m2. 

Jak zamontować lampę na suficie?

Sposób zamontowania lampy na suficie należy dostosować do materiału z jakiego został wykonany strop. Do sufitów betonowych najlepiej używać kołków rozporowych, a  w przypadku płyt kartonowo-gipsowych stosuje się specjalne kołki przeznaczone do tego typu materiałów.