Cennik szaf na wymiar dwuskrzydłowych z grafiką

Ciekawym rozwiązaniem na odmienienie wyglądu pomieszczenia, jest zakup szaf z grafiką. Ile kosztuje szafa na wymiar dwuskrzydłowa z grafiką?

Spis treści

Szafa na wymiar dwuskrzydłowa z grafiką cena w 2023

Za dwuskrzydłową szafę z grafiką musimy zapłacić ok.  2900 – 3700 zł. Ceny dotyczą mebli, gdzie nowoczesna grafika znajduje się na szkle. 

Wysokość ceny takiej szafy nie różni się od zakupu szafy bez grafiki. Musimy pamiętać, że wpływa na nią m.in. lokalizacja czy wybrany przez nas materiał. Również fakt, że grafika musi zostać na nasze drzwi jakoś nałożona powiększa cenę w porównaniu do standardowej szafy. Należy pamiętać, że do ceny bardzo często doliczamy także kwotę robocizny.

Zalety szaf z grafiką

Szafa z nowoczesną grafiką to bez wątpienia nowość na rynku. Samo jej użytkowanie nie różni się specjalnie od korzystania ze standardowych szaf, w takim razie dlaczego warto pomyśleć o wybraniu właśnie jej? 

  • Atrakcyjność – to bez wątpienia jej największa zaleta. Na rynku jest dostępnych wiele wariantów, w jednym momencie możemy totalnie odmienić nasz salon. 
  • Funkcjonalność – sama grafika umieszczona na froncie szafy w żadnym stopniu nie wpływa na jej funkcjonowanie, nadal możemy włożyć do środka wszystko to, co chcemy.  
  • Różnorodność – taka szafa to nie tylko mebel, to także ozdoba. Dlatego decydując się na jej zakup warto pomyśleć o umieszczenie jej w reprezentacyjnym miejscu, tak aby była widoczna dla gości.  

FAQ

Ile kosztuje metr szafy?

Cena to ok. 1800 – 5000 zł/mb, a czasem nawet więcej. Jest to uzależnione od wielkości szafy, ale też tego jak będzie wyglądać w środku – ilość półek, drążków, oświetlenie etc. i na zewnątrz – czy będzie posiadać jakieś grafiki, a może lustro oraz z jakiego materiału zostanie wykonana. 

Z jakiej płyty zrobić szafę?

Do zrobienia szafy możesz użyć płytę laminowaną oraz OSB lakierowaną. Możesz również wykorzystać fornir oraz oczywiście drewno. 

Ile kosztuje montaż szafy przesuwnej?

Cena jest uzależniona od wielkości szaf. Za mniejsze zapłacimy ok. 200 zł, powyżej 150 cm. Cena może wynieść około 300 zł. 

Ile kosztuje płyta meblowa?

Cena w dużej mierze zależy od tego czy płyta jest lakierowana. MDF surowa kosztuje ok. 170 zł/m2, MDF jednostronnie lakierowany kosztuje ok. 550 zł/m2, natomiast MDF lakierowany dwustronnie kosztuje ok. 850 zł/m2.

Ile kosztuje demontaż szafy?

Demontaż starej szafy wynosi ok. 40-70 zł/szt. Jeśli ta sama ekipa wnosi nam do domu nowe meble wówczas najczęściej cena za taką usługę wynosi ok. 20 zł/szt.