Cennik cyklinowania bezpyłowego – porady, zalety, ceny

Cyklinowanie bezpyłowe jest usługą, którą wykonuje się na wszystkich typach drewnianych podłóg. Mowa tutaj zarówno o deskach, jak i parkietach zbudowanych z klepek. Cyklinowanie to złożona czynność, która składa się z wielu etapów, dlatego też warto powierzyć jej wykonanie specjaliście. Ile kosztuje cyklinowanie bezpyłowe?

Spis treści

Cyklinowanie bezpyłowe cena w 2023

 Chcąc zlecić cyklinowanie bezpyłowe trzeba przygotować się na wydatek mieszczący się w zakresie od 33 do 42 zł/m2. Za cyklinowanie parkietu w pomieszczeniu o powierzchni 30 m trzeba więc zapłacić 990 – 1260 zł.

Jakie są zalety cyklinowania?

Drewniane podłogi już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeśli są odpowiednio pielęgnowane, mogą zachwycać pięknym wyglądem przez bardzo długi czas. Cyklinowanie jest jednym z zabiegów, który trzeba powtarzać co kilka lat, by zapewnić drewnianej podłodze efektowny wygląd.  Oto zalety cyklinowania bezpyłowego:

  •  odświeżenie wyglądu podłogi
  •  wyrównanie powierzchni
  • możliwość usunięcia zabrudzeń
  • koszt niższy niż w przypadku całkowitej wymiany posadzki
  • możliwość usunięcia drobnych rys
  • usunięcie starej warstwy lakieru
  • zmiana wyglądu parkietu

FAQ

Jak długo trwa cyklinowanie?

Wykonanie tego zabiegu przez fachowca nie powinno zająć dłużej niż jeden dzień. Chcąc przeprowadzić cyklinowanie samodzielnie, trzeba wypożyczyć profesjonalny sprzęt i zarezerwować co najmniej dwa wolne dni.

Jak często trzeba cyklinować parkiet?

Specjaliści zalecają, by cyklinowanie na drewnianym parkiecie przeprowadzać co 5 – 10 lat. Jeśli drewniana podłoga wydaje się zniszczona, to znak, by ją odnowić.

Ile grubości drewna zabiera cykliniarka?

W przypadku nowych podłóg z drewna zabieg cyklinowania można przeprowadzić wielokrotnie. Jeśli grubość desek jest mniejsza niż 0,7 cm, cyklinowanie może je osłabić i narazić na uszkodzenia mechaniczne. Każdorazowe cyklinowanie zmniejsza grubość powierzchni o około 2 mm.

Na czym polega cyklinowanie bezpyłowe?

Podczas cyklinowania bezpyłowego profesjonalna ekipa korzysta z urządzeń wyposażonych w pochłaniacze pyłu. Dzięki temu podczas prac w powietrzu nie unoszą się żadne zabrudzenia, które mogłyby negatywnie wpłynąć na otoczenie.

Ile razy można cyklinować podłogę?

Zabieg cyklinowania na nowych dyskach parkietowych można bez obaw przeprowadzić kilkakrotnie. Trzeba jednak na bieżąco kontrolować ich grubość.

Czy nowy parkiet trzeba cyklinować?

Po ułożeniu całej powierzchni parkietu w danym pomieszczeniu bezwzględnie należy ją wyrównać. dlatego też nowy parkiet poddaje się procesowi cyklinowania, pozwalającemu na uzyskanie jednolitej płaszczyzny.

Czy bardzo się kurzy przy cyklinowaniu?

Coraz większa liczba specjalistów świadczy usługi cyklinowania bezpyłowego. Oznacza to, że przy renowacji parkietu wcale nie powstaje kurz. Jest on ograniczony do minimum dzięki nowoczesnym maszynom.

Czy opłaca się cyklinować stary parkiet?

Cyklinowanie może przywrócić parkietowi dawną świeżość. Jednak nie warto decydować się na nie w przypadku, kiedy podłoga jest bardzo zniszczona, bądź dotknięta przez pleśń i choroby drewna.