Cennik rolet elektrycznych – porady i ceny

Rolety elektryczne cieszą się coraz większą popularnością, a to ze względu na to, że zapewniają nie tylko tak potrzebną prywatność. Dotychczas większość klientów decydowała się na rolety manualne, jednak od niedawna można zauważyć, że powoli się to zmienia. Ile kosztują rolety elektryczne?

Spis treści

Rolety elektryczne cena w 2023

Cena zewnętrznych natynkowych rolet z napędem elektrycznym zależna jest od wymiarów, przykładowe uśrednione ceny wyglądają następująco:

 • Wymiar 90×120 cm – 760-890 zł
 • Wymiar 100×120 cm – 820-970 zł
 • Wymiar 100×180 cm – 970-1200 zł
 • Wymiar 140×180 cm – 1200-1350 zł

Jakie są zalety rolet elektrycznych?

Rolety elektryczne już na pierwszy rzut oka wyróżniają się estetycznym wyglądem i doskonale komponują się z nowoczesnymi domami. Sterować nimi można przy pomocy pilota bądź też przełącznika. Co ciekawe, nowoczesnymi roletami elektronicznymi można sterować także przy pomocy telefonu komórkowego, co z pewnością znajdzie uznanie w oczach miłośników nowych technologii. Dodatkowo rolety elektryczne:

 •  łatwo utrzymać w czystości
 •  zapewniają możliwość nawet całkowitego zaciemnienia pokoju
 •  zwiększają poziom prywatności i bezpieczeństwa
 •  skutecznie wygłuszają pomieszczenia
 •  ograniczają dopływ światła do pomieszczenia
 •  pozwalają oszczędzać energię cieplną
 •  są bardzo wytrzymałe i trwałe

FAQ

Czy warto montować rolety elektryczne?

Rolety elektryczne wyróżnia bardzo łatwa i wygodna obsługa. Dodatkowo znacznie zwiększają komfort przebywania w pomieszczeniach,  wspierając utrzymanie w nich korzystnej temperatury.

Czy rolety elektryczne antywłamaniowe są skuteczne?

Rolety antywłamaniowe uznawane są za bardzo skuteczną ochronę przed włamaniem, ponieważ ich sforsowanie jest praktycznie niemożliwe od zewnątrz. Tym samym zapewniają  bezpieczeństwo domownikom, a także zabezpieczają dom przed kradzieżą cennych przedmiotów.

Ile prądu pobierają rolety?

Standardowe rolety elektryczne pobierają 120 – 170W. Dużych rozmiarów rolety mogą pobierać nawet 220W.

Czy da się przerobić rolety zewnętrzne na elektryczne?

Co ciekawe, manualne rolety bez większych problemów można zmienić w rolety elektryczne. ZNacznie poprawia to komfort korzystania z nich i ułatwia ich zamykanie i otwieranie.

Jak podnieść roletę elektryczną?

Aby podnieść roletę z napędem elektrycznym, wymagany jest dostęp do prądu. Jeśli roleta zostanie odcięta od zasilania, jej podniesienie i opuszczenie będzie niemożliwe. Jeśli dom  nie posiada dodatkowego źródła prądu, nie da się zmienić położenia rolety w żaden inny sposób.

Jakie zasilanie do rolet zewnętrznych?

 Rolety zewnętrzne posiadające napęd elektryczny zasilany są prądem 230 V.

Jak podnieść i opuścić elektryczną roletę?

Aby opuścić bądź też podnieść elektryczną roletę, należy odnaleźć i wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie. Będzie on posiadał oznaczenie kierunku. W celu zatrzymania ruchu rolety trzeba wcisnąć przycisk stop.