Cennik rolet dzień noc – zalety, porady, ceny

Rolety dzień noc to prawdziwy fenomen, który w krótkim czasie zyskał ogromną popularność. Zaskakują one nie tylko oryginalnym wyglądem, ale również funkcjonalnością i łatwością montażu. Już na pierwszy rzut oka rolety dzień noc zachwycają efektownym wyglądem, który doskonale dopasowuje się do nowoczesnych pomieszczeń. Ile kosztują rolety dzień noc?

Spis treści

Rolety dzień i noc cena 2023

Osoby, które chcą zamontować rolety dzień noc w swoim domu lub mieszkaniu, muszą przygotować się na wydatek rzędu 60 – 120 zł przy wielkości rolet 40 x 100 cm. Rolety zamawiane są pod konkretny wymiar okna. Chcąc wyposażyć w rolety dzień noc pomieszczenie o czterech oknach trzeba więc przygotować się na wydatek co najmniej 240 – 480 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za montaż rolet dzień noc o wymiarach 40 x 100 cm odnotowany w Polsce

Netto (zł)Brutto (zł)
Najniższy6073.8
Średni90110.7
Najwyższy120147.6

Ile kosztuje montaż rolet dzień noc o wymiarach 40 x 100 cm w największych miastach w Polsce

MiastoCena Netto (zł)Cena Brutto (zł)
Białystok6579.95
Bydgoszcz7086.1
Gdańsk95116.85
Gorzów Wielkopolski6579.95
Katowice120147.6
Kielce7086.1
Kraków100123
Lublin6579.95
Łódź90110.7
Olsztyn7086.1
Opole6579.95
Poznań95116.85
Rzeszów7086.1
Szczecin90110.7
Toruń7086.1
Wrocław95116.85
Warszawa120147.6
Zielona Góra6579.95

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za montaż rolet dzień noc o wymiarach 40 x 100 cm na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces montażu rolet dzień noc krok po kroku?

  • Początek procesu to precyzyjne zmierzenie okna. Wymiary okna są kluczowe do dobrania odpowiednich rolet dzień noc.
  • Po dokonaniu pomiarów, następuje zakup rolet dzień noc. Roleta powinna być nieco szersza i dłuższa od wymiarów okna, aby zapewnić pełne zasłonięcie.
  • Kiedy masz już rolety, rozpocznij od montażu uchwytów. Uchwyty mocuje się bezpośrednio do ramy okna lub ściany. Do przykręcenia uchwytów użyj wiertarki.
  • Po zamocowaniu uchwytów, umieszczamy roletę w uchwytach. Rolety dzień noc mają specjalne zaczepy, które wpina się w uchwyty.
  • Kolejnym krokiem jest instalacja mechanizmu sterującego. W przypadku rolet dzień noc, zazwyczaj jest to łańcuch lub sznurek. Postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez producenta.
  • Ostatni krok to sprawdzenie działania rolety. Upewnij się, że roleta swobodnie się porusza, prawidłowo zasłania okno i że mechanizm sterujący działa poprawnie.

Jakie są zalety rolet dzień noc?

Struktura materiału w roletach dzień noc składa się z naprzemiennie ułożonych transparentnych i zaciemniających pasków materiału. Z racji tego, że materiał w rolecie jest podwójny, swobodnie można przesuwać go, układając według własnego uznania.

Do głównych zalet rolet dzień i noc należą:

  •  możliwość płynnej regulacji światła – przy pomocy przestawiania transparentnych pasów względem pasów zaciemniających
  •  dekoracyjny charakter – poprzez regulację położenia pasów można dowolnie zmieniać wygląd rolety. Roleta dzień noc w sama w sobie jest dekoracją pomieszczenia, zastępując tradycyjne firanki i zasłony
  • wyjątkowo łatwy montaż – zwłaszcza w przypadku rolet bezinwazyjnych, których instalacja nie wymaga wiercenia dziur

 Trzeba jednak pamiętać o tym, że rolety dzień i noc nie oferują możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Przez materiał rolety wciąż może prześwitywać pewna ilość światła słonecznego.

FAQ

Czy przez rolety dzień noc coś widać?

Wszystko zależy od tego, na jaki model rolety się zdecydujemy. W przypadku większości dostępnych na rynku modeli nawet po zasłonięciu całej rolety do pomieszczenia wciąż dostaje się pewna ilość światła słonecznego. Dostępne są jednak modele, które umożliwiają całkowite zaciemnienie wnętrza.

Czy rolety dzień noc można zwinąć?

Aby wpuścić do pomieszczenia nieco więcej światła słonecznego, rolety dzień noc można całkowicie zwinąć.

Co zamiast rolet dzień noc?

Rolety dzień noc można zastąpić roletami materiałowymi w kasecie, bądź też zdecydować się na nowoczesne żaluzje czy rolety rzymskie.

Czy rolety dzień i noc można zwęzić?

Teoretycznie zwężenie rolety dzień noc na własną rękę jest możliwe, jednak może powodować prucie się materiału w miejscu cięcia tkaniny.

Jaka tkanina na rolety dzień noc?

Rolety dzień noc szyje się z dwóch materiałów – barwionego i przezroczystego. Tworząc taki komplet można sięgać po naturalne i sztuczne sploty. Te pierwsze prezentują się o wiele lepiej, jednak to materiały poliestrowe wykazują znacznie większą odporność.