Cennik rolet dzień noc – zalety, porady, ceny

Rolety dzień noc to prawdziwy fenomen, który w krótkim czasie zyskał ogromną popularność. Zaskakują one nie tylko oryginalnym wyglądem, ale również funkcjonalnością i łatwością montażu. Już na pierwszy rzut oka rolety dzień noc zachwycają efektownym wyglądem, który doskonale dopasowuje się do nowoczesnych pomieszczeń. Ile kosztują rolety dzień noc?

Spis treści

Rolety dzień i noc cena 2023

Osoby, które chcą zamontować rolety dzień noc w swoim domu lub mieszkaniu, muszą przygotować się na wydatek rzędu 60 – 120 zł przy wielkości rolet 40 x 100 cm. Rolety zamawiane są pod konkretny wymiar okna. Chcąc wyposażyć w rolety dzień noc pomieszczenie o czterech oknach trzeba więc przygotować się na wydatek co najmniej 240 – 480 zł.

Jakie są zalety rolet dzień noc?

Struktura materiału w roletach dzień noc składa się z naprzemiennie ułożonych transparentnych i zaciemniających pasków materiału. Z racji tego, że materiał w rolecie jest podwójny, swobodnie można przesuwać go, układając według własnego uznania.

Do głównych zalet rolet dzień i noc należą:

  •  możliwość płynnej regulacji światła – przy pomocy przestawiania transparentnych pasów względem pasów zaciemniających
  •  dekoracyjny charakter – poprzez regulację położenia pasów można dowolnie zmieniać wygląd rolety. Roleta dzień noc w sama w sobie jest dekoracją pomieszczenia, zastępując tradycyjne firanki i zasłony
  • wyjątkowo łatwy montaż – zwłaszcza w przypadku rolet bezinwazyjnych, których instalacja nie wymaga wiercenia dziur

 Trzeba jednak pamiętać o tym, że rolety dzień i noc nie oferują możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Przez materiał rolety wciąż może prześwitywać pewna ilość światła słonecznego.

FAQ

Czy przez rolety dzień noc coś widać?

Wszystko zależy od tego, na jaki model rolety się zdecydujemy. W przypadku większości dostępnych na rynku modeli nawet po zasłonięciu całej rolety do pomieszczenia wciąż dostaje się pewna ilość światła słonecznego. Dostępne są jednak modele, które umożliwiają całkowite zaciemnienie wnętrza.

Czy rolety dzień noc można zwinąć?

Aby wpuścić do pomieszczenia nieco więcej światła słonecznego, rolety dzień noc można całkowicie zwinąć.

Co zamiast rolet dzień noc?

Rolety dzień noc można zastąpić roletami materiałowymi w kasecie, bądź też zdecydować się na nowoczesne żaluzje czy rolety rzymskie.

Czy rolety dzień i noc można zwęzić?

Teoretycznie zwężenie rolety dzień noc na własną rękę jest możliwe, jednak może powodować prucie się materiału w miejscu cięcia tkaniny.

Jaka tkanina na rolety dzień noc?

Rolety dzień noc szyje się z dwóch materiałów – barwionego i przezroczystego. Tworząc taki komplet można sięgać po naturalne i sztuczne sploty. Te pierwsze prezentują się o wiele lepiej, jednak to materiały poliestrowe wykazują znacznie większą odporność.